Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2FL] TSI - Rozrząd

Topic created · 518 Posts · 153496 Views
  • Potwierdzone. Fabia po wymianie śmiga jak nowa.

  • Co wymieniałeś?
    Łańcuch z pompki oleju też?

  • Nie. Łańcuch nie wymagał ingerencji. Wpadł cały nowy rozrząd "B".

  • Jestem na etapie przygotowywania się do wymiany rozrządu z wersji A na wersję B, rozesłałem już zapytania do wszystkich serwisów w okolicy i odbieram ich odpowiedzi. Mam pytanie, bo w jednym serwisie przesłali mi kosztorys uwzględniający pompę wody, która jak wiadomo nie jest napędzana z rozrządu. Z moją jest wszystko w porządku, ale chciałem się zapytać czy wy ją już kiedykolwiek wymienialiście a jeżeli tak to po jakim przebiegu. U mnie jest to 85k km i po prostu jestem ciekaw czy zaproponowali mi to ze względu na przebieg auta, 2-gą zmianę rozrządu czy licząc na to, że nie wiem gdzie ona się znajduje. Ewentualnie pomocna byłaby jakaś wskazówka z serwisówki, co ile np. jest tam przewidziana wymiana pompy.

  • Ja wymieniałem przy około 75 000 km. to bylo na jakieś 5 lat . Po prostu się rozciekła i lała jak szalona. Ona jest napędzana paskiem od alternatora.

    Także nie masz ładowania , nie masz chłodzenia

    Producent nie określił okresu wymiany pompki tak jak rozrządu 🙂 <!-- s:) -->

    Za pompkę bym lepiej wymienił łańcuch pompki oleju. To są lepiej zainwestowane pieniążki 🙂

  • [quote="Pakynchalter"]Jestem na etapie przygotowywania się do wymiany rozrządu z wersji A na wersję B, rozesłałem już zapytania do wszystkich serwisów w okolicy i odbieram ich odpowiedzi. Mam pytanie, bo w jednym serwisie przesłali mi kosztorys uwzględniający pompę wody, która jak wiadomo nie jest napędzana z rozrządu. Z moją jest wszystko w porządku, ale chciałem się zapytać czy wy ją już kiedykolwiek wymienialiście a jeżeli tak to po jakim przebiegu. U mnie jest to 85k km i po prostu jestem ciekaw czy zaproponowali mi to ze względu na przebieg auta, 2-gą zmianę rozrządu czy licząc na to, że nie wiem gdzie ona się znajduje. Ewentualnie pomocna byłaby jakaś wskazówka z serwisówki, co ile np. jest tam przewidziana wymiana pompy.[/quote]

  • nie rozumie twojego cytatu

  • Witam wszystkich "łańcuszkowców".
    Opiszę kilka spraw i spostrzeżeń z mojej ostatniej wymiany rozrządu, którą miałem tydzień temu przy przebiegu 152 tys km.

    [b]Auto[/b]:
    Fabia II (r.2012) 1.2 tsi 86 KM, silnik CBZA, przebieg 152tys.km. Była to już druga wymiana rozrządu. Poprzednia była przy przebiegu ok. 100tys km.

    [b]Objawy[/b]:

    • warczenie rozrządu kilka sekund po odpaleniu na zimno,
    • klekotanie/dzwonienie na mocno rozgrzanym silniku na wolnych obrotach,
    • wypadanie zapłonu, szczególnie wyraźne na wolnych obrotach

    [b]Wymiana[/b]:
    nowy kompletny zestaw wzmocnionego rozrządu (03F198158B) z czarnym napinaczem + łańcuszek pompy oleju (03F115225) i koło zębate napędu pompy oleju (03F115121B) + kable zapłonowe + świece + pasek wielorowkowy + olej silnikowy z filtrem +płyn chłodzący.

