Witaj na forum Fabia Club Polska

Dziwny mechanik - wymiana pompy wody w F1 1.4 MPI

Temat utworzony · 4 Posty · 6239 Wyświetlenia
  • Hej,
    Siostra ma Skode Fabie 1.4 MPI i ubywało jej płynu w układzie chłodzenia. Mechanik wskazał że to pompa wody. Koleś wział za wymiane 350zł. Po pierwsze wydaje mi ie ze troche duzo, skoro czesc kosztuje ok 120 - 150 zł, ale moze to moje błędne odczucie ...może jak sie doliczy płyn chłodniczy to jakos tak wychodzi...
    Ktoś może miał przyjemność robić to u siebie i za ile?
    Druga zastanawiająca sprawa to koleś powiedział ze do wymiany sa tylne hamulce ... a przed miesiacem sam zawozilem auto do sprawdzonego mechanika i wymieniany był komplet, bębny, szczeki, tłoczki i co tam jeszcze wchodzi. ...czyżby naciągacz?
    Nawet bębny nie zdążyły jeszcze dobrze zardzewiedź.
    Co sądzicie?

  • Według mnie to troszkę więcej wziął. Zakładając że dał nowy płyn chłodniczy (litr koncentratu G13 kosztuje około 20 zł) to by mniej więcej za prace wziąl okolo 120 zł. To by było dobrze. Ale jeśli dał stary płyn to wziął dużo i naciągną Cie na kase.
    Jeśli chodzi o hamulce to czysty naciągacz 😄 <!-- s:D -->

  • Jak masz możliwość, to zdejmij bęben i wszystko będzie widoczne. Uważam ze trzeba zweryfikować czy poprzednik zrobił robotę czy tylko kase wziął.

  • [quote="kapi"]Jak masz możliwość, to zdejmij bęben i wszystko będzie widoczne. Uważam ze trzeba zweryfikować czy poprzednik zrobił robotę czy tylko kase wziął.[/quote]
    To mój sprawdzony mechanik, byłbym bardzo zdziwiony, że czegos nie zrobił gdy powiedzial ze zrobil. Mozliwe ze zeby sprawdzić hamulce to trzeba bedzie podjechac na stacje diagnostyczna i sie wyjasni ...ale dziwna sprawa.