Witaj na forum Fabia Club Polska

Falujące obroty silnika

Temat utworzony · 3 Posty · 1010 Wyświetlenia
  • Witam
    Zacznę od początku, jakiś rok temu zaczęły mi falować obroty w mojej Skodzie Fabii 1,4 16v 75KM. Na kompie wyskakiwały różne błędy: wypadanie zapłonu, czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym. Biorąc pod uwagę opinie mechanika kupowałem części typu cewki zapłonowe, świece, wtryskiwacze, czujniki. Jednakże to nie pomagało, nadal błędy. W końcu mechanik stwierdził że uszkodzony jest sterownik silnika no i kolejna wymiana za niemałe pieniądze a i jeszcze przepustnica powietrza. Po montażu byłem pewien, że to już koniec moich problemów. Myliłem się. Samochód po nagrzaniu się nie utrzymywał obrotów, falowały i często silnik gasł.
    Mechanik elektronik poddał się, stwierdził, że prawdopodobnie przyczyną wyskakujących błędów jest usterka silnika.
    I tutaj miał wreszcie rację, tylko szkoda moich straconych pieniędzy.
    Okazało się, że na drugim i czwartym cylindrze popękane są pierścienie zgarniające oraz na drugim luz na sworzniu tłokowym co było przyczyną pokazywania błędu między innymi: "wypadanie zapłonu na drugim cylindrze".
    No ok silnik zrobiony, lepiej pracuje ale ku mojemu zaskoczeniu na rozgrzanym silniku obroty falują od około 450 do 1200 obrotów i często gaśnie. Błędy na Vagu już żadne nie wyskakują po zrobieniu silnika, mechanik rozkłada ręcę ale powiedział aby wymienić jeszcze czujnik temperatury silnika. Wymieniłem na oryginalny.
    I niestety obroty na rozgrzanym silniku nadal falują. Nie wiem ja już rozłożyłem ręce.
    Może macie jakieś sugestie proszę o pomoc.

  • Poczatek i koniec wszystkiego to dobry stan mechaniczny silnika.
    Gdy dobry, dopiero ma sens dlubac w elektronice.
    Gdy nie dobry (naprz.wiecej niz 3 bary roznica cisnienia w jednym cylindrze) , silnik nigdy nie bedzie chodzil rowno.
    Sprawdzenie nie jest trudne - wystarczy zmierzyc cisnienia w poszczegolnych cylindrach.
    Warunki: wyjete wszystkie swiece, cieply silnik, otwarta przepustnica, wyjety bezpiecznik wtryskow.
    Napisz co wyszlo.

  • [color=#FF0000][b]Proszę używać szukajki to nie boli.Na forum poruszano ten problem niejednokrotnie.
    ZAMYKAM TEMAT!!![/b][/color]

    [color=#000080]Zajrzyj tu
    http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=8674&hilit=falujące+obroty+1%2C4+16v<!-- l -->[/color]