    [b]Spostrzeżenia[/b]:

    • łańcuszek rozrządu był rozciągnięty tylko minimalnie w stosunku do nowego, ślizgi nie zużyte, koło zębate górne również. Warczenie pochodziło zatem w całości od wadliwego napinacza który był starego typu (srebrny). O dziwo - Dolne koło, to na wale korb. (ma dwa wianuszki zębów) było bardziej zużyte na wianuszku zębów na którym chodzi łańcuszek napędu pompy oleju.
    • poprzednia wymiana rozrządu nie wyeliminowała klekotania na wolnych obrotach na mocno rozgrzanym silniku. Tym razem wymieniono również łańcuszek pompy oleju (03F115225) i koło zębate napędu pompy olejowej (03F115121B) i to było to ! Obecnie wszystko cichutko pracuje. Zatem polecam w tych silnikach przy zmianie rozrządu wymieniać również łańcuszek pompy oleju.
    • wymiana kabli i świec wyeliminowała "wypadanie zapłonu" - takie "czknięcia" na wolnych obrotach. Mechanik pokazał mi ślady na kablach ("białe chmurki") w miejscach w których następowało przebicie. Nie sądziłem że tak się mogą zestarzeć, myślałem że kable fabryczne są wieczne 😄 <!-- s:D -->
    • wymiana oleju związana z wymianą rozrządu
    • po przejechaniu kilkuset km zaobserwowałem jakby minimalne obniżenie dynamiki przyspieszania ale nie wiem z czym to wiązać... W sumie, kupiłem najtańszy dostępny olej typu 5W30-może to dlatego ? Nie wiem... Zauważyłem że olej obecnie nie osiąga takiej temperatury maksymalnej jak przed wymianą. Przed wymianą 95-100 stopni a teraz 80-85 stopni.

    Podziękowania dla "Krzynola" za wrzucone na YT filmiki instruktażowe oraz dla użytkownika "Jacekpk" za bardzo szczegółowy opis w tym wątku i zdjęcia. Dzięki niemu nie szukałem pojedynczych części rozrządu tylko kupiłem cały komplet wzmocniony (03F198158B). Podziękowania również dla mojego mechanika który te sugestie przyjął i zrobił wszystko perfect (łacznie z wszsytkimi momentami dokręcania śrub zgodnie z instrukcją). Oczami wyobraźni juz widzę jak mechanik z serwisu autoryzowanego Skody wymienia wszystko pod dyktando jakiegoś "głupiego" filmiku i przewrażliwionego właściciela :lol: Ciekawe ile taka naprawa by mnie kosztowała w autoryzowanym 🙂
    Zatem gdyby ktoś potrzebował dobrego mechanika z rejonu Poznania to mogę polecić.

    [b]Koszty[/b]:
    Całość (z częściami, płynami i robocizną) udało mi się zamknąć w kwocie 2000 pln. Ciekawa sprawa z tymi cenami. Komplet wzmocnionego rozrządu składający się z wielu elementów kosztuje tylko ok. 400 pln a taki na przykład - sam łańcuszek pompy olejowej - skandaliczne 200 pln ! Tak jakby VW wiedział że przegiął z tym wadliwym rozrządem łańcuchowym w tsi i wprowadził upust na zestaw naprawczy. Szkoda że tego nie sponsoruje ... Koło zębate pompy olejowej też kurewsko drogie - 120 pln.

    Ps. są na YT filmiki w których nie wymieniono kółka zębatego na wale korbowym (2 wianuszki zębów) a to przecież błąd. Ja tak miałem wykonaną poprzednią wymianę rozrządu...

