Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia II 1.9 tdi brak mocy

Temat utworzony · 4 Posty · 1471 Wyświetlenia
  • Witam,
    Niedawno zakupiłem fabie 2 1.9 tdi. Mój problem polega na tym. Odpalam auto i dynamicznie przyspieszam na 1,2 i 3 biegu. Jak rozwinę prędkość 100 czasami 120km/h auto nagle nie przyspiesza tak jakby turbo nie było. Potem juz jak zwolnię i chce dynamicznie ruszyć na każdym biegu to czuje jakbym nie miał turbo. Dodam ze spod turbo nic nie leci, samochod nie kopci, silnik bez wycieków. Pojechałem na diagnostykę wyszło EGR i czujnik podciśnienia. Tyle ze poprzedni właściciel mówił ze EGR czyścił.
    Pare minut temu kupiłem oryginał czujnika podciśnienia ale nie moge zlokalizować gdzie on sie znajduje. Bardzo prosze o pomoc, bo nie moge sie nacieszyć autem :padam: <!-- s:padam: -->

  • Jesli chodzi o EGR to pamietam, ze moj ojciec w lagunie (1,9 dci) pierwsze go wyczyscil, ale to pomoglo tylko chwilowo i problem powrocil, wiec potem go wymienil

  • Może ktoś mi powiedzieć gdzie znajdę czujnik podciśnienia żeby sam go wymienić?

  • Zależy który czujnik. Mi w F1 w 1,9 TDI padł czujnik ciśnienia na intercoolerze. Tam jest czujnik. Po wymianie problem się uspokoił

    Piona !