Witaj na forum Fabia Club Polska

Tablet w miejsce 2DIN radia?jak podłączyć ladowanie tableta?

Temat utworzony · 2 Posty · 3340 Wyświetlenia
  • Siemka wszystkim, myślałem ostatnio o podłączeniu tableta do radia ( w radiu mam aux) i radio bym schodzał głębiej w wejsciu DIN (ew. do schowka przeniósł i kablem aux podłączył, ale jak rozwiazac problem ładowania? bo zapalniczka w skodzie chodzi jak jest kluczyk w stacyjce i jak go nie ma )
    I teraz pojawia się problem:
    Do czego podłączyć ładowarke od tableta ,zeby działała jak bd kluczyki w stacyjce (albo gdzieś indziej byle bym ja musiał coś kliknać)

    Na internecie znalazłem takie coś:
    http://forum.skodahome.cz/topic/126965-zabudovanie-tabletu/<!-- m -->

    I chce zrobić coś w tym stylu ,tylko że troche dokładniej i oczywiście radio schowane w schowku lub za tabletem,a nie takie wiszące.

    Oczywiście już pomyślałem troche o apkach na tableta w stylu :
    -Equalizer basu (ma on ustawienia głośności i podbijanie bassu itp)
    -Caffeine (U tableta wogole nei będzie gasł ekran ,ew sam musze zgasic przyciskiem, ale on bd zabudowany i nie będzie go widać)
    -Screen Off and Lock (poprzez klikniecie na ikonke blokuje sie tablet)

    Plany:
    Włączenie ekranu (odblokowanie) bd się odbywac jak podlacze ladowarke do pradu 😄
    Tablet połączony będzie kablem AUX z radiem poprzez kabel 2x jack 3,5mm

    Radio będzie rozgloszone do 30 (max jest 50 ,ale glośniki przy 30 pięknie graja i ruszaja lusterkami ,a przy 50 to juz zaczynaja charczeć ,a niechce ich katować) i jak będę chciał poglośić przyciszyć , to bd za pomoca Equalizer basu

    Tablet Samsung Galaxy Tab 2 7"

    Jak zaczne robić to wtedy napisze jakiś temat .

    A co do tej pomocy? To jakie rozwiazane z ładowaniem?
    Do czego podłączyć ładowarke od tableta ,zeby działała jak bd kluczyki w stacyjce (albo gdzieś indziej byle bym ja musiał coś kliknać)?? :padam:

  • Do radia idą Ci dwa przewody zasilające - z aku i ze stacyjki. Tam możesz wziąć trochę prądu.

    Kiedyś kombinowałem z podłączaniem tableta do radia, problemem był zbyt słaby sygnał audio z tableta. Próbowałem używać przedwzmacniacza, ale gdy podłączyłem zasilanie tableta i przedwzmacniacza, to na głośniki szły straszne zakłócenia.

    Kolejny problem to zasilanie tableta - potrzebna jest ładowarka min. 2A, zwykłe ładowarki zapalniczkowe są dedykowane do telefonów i mają 500mA. A nawet na ładowarce 2A, gdy używałem tableta jako nawigacji, bateria powolutku topniała.