  • [quote="TOMUŚ"]nie rozumie twojego cytatu[/quote]
    fakt, coś poszło nie tak,ale chodzi mi o to gdzie jest napisane że przy wymianie rozrządu w silnikach tsi wymianie podlega także pompa wody?Nawet w etce tego nie ma.to jest wymysł "fachowców"

  • Wracając do mojej wymiany to rozesłałem zapytania i otrzymałem odpowiedzi. Moje auto jest zarejestrowane w czerwcu 2011 jeszcze przed wprowadzeniem tych lepszych rozrządów. I teraz tak, odpowiedzi z serwisów na Śląsku wyglądają następująco:
    -[quote]informuję że u pana można tylko zastosować rozrząd typu A. Typ B jest montowany od 24,10,2011 a pan ma samochód do 24,10-2011 więc nie ma zestawu rozrządu tylko każdą cześć osobno.[/quote]
    -niby mogą mi wymienić, ale sam zestaw naprawczy razem z kołem i łańcuszkiem oleju liczą na 1500-1600 więc całość wychodzi koło 3-3500
    -mogą zrobić, cena ok. 2400, jak zacząłem dopytywać to powiedzieli, że oni robią tak jak im z etki wychodzi czyli A, jak podawałem im numer tego zestawu B to stwierdzili, że to nie podejdzie.

    Teraz pytanie, z tego jak przestudiowałem ten temat wynika, że w każdym silniku z łańcuszkiem z tej pierwszej najbardziej wadliwej serii idzie zamontować ten zestaw B razem z wymianą koła dolnego tylko nie każdy serwis do tego chce podejść, albo olewają zapytanie i w kosztorysach wstawiają ten A. Mogę jeszcze popróbować podzwonić do tych od których oferta wychodziła najdrożej, ale i tak nie ma pewności, że oni też nie wrzucili tam typu A zamiast typu B bo kosztorysy które dostaje są ogólne i nie zawierają najczęściej rozpiski części. Przez telefon ciężko się z nimi takie sprawy ugaduje więc musiałbym wszędzie jeździć osobiście.

    Po tym jak męczyłem dział części zamiennych w jednym serwisie odnośnie tego zestawu 03F198158B okazało się, że on nie jest przypisany do żadnego auta w etce, po prostu jest wprowadzony, ale np. wybierając koło zębate wału, nie ma ono przypisane żadnego modelu do którego by pasował. Z tego może wynikać między innymi to, że tego rozrządu nie chcą montować. Męczyłem ich dalej, mówiąc że to się da zamontować, to najpierw porównali mi poszczególne elementy zestawu mówiąc, że na ich gust to nie to samo bo są inne numery (np ślizgów) i nie podejdzie aby ostatecznie stwierdzić, że jak się uprę to mi to zrobią, ale nie dają gwarancji.

    Czy byłby mi ktoś w stanie polecić serwis na Śląsku lub w bliskich okolicach który by to ogarnął? Robi się coraz zimniej a chciałbym to już mieć załatwione.

  • Jak to wynika z filmików "Krzynol Garage" na YouTubie (w 3 częściach) - do tych roczników też można założyc ten zestaw z literą "B". Ale warunek jest taki żeby wymienić wszsytkie komponenty w zestawie (bo łańcuch jest trochę szerszy, ślizgi trochę szersze i kółka). Koniecznie wymienić kółko zębate na wale korbowym (to wyciskane). Krzynol też je wymienia na filmiku na Skodzie z 2011 (CBZA). Co najważniejsze - nowy łańcuszek napędu pompy olejowej pasuje na to nowe kółko (z zestawu B) na wale korbowym - sam sprawdzałem. Pozostaje Ci kupić samemu zestaw B (na Allegro jest ok. 400 pln oryginał) i zlecić to dobremu prywaciarzowi. Chodzi o to żeby miał dobry ściągacz do tego kółka na wale korb. i nie przekręcił aluminiowych śrubek i posługiwał się kluczem dynamometr. Jak będziesz musiał kupić pojedyncze elementy zestawu to wyjdzie Cię dużo drożej i gorzej. Ja jestem zadowolony z usługi prywaciarza i z zakupu zestawu B - patrz post z 10.11.2019.

