Witaj na forum Fabia Club Polska

Wskaźnik paliwa raz działa raz nie :)

Temat utworzony · 11 Posty · 5538 Wyświetlenia
  • Witam 😄 jak w temacie raz działa raz nie jak mu się chce 😄 przy opcji "nie działa" zawiesza sie też komputer 🙂 "mechanicy" mówią że to pływak i że jak nie dostane go osobno to muszę kupić całą pompę paliwa , i oczywiście osobno nie ma:D czy może to być inna przyczyna ? czy ktoś miał podobny problem... ? bo pompa to wydatek 700 zł. i montaż ze stówkę usłyszę minimum 😄 więc szukam pomocy 😄 a puki co zalewam do pełna i wiem że do" światełka " mam 750 km. przy lekkiej jeździe 😄 <!-- s:D -->

  • http://auto-truck3.pl/product.php?id_product=4773<!-- m --> chocby tutaj masz sam plywak, Na dole masz wykaz silnikow/rocznikow do jakich on niby pasuje. Nie rozumiem na forum umiesz napisac ale uzyc wujka google to juz wysza szkola jazdy...

    [img]http://imageshack.us/photo/my-images/571/rw03.png/[/img]masz wykaz z etki dizel rocznik 2004 sprawdzilem bo nie masz wpisanego jaki masz rocznik ale domyslam sie ze roznicy nie bedzie a sprawdzac innych rocznikow mi sie nie chce. Tu masz bezposredni link do zdjecia => http://imageshack.us/photo/my-images/571/rw03.png/

    [color=#BF0000]Kolego przywołuję Cię do porządku.Proszę nie używać wulgaryzmów nawet w skróconej wersji.Nie musisz odpowiadać na temat jeśli wzbudza on u Ciebie takie zdenerwowanie.Następnym razem będzie banan.[/color]

  • Ale nikt nie kazał Ci sie denerwować i mi odpisywać. Opcje szukania po internecie zostawiam na czas "po" szukaniu na forum 😄 mimo to dziękuje za uwage 😄 <!-- s:D -->

  • No kupiłem sam czujnik paliwa " Pływak " 😄 czekam na kuriera , za kilka dni dam znać co będzie po zamontowaniu 😄 http://allegro.pl/czujnik-poziomu-paliwa-skoda-fabia-i-1-04-plywak-i3624953191.html 😄 <!-- s:D -->

  • Dobra panowie i panie wczoraj wymieniłem czujnik (i wiele innych rzeczy..-dużo wydałem 😞 ) no i puki co wszystko działa bez zarzutów 😄 <!-- s:D -->

  • a jednak nic to nie dało !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wciąż przerywa raz działa raz nie ... a wraz z czujnikiem wymieniłem filtr paliwa ... nic nie pomogło .... wiecie może co dalej ? 😄 <!-- s:D -->

  • i wiesz co w końcu pomogło? mam dokładnie taki sam problem i pływak nowy również nic nie dał..

  • sprawdź miejsca łączeniowe przewodów elektrycznych.

  • Witam 😄 więc mi kazali wymieniać zegary bo prawdopodobnie to "częste u wolkswagenów 😄 " tak mi powiedziano 😄 ale nie wymieniłem ich jeszcze bo szkoda mi kasy może na lato się tym zajmę , a może jak tylko dostane większego szału 😄 mechanik mówił mi też coś o "zimnym lucie " czyli może tylko na przewodach coś nie styka ... jak zrobisz szybciej niż ja to się odezwij 😄 <!-- s:D -->

  • no właśnie szukałem potwierdzenia w zegarach, u mnie dodatkowo dołączają się inne objawy. Żaden mechanik nic nie zdziałał, sam wywnioskowalem diagnoze grzebiąc po forach. Myślę, że to raczej to. Już bym wymienił dawno ale nie mogłem dogadać się z osobą od korekty liczników. Wiadomo, firma krzak, nielegal i ciężko uchwytni.
    W każdym razie będe atakował w lutym chyba jak złapie trochę wolnego czasu, kupie zegary i dam później komuś to zaprogramować oczywiście bez debilnej korekty przebiegu:) bo zwyczajnie buractwa nie tolerujemy.
    Jak wymienie, napewno się odezwe.

  • U mnie już naprawione. Faktycznie kwestia zegarów. Nie wymieniałem jednak całego budzika tylko został zlutowany odpowiedni obwód drukowany. Problem w tym, że trzeba dokładnie wiedzieć, gdzie lutować, bo na oko niestety nie widać co jest popsute. Gość który to robił pracował w ASO skody i dokładnie znał się na rzeczy. Po wyciągnieciu zegarów stwierdził od razu że ktoś już tam zaglądał i coś próbował robić, ale wiadomo na oko to tak zrobił, że nadal nie działało. W każdym razie naprawa wyszła taniej niż bym miał kupić jakieś sprawne zegary z allegro i je kodować od nowa. Także mam nadzieje, że będzie działać długo po tej naprawie.
    Jeśli nie macie w okolicy takiej osoby, która dokładnie zna problem to mimo chęci tego nie zrobi, wtedy chyba faktycznie lepiej kupić inne zegary, bo to jak wspomniałem jest problemem.