Witaj na forum Fabia Club Polska

Silnik 1,9 sdi - szarpanie podczas jazdy na dwójce

Temat utworzony · 5 Posty · 4962 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

    od 3 lata posiadam fabie z 2000 r z silnikiem 1,9 sdi, od pewnego czasu mam problem przy jeździe na drugim biegu, na trzecim również. Podczas jazdy na małych obrotach (około 1300) zaczyna jakby szarpać silnikiem, kiedyś również to było natomiast teraz jest to jakby bardziej odczuwalne. Prosiłbym o jakaś poradę.

    Pozdrawiam, Adam

  • witam mam tez taki problem i jaka byla przyczyna

  • witam
    Podepnę się pod temat bo nie chcę zakładać nowego problem dotyczy też SDI tylko że u mnie objawia się lekkim szarpaniem zaraz po odpaleniu auta po nocy tylko gdy jest zimne wystarczy że przejadę ok 200m i szarpanie przy delikatnym dodawaniu gazu ustaje, musi mieć to związek z temperaturą bo gdy jest upał i go odpalam jest ok. Sprawdzałem temperatury na VAG gdy silnik zimny FUEL G81 23,4 stopnia C
    Intake Air Temp G72 18,9 stopnia C Coolant Temp G62 23,4 stopnia C. Moje pytanie czy różnica temperatury czujnika G72 jest w normie czy powinna być taka sama jak pozostałe?

  • FUEL G81 23,4 stopnia C - temp paliwa
    Intake Air Temp G72 18,9 stopnia - temperatura powietrza na wlocie
    Coolant Temp G62 23,4 - temperatura chlodziwa

    imo wszystko wyglada wporzadku ale musial bys VAGiem zrobic logi z tych 3 czujnikow czy w miare rozgrzewania dobrze pokazuja (temp rosnie) - najlepiej logi na zimnym silniku i rozgrzanym to bedziemy wiedziec czy cos jest nie halo.

  • Wskaźniki masz w normie. Sprawdź kąt wyprzedzania wtrysku i czy przypadkiem nie masz bąbelków powietrza w paliwie.