  • [quote="chipoke"][quote="TOMUŚ"]nie rozumie twojego cytatu[/quote]
    fakt, coś poszło nie tak,ale chodzi mi o to gdzie jest napisane że przy wymianie rozrządu w silnikach tsi wymianie podlega także pompa wody?Nawet w etce tego nie ma.to jest wymysł "fachowców"[/quote]

    Przeczytaj dokładnie mój post z 29.10 i to ze zrozumieniem. Wtedy twoje pytanie będzie zbędne. Ale zadam sobie trud i odpowiem Ci. Pompka wody jest osobno - Nie jest razem z rozrządem

    [quote="Pakynchalter"]Wracając do mojej wymiany to rozesłałem zapytania i otrzymałem odpowiedzi. Moje auto jest zarejestrowane w czerwcu 2011 jeszcze przed wprowadzeniem tych lepszych rozrządów. I teraz tak, odpowiedzi z serwisów na Śląsku wyglądają następująco:
    -[quote]informuję że u pana można tylko zastosować rozrząd typu A. Typ B jest montowany od 24,10,2011 a pan ma samochód do 24,10-2011 więc nie ma zestawu rozrządu tylko każdą cześć osobno.[/quote]
    -niby mogą mi wymienić, ale sam zestaw naprawczy razem z kołem i łańcuszkiem oleju liczą na 1500-1600 więc całość wychodzi koło 3-3500
    -mogą zrobić, cena ok. 2400, jak zacząłem dopytywać to powiedzieli, że oni robią tak jak im z etki wychodzi czyli A, jak podawałem im numer tego zestawu B to stwierdzili, że to nie podejdzie.

    Teraz pytanie, z tego jak przestudiowałem ten temat wynika, że w każdym silniku z łańcuszkiem z tej pierwszej najbardziej wadliwej serii idzie zamontować ten zestaw B razem z wymianą koła dolnego tylko nie każdy serwis do tego chce podejść, albo olewają zapytanie i w kosztorysach wstawiają ten A. Mogę jeszcze popróbować podzwonić do tych od których oferta wychodziła najdrożej, ale i tak nie ma pewności, że oni też nie wrzucili tam typu A zamiast typu B bo kosztorysy które dostaje są ogólne i nie zawierają najczęściej rozpiski części. Przez telefon ciężko się z nimi takie sprawy ugaduje więc musiałbym wszędzie jeździć osobiście.

    Po tym jak męczyłem dział części zamiennych w jednym serwisie odnośnie tego zestawu 03F198158B okazało się, że on nie jest przypisany do żadnego auta w etce, po prostu jest wprowadzony, ale np. wybierając koło zębate wału, nie ma ono przypisane żadnego modelu do którego by pasował. Z tego może wynikać między innymi to, że tego rozrządu nie chcą montować. Męczyłem ich dalej, mówiąc że to się da zamontować, to najpierw porównali mi poszczególne elementy zestawu mówiąc, że na ich gust to nie to samo bo są inne numery (np ślizgów) i nie podejdzie aby ostatecznie stwierdzić, że jak się uprę to mi to zrobią, ale nie dają gwarancji.

    Czy byłby mi ktoś w stanie polecić serwis na Śląsku lub w bliskich okolicach który by to ogarnął? Robi się coraz zimniej a chciałbym to już mieć załatwione.[/quote]

    Jak to przeczytałem to sobie zadałem pytanie gdzie CI pracownicy serwisów są..... chyba w kosmosie ..... nie wiem.
    Musisz sie określić lepiej jeśli chodzi o serwis Skody na śląsku. Śląsk jest dość duży. Najlepsze by było miasto lub powiat.
    Ja 2 lata temu zmieniałem rozrząd w ASO i dali mi zestaw B. Auto mam z maja.
    Do kosztów dolicz sobie wymianę oleju. Na to licz cały dzień roboczy mechanika
    Bez urazy jakiejkolwiek, ale wiele pracowników ASO żyje z etki i co im etka mówi to tak robią a przy tym nie myślą wogóle.
    Może napisz z jakich serwisów mas te info. Może warto by było je omijać
    Ja zrobiłem tak, że wziąłem rozrząd i łańcuch pompki oleju wziąłem z aso w którym robiłem rozrząd. Auta nie miałem dzień czy dwa bo nie miałem czasu na to . Potem pojechałem po gotowe auto i technik mi powiedział że stary rozrząd mam w kartoniku i w aucie - po prostu mi go oodali. Na kartoniku była naklejka z zestawu B.

