Witaj na forum Fabia Club Polska

Brak absu

Temat utworzony · 6 Posty · 2584 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie

    Mam problem z absem w Fabii mojej żony

    Auto: Skoda Fabia I, 2003 rok 40kW.

    Pewnego dnia zaświeciła się kontrolka ABS na desce rozdzielczej i przestał działać system abs.

    Pojechalem do mechanika odczytaliśy błędy z kompa i pokazał się

    00301 - Pompa hydroagregatu ABS, BRAK OBJAWU, STAŁY. (błąd po skasowaniu po kilku sekundach wracał)

    Oczywiście najpierw sprawdziliśmy wszystkie bezpieczniki, te na akumulatorze też i
    stwierdziliśmy że padła pompa i trzeba ją zmienić. Nowa kosztuje ok 3,5 tys więc zamówiłem używkę za 350 zł na allegoro od auta rozbitego.

    Pompa przyszła nr 6q0 614 117 e nr ok ale po zmianie okazało się że problem jest nadal nierozwiązany, dalej brak abs i ten sam błąd na kompie który po skasowaniu co

    chwile wraca.

    Zareklamowałem więc pompę myśląc że była wadliwa, sprzedawca mówił że to raczej niemożliwe ale zwrócił kasę.

    Zamówiłem kolejną pompę z auta z demontażu pompa za 450 z i nadal jest ten sam problem... Kontrolka abs na desce się świeci błąd na kompie po skasowaniu wraca a abs

    nie ma.

    Raczej wykluczam że ta pompa jest też uszkodzona i liczę na pomoc forumowiczów, My z mechanikiem nie mamy już pomysłów jak naprawić to auto a zaraz będzie ślisko i ABS by się przydał 😞 <!-- s:( -->

  • Sprawdź przewody abs czy nie są uszkodzone, sprawdź styki czy nie ma jakiegoś syfu ewentualnie przeczyść.Może czujnik trzeba przeczyścić.

  • sprawdzę, ale wtedy pokazywało by raczej uszkodzenie któregoś czujnika a nie pompy abs

  • No tak tylko póki co trzeba wykluczyć pompę i zobaczyć pozostałe podzespoły.

  • Sprawdż , wyczyść drugi koniec zasilania czyli masy.

  • ok dzięki za sugestie, w sobotę biorę się za sprawdzanie