Witaj na forum Fabia Club Polska

1.9 TDI 101km rurka EGR

Temat utworzony · 7 Posty · 5436 Wyświetlenia
  • Witam. Mam pytanie. Czy ktoś wymieniał może sam rurke egr? Czy korzystał z usług mechanika w zwiazku z tym. Macie jakieś doświadczenia z tą rurką? Od jakiegos czasu czuć zapach spalin podczas postoju auta w kabinie 😞 <!-- s:( --> . Natomiast podczas jazdy nie czuć spalin.
    Proszę o poradę 🙂

  • zapewne chodzi o tą metalową rurkę z harmonijką 😉 ja spawałem, ale na długo nie starczyło - wywaliłem, zaślepiłem i mam spokojną głowę 😉 <!-- s;) --> Zaślepienie będzie wiązało się z kontrolką na blacie, ale wystarczy podjechać do kogoś ogarniętego i wyłączy EGR. Zaślepki kupisz gotowe za 30-40 zł.

  • Wolałbym nie kombinować tylko kupić samą rurkę. trzeba przemysleć.... W każdym bądź razie dzięki za radę 🙂 <!-- s:) -->

  • no to parę złotych zostawisz w sklepie za taką rurkę. Zazwyczaj pęka na harmonijce, która z natury musi mieć możliwość pracy więc spawanie starcza na bardzo krótko.

  • Mam problem, a wiec w książce serwisowej mam napisane 1.9 tdi 101km AMB, szukając rurki z oznaczenia tego silnika okazuje sie ze skoda nie ma takiego silnika z takim oznaczeniem, występują ale przy audi z innym silnikiem tudzież passat 1.9 tdi 115km. Pod AMB w książce serwisowej mam napisane AXR i fabie mają te oznaczenie. Tylko że mechanik mówi mi żebym sie sugerował AMB. I co teraz mam zrobić skoro takich rurek nigdzie nie moge znaleść, a patrząc w obrazek rurki z AXR i porównując moją rurkę wyglądają chyba tak samo 😕 <!-- s:/ --> Doradźcie coś prosze bo śmierdzi mi w kabinie, że wytrzymać nie idzie.

  • Skoro masz na silniku AMB to szukaj takiej rurki. Widocznie swapa miałeś hehe rurki wyglądają podobnie dla wszystkich ale mogą się różnic kątami odgiecia. Te rurki nie są elastyczne więc ich nie nagniesz. Ja i tak bym zaślepił 😉 <!-- s;) -->

  • Juz sie dowiedziałem. AMB to jakiś dodatkowy opis typu auta, a AXR kod silnika.