  • [quote="TOMUŚ"]
    Jak to przeczytałem to sobie zadałem pytanie gdzie CI pracownicy serwisów są..... chyba w kosmosie ..... nie wiem.
    Musisz sie określić lepiej jeśli chodzi o serwis Skody na śląsku. Śląsk jest dość duży. Najlepsze by było miasto lub powiat.
    Ja 2 lata temu zmieniałem rozrząd w ASO i dali mi zestaw B. Auto mam z maja.
    Do kosztów dolicz sobie wymianę oleju. Na to licz cały dzień roboczy mechanika
    Bez urazy jakiejkolwiek, ale wiele pracowników ASO żyje z etki i co im etka mówi to tak robią a przy tym nie myślą wogóle.
    Może napisz z jakich serwisów mas te info. Może warto by było je omijać
    Ja zrobiłem tak, że wziąłem rozrząd i łańcuch pompki oleju wziąłem z aso w którym robiłem rozrząd. Auta nie miałem dzień czy dwa bo nie miałem czasu na to . Potem pojechałem po gotowe auto i technik mi powiedział że stary rozrząd mam w kartoniku i w aucie - po prostu mi go oodali. Na kartoniku była naklejka z zestawu B.[/quote]

    kolego, chyba nie całkiem się rozumiemy,ja napisałem że wymiana pompy wody w silniku 1,2 tsi przy wymianie rozrządu jest zbędna , i wmawianie ludziom w tzw. serwisie że to jest obowiązkowe jest zwykłym przegięciem.

  • [quote="TOMUŚ"]Jak to przeczytałem to sobie zadałem pytanie gdzie CI pracownicy serwisów są..... chyba w kosmosie ..... nie wiem.
    Musisz sie określić lepiej jeśli chodzi o serwis Skody na śląsku. Śląsk jest dość duży. Najlepsze by było miasto lub powiat.
    Ja 2 lata temu zmieniałem rozrząd w ASO i dali mi zestaw B. Auto mam z maja.
    Do kosztów dolicz sobie wymianę oleju. Na to licz cały dzień roboczy mechanika
    Bez urazy jakiejkolwiek, ale wiele pracowników ASO żyje z etki i co im etka mówi to tak robią a przy tym nie myślą wogóle.
    Może napisz z jakich serwisów mas te info. Może warto by było je omijać
    Ja zrobiłem tak, że wziąłem rozrząd i łańcuch pompki oleju wziąłem z aso w którym robiłem rozrząd. Auta nie miałem dzień czy dwa bo nie miałem czasu na to . Potem pojechałem po gotowe auto i technik mi powiedział że stary rozrząd mam w kartoniku i w aucie - po prostu mi go oodali. Na kartoniku była naklejka z zestawu B.[/quote]

    Szczerze, mogę pojechać albo do ASO albo do dobrego prywaciarza nawet dalej niż to co napisałem do salonów, grunt żeby było to dobrze zrobione, dlatego najpierw zwracałem się do ASO ( chociaż może nie zawsze jest to synonim dobrej roboty :lol: <!-- s:lol: --> ).

