Witaj na forum Fabia Club Polska

Silnik na gwałt!!!!

Topic created · 27 Posts · 11188 Views
  • Zycze duzo szczescia.
    Przy kupnie uzywanego silnika szczescie zawsze jest potrzebne,
    bo nigdy nie wiadomo, co i w jakim stanie sie znajduje w srodku...
    W kazdym badz razie zdejm miske i sprawdz czy sitko pompy oleju nie jest zatkane.
    W razie potrzeby wyczysc go.
    Mozna spytac co Ci sprzedajacy naklamal o tym silniku?

  • dzięki,
    Powiem Ci że z informacji które otrzymałem to silnik pochodzi z angola i nie ma najechane zbytnio duzo km (ok 80tys).
    Ciężko powiedzieć czy nakłamał...pewnie okaże się dopiero jak założe 🙂 <!-- s:) -->
    Mam nadzieje że wszystko spasuje i bedzię normalnie jeździł.
    Widzę że dolnośląskie to Twoja lokalizacja...a można wiedzieć skąd dokładnie?

  • Ja rzadko widuje te silniki w sprzedazy, ktore maly by wiecej niz 80 tys. km.
    Nie wiem gdzie sa te z wiecej kilometrami przejechanymi...
    Ale nie tylko kilometry - wazny jest stan.
    Widzialem ten silnik, gdzie zamiast co 10 tys.km, wymiany oleju byly robione co 20 tys.km.
    Niesamowity widok.
    Moze zdejm na miejscu dekiel zaworow - te dwie nakretki kluczem 10 odkrecis raz dwa.
    A gdy zobaczysz tam bagno, podziekujesz i wrocisz do naprawy swojego inwalidy.
    Obecnie moja lokalizacja to Praga czeska.
    Ale takiego miejsca nie bylo do wyboru...
    Urodzony jestem w Luboszycach kolo Opola, wiec wybieralem cos niezbyt daleko.

  • No i jak tam?
    Kupiles, zalozyles, jezdzisz?

  • Witam,
    Tonda założony jeździ i chodzi o niebo lepiej niż wcześniejszy traktor.
    Musze jeszcze posprawdzać kilka rzeczy bo poszarpuje przy zmianie biegu, rozpędza się troche wolniej (tak jakby coś go dusiło)
    Zauważyłem że śmierdzi troche benzyną po lewej stronie (od komory silnika). W środku tym samym troche też.
    Wywala mi jeszcze błąd grzałki sondy 1. Ale to juz wcześniej zaobserwowałem. Oprócz tego jeszcze jeden bład sporadyczny:
    01598 - Drive Battery Voltage
    07-10 - Signal too Low - Intermittent
    Pozdrawiam

  • Jezeli lambda nadaje sie do wymiany, to silnik nie ma dobře reakcje na dodanie gazu, jest przyduszony i zuzycie paliwa rosnie.
    Inna sprawa to zapach benzyny w aucie - musisz znalezc miejsce nieszczelnosci, zeby Fabia nie zapalila Ci sie wesolym pomaranczowym plomieniem...
    Sprawdz takze przy minusie baterii, czy nie jest urwany ten cienki czarny drucik, lub zly kontakt.
    Bo to lubi potem wypisywac podane bledy.

  • Na zapach benzyny bym polecił sprawdzić szczelność układu paliwowego (węże, objemki, uszczelki, zbiornik paliwa). Prawdopodobnie benzyne ciągnie ci z malutką dawką powietrza i przez to Ci się wolniej rozpędza co w konsekwencji sonda lambda daje błędy o złej mieszance.
    To wszystko możesz zrobić sam bez wydawania ani grosza.

Log in to reply