Witaj na forum Fabia Club Polska

Czy można samemu mając VAG zaprogramować IMMO w Skodzie

Temat utworzony · 4 Posty · 4466 Wyświetlenia
  • Witam.
    Pytanie jak w temacie zgubiłem jeden kluczyk do mojej Fabki, wolałbym dla pewności mieć dwa. w ASO mi powiedzieli 350 zł i załatwienie sprawy w ciągu dwóch tygodni. Trochę dużo, czytając to i inne fora doszedłem do wniosku, że można taniej kupić kluczyk z transponderem i usługą frezowania a następnie przeprogramować IMMO, PIN posiadam z tabliczki dołączonej do zapasowego kluczyka, kabelek i program VAG COM również .Obawiam się jednak czy czegoś nie schrzanię czego efektem może być całkowite unieruchomienie auta 😞 <!-- s:( --> .
    Na tym forum znalazłem taką procedurę bez VAGa
    [quote]jakby się komuś rozkodował kluczyk to jest prosty sposób na samodzielne jego zaprogramowanie:

    1. włączyć zapłon i pozostawić rozkodowany kluczyk w stacyjce.
    2. używając drugiego kluczyka zamknąć mechanicznie (zamkiem) drzwi kierowcy.
    3. wcisnąć na nim raz przycisk otwierania auta (powinien się raz odezwać klakson/syrena).
    4. odczekać ok. 6 sekund i ponownie wcisnąć przycisk otwierania. kluczyk w stacyjce zostanie zaprogramowany.

    / programując większą liczbę kluczyków (2, 3 lub 4) procedura jest identyczna z tym, że w kroku 3 należy wcisnąć przycisk otwierania tyle razy ile wynosi numer kodowanego kluczyka (zachowując 1 sekundowy odstęp między wciśnięciami). /

    1. otworzyć drzwi zamkiem i wyłączyć zapłon.
    2. wyjąć kluczyk ze stacyjki i sprawdzić działanie
    3. w razie potrzeby włożyć kolejny kluczyk i powtórzyć całą procedurę. można zaprogramować do 4 kluczyków.

    jest też sposób żeby pozbyć się z pamięci wszystkich kluczyków 😉 . w tym celu należy:

    1. włączyć zapłon i pozostawić kluczyk w stacyjce.
    2. używając drugiego kluczyka zamknąć mechanicznie (zamkiem) drzwi kierowcy.
    3. wcisnąć na nim 5 razy (w odstępach 1 sekundowych) przycisk otwierania auta (powinien się raz odezwać klakson/syrena).
    4. odczekać ok. 6 sekund i ponownie wcisnąć przycisk otwierania. wszystkie kluczyki zostaną rozprogramowane.

    powinno działać we wszystkich autach grupy vag.[/quote]

    Czy ktoś próbował tego dokonać czy jest to bezpieczny sposób?
    Gdyby nie udało się czy można to zrobić przy użyciu kabelka i programu VAG?

  • Witam.
    Tutaj bym nie kombinował i bym pojechał do aso bo immo to jest ważna rzecz. Ryzyko zepsucia czegoś więcej jest bardzo wysoka. 350 pln za ori klucz to nie jest drogo.

  • Tak też zrobiłem ,postanowiłem nie ryzykować, ale nie w ASO tylko w zwykłym punkcie i nie dwa tygodnie tylko 30 minut, i nie 350 tylko 180 zł. i kluczyk śmiga 😄 <!-- s:D -->

  • Pięknie...Zamykam temat.