    Mieszkam pod Gliwicami, wysłałem zapytania do Gliwic, Rybnika, Zabrza, Katowic, Świętochłowic, Sosnowca i Dąbrowy. Salony wszystkie 10 po kolei żeby mieć jakieś rozeznanie. Na maile odpisało 7 z nich.
    Treść mojego maila wyglądała następująco. Podawałem o jaki samochód chodzi, nr. vin samochodu, typ silnika oraz rok. Pisałem, że jestem zainteresowany wymianą rozrządu, że mam aktualnie założony rozrząd poprawiony typu A (03F 198 158 A) i chciałbym przy wymianie zamontować typ B (03F 198 158 B) wraz z wymianą łańcuszka pompy olejowej oraz resztą rzeczy związanych z wymianą rozrządu (filtr, olej, masa uszczelniająca itd.).
    Odpowiedzi były następujące:
    Gliwice - Dostałem kosztorys bez pompy oleju, jej łańcuszka, wymiany oleju, ale za to z wymianą pompy wody. Jak się dopytałem się na miejscu to wyszło, że podali mi w kosztorysie typ A, typu B nie zrobią, ale przynajmniej tam dowiedziałem się co jest nie tak w etce z tym wyszukiwaniem zestawu B.
    Świętochłowice - Muszę dopytać czy robią to na typie B czy też podali mi A, o pompie oleju nic nie wspominają.
    Dąbrowa - Napisali mi cenę detaliczną zestawu B (ale nie napisali, że na nim zrobią :lol: ), uwzględnili też oprócz podstaw (olej, filtry itd), wymianę łańcuszka pompy i jego koła.
    Rybnik AG - nie piszą nic konkretnie, tylko cena za części plus robocizna, ale prawie 3,5k.
    Rybnik M - w miarę normalny kosztorys, rozbita robocizna na olej, demontaż poszczególnych części, uwzględniona pompa oleju. Nie wiem niestety jaki zestaw naprawczy bo kryje się on pod nazwą zbiorczą 00R000056 za prawie 2k. Całość zbliża się do 3.5k
    Katowice Ś - prawdziwy kosztorys, rozbite poszczególne elementy i robocizna, uwzględniony typ B, koło oraz łańcuszek pompy oleju. W mailu jest informacja, że najczęściej nie wymaga to wymiany, ale będzie zweryfikowane przy demontażu rozrządu. Prawie 3.5k
    Zabrze Ś - informacja, że pasuje tylko A, ewentualnie B na części. Kosztorys zawarty w wiadomości więc nie wiem czy te kwoty są podane do tego Typu A lub B. Raczej chodzi o A bo koło zębate jest podane tylko raz. Teoretycznie kosztorys przystępny i uwzględniający wszystko, a czas wykonania usługi to 3.5h więc jak widać da się prawie jak u Roberta w pit-stopie 😉

    I to tyle mojego długiego posta, najprawdopodobniej więc czeka mnie wycieczka do Dąbrowy ze względu na dobrą cenę (jak na ASO) a także celem potwierdzenia informacji z maila (bo jak widać nie wszyscy czasem wszystko zrozumieją i nie chcąc zapeszać może okazać się, że podali mi cenę tego zestawu B, a potem po sprawdzeniu Vin-u w powiedzą mi, że jednak go nie zamontują).

  • Z ciekawości - a jaką cenę za zestaw rozrządu "B" podają Tobie serwisy ? Bo tak jak pisałem - oryginał vW jest na Allegro po 400-450 pln. U mnie w sklepie "Skodowskim" w Poznaniu zestaw "B" jest po 416 pln ale trzeba wcześniej zamówić (tam też kupiłem).
    Swoją drogą co za ceny !!! Przeczytaj końcówkę mojego posta na temat kosztów które poniosłem za tą samą robotę - post z dnia 10.11.2019 (49 strona) i zastanów się czy nie warto Ci przyjechać do Poznania do mojego mechanika oszczędzając 700-1000 pln. Tyle tylko że on ma dość długie terminy - ma masę roboty.

  • [quote="Pakynchalter"]Szczerze, mogę pojechać albo do ASO albo do dobrego prywaciarza nawet dalej niż to co napisałem do salonów, grunt żeby było to dobrze zrobione, dlatego najpierw zwracałem się do ASO ( chociaż może nie zawsze jest to synonim dobrej roboty :lol: <!-- s:lol: --> ).

    Mieszkam pod Gliwicami, wysłałem zapytania do Gliwic, Rybnika, Zabrza, Katowic, Świętochłowic, Sosnowca i Dąbrowy. Salony wszystkie 10 po kolei żeby mieć jakieś rozeznanie. Na maile odpisało 7 z nich.
    Treść mojego maila wyglądała następująco. Podawałem o jaki samochód chodzi, nr. vin samochodu, typ silnika oraz rok. Pisałem, że jestem zainteresowany wymianą rozrządu, że mam aktualnie założony rozrząd poprawiony typu A (03F 198 158 A) i chciałbym przy wymianie zamontować typ B (03F 198 158 B) wraz z wymianą łańcuszka pompy olejowej oraz resztą rzeczy związanych z wymianą rozrządu (filtr, olej, masa uszczelniająca itd.).
    Odpowiedzi były następujące:
    Gliwice - Dostałem kosztorys bez pompy oleju, jej łańcuszka, wymiany oleju, ale za to z wymianą pompy wody. Jak się dopytałem się na miejscu to wyszło, że podali mi w kosztorysie typ A, typu B nie zrobią, ale przynajmniej tam dowiedziałem się co jest nie tak w etce z tym wyszukiwaniem zestawu B.
    Świętochłowice - Muszę dopytać czy robią to na typie B czy też podali mi A, o pompie oleju nic nie wspominają.
    Dąbrowa - Napisali mi cenę detaliczną zestawu B (ale nie napisali, że na nim zrobią :lol: ), uwzględnili też oprócz podstaw (olej, filtry itd), wymianę łańcuszka pompy i jego koła.
    Rybnik AG - nie piszą nic konkretnie, tylko cena za części plus robocizna, ale prawie 3,5k.
    Rybnik M - w miarę normalny kosztorys, rozbita robocizna na olej, demontaż poszczególnych części, uwzględniona pompa oleju. Nie wiem niestety jaki zestaw naprawczy bo kryje się on pod nazwą zbiorczą 00R000056 za prawie 2k. Całość zbliża się do 3.5k
    Katowice Ś - prawdziwy kosztorys, rozbite poszczególne elementy i robocizna, uwzględniony typ B, koło oraz łańcuszek pompy oleju. W mailu jest informacja, że najczęściej nie wymaga to wymiany, ale będzie zweryfikowane przy demontażu rozrządu. Prawie 3.5k
    Zabrze Ś - informacja, że pasuje tylko A, ewentualnie B na części. Kosztorys zawarty w wiadomości więc nie wiem czy te kwoty są podane do tego Typu A lub B. Raczej chodzi o A bo koło zębate jest podane tylko raz. Teoretycznie kosztorys przystępny i uwzględniający wszystko, a czas wykonania usługi to 3.5h więc jak widać da się prawie jak u Roberta w pit-stopie 😉

    I to tyle mojego długiego posta, najprawdopodobniej więc czeka mnie wycieczka do Dąbrowy ze względu na dobrą cenę (jak na ASO) a także celem potwierdzenia informacji z maila (bo jak widać nie wszyscy czasem wszystko zrozumieją i nie chcąc zapeszać może okazać się, że podali mi cenę tego zestawu B, a potem po sprawdzeniu Vin-u w powiedzą mi, że jednak go nie zamontują).[/quote]

    To rejon zamieszkania, przebywania mamy jednakowy.

    Pisałeś może do Vw do rybnika (porsche inter auto)? Tam mi robili poprzedni rozrząd i było ok bo Skoda płaciła 😄 . Na tym rozrządzie przejechałem 62000 km

    Ja jak sie pytałem o rozrząd w Gliwicach to mi powiedzieli cenę około 1900, 2000 zł z wymianą oleju bez wymiany łańcucha pompki oleju i części. Stwierdziłem że to jest drożej. Pojechałem do tego aso co jeżdżę i tam za 1690 zł zrobili mi wszystko rozrząd z łańcuchem pompki i do tego wymiana oleju. Wszystkie części były z aso.
    Ja sie ciesze z tego mojego aso że nie jest drogie i nie ma tam większej głupoty. W końcu jeżdżę tam 6,5 roku i jest ok.

  • [quote="TOMUŚ"]

    To rejon zamieszkania, przebywania mamy jednakowy.

    Pisałeś może do Vw do rybnika (porsche inter auto)? Tam mi robili poprzedni rozrząd i było ok bo Skoda płaciła 😄 <!-- s:D --> . Na tym rozrządzie przejechałem 62000 km

    Ja jak sie pytałem o rozrząd w Gliwicach to mi powiedzieli cenę około 1900, 2000 zł z wymianą oleju bez wymiany łańcucha pompki oleju i części. Stwierdziłem że to jest drożej. Pojechałem do tego aso co jeżdżę i tam za 1690 zł zrobili mi wszystko rozrząd z łańcuchem pompki i do tego wymiana oleju. Wszystkie części były z aso.
    Ja sie ciesze z tego mojego aso że nie jest drogie i nie ma tam większej głupoty. W końcu jeżdżę tam 6,5 roku i jest ok.[/quote]

    Pisałem tylko do salonów Skody, w sumie może to był mój błąd, ale ceny w Rybniku były zaporowe.

    [quote="michalgo1"]Z ciekawości - a jaką cenę za zestaw rozrządu "B" podają Tobie serwisy ? Bo tak jak pisałem - oryginał vW jest na Allegro po 400-450 pln. U mnie w sklepie "Skodowskim" w Poznaniu zestaw "B" jest po 416 pln ale trzeba wcześniej zamówić (tam też kupiłem).
    Swoją drogą co za ceny !!! Przeczytaj końcówkę mojego posta na temat kosztów które poniosłem za tą samą robotę - post z dnia 10.11.2019 (49 strona) i zastanów się czy nie warto Ci przyjechać do Poznania do mojego mechanika oszczędzając 700-1000 pln. Tyle tylko że on ma dość długie terminy - ma masę roboty.[/quote]

    Ogólnie, te serwisy które przesłały normalne kosztorysy wyceniały go tak samo koło 400-420zł, tyle że na tych 7 serwisów, tylko dwa taki zrobiły. Domyślam się, że te które cenę części wyceniały na 1500-1600 (był nawet kwiatek na 1950 :lol: ) kompletowały sobie ten zestaw z poszczególnych elementów luzem bo inaczej tego nie jestem w stanie wytłumaczyć.

    Byłem dzisiaj w Dąbrowie, pogadałem z nimi i niby to mi zrobią na tym rozrządzie B, ale zanim im oddam auto to się jeszcze upewnię drugi raz, żeby mi nie zrobili psikusa w stylu (rozebraliśmy Panu rozrząd, ale B nie zamontujemy, to co zakładamy A?)

  • Tylko że serwisów skody w rybniku jest aż 3 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam wszystkich widzę że ceny na południu polski są mega, ja zleciłem wymianę rozrządu w Gdyni robocizna 500zł, części z ASO zestaw B 375zł olej 95, filtr 50, bez łańcuszka pompy czas 2,5 godziny, razem z uszczelniaczem wału i pokrywy 1040 zł, panowie dawno podziękowali za etat w ASO Plichta dlatego zdecydowałem się u nich, czas oczekiwania na wjazd do warsztatu 2 tyg, pozdrawiam i życzę wam omijać szerokim łukiem fachowców w ASO (3500zł u nich) i znalezienia dobrego fachowca.

  • Jeszcze mamy aso skody w Hlucinie - zaraz przy granicy.
    Jak miałem OII to tam było taniej niż w PL.
    Oczywiście gwarancja i GDM utrzymane.
    GwarancjaDozywotniejMobilnosci.

Log in to reply