Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem przy odpalaniu

Temat utworzony · 3 Posty · 965 Wyświetlenia
  • Witam forumowicze od niedawna jestem posiadaczem Skody Fabii 1.4 16V 2000r. bezyniak .
    Gosciu który sprzedawał mi skodę mówił , że jest problem z odpalaniem jak jest zimna ( od razu podejrzewałem przepustnice) . A więc tak gdy chcę ją odpalić a jest zimna muszę kręcić ja wiele razy zanim załapie - nie jest to "strzelanie stacyjka" tylko długie trzymanie klucza ok 10sek ( facet który mi ja sprzedawal mowil zebym nie odpalal z gazem bo ją zaleje ) ale muszę dodawać gazu bo takto nie załapie .
    Wymieniłem już :
    Przewody zapłonowe bo miały przebicie
    nowe swiece
    no i używana przepustnice i teraz nie wiem czy ta uzywana jest takze walnieta czy moze to inna przyczyna
    Po podłaczeniu pod komputer wyskakuja takie błedy : [color=#000000]17989 (J338) P1581[/color]
    Jaka może być przyczyna , proszę o każdą porade .
    Pompa paliwowa była sprawdzana i jest ok cisnienie jakie dostaje przepustnica rownież .
    Czy ryzykować i kupować nową przepustnice ( koszt ok 400funtów czyli wartość samochodu)
    Proszę o pomoc

  • Witam.
    Zrobiłeś adaptację przepustnicy po jej wymianie lub czyszczeniu ?
    Sprawdź uszczelkę pod głowicą (upg) bo jak ona sobie pójdzie to właśnie są problemy z zapaleniem i z mocą silnika.
    Sprawdź też uszczelkę miedzy układem wtryskowym a kolektorem ssącym czy nie przepuszcza , czy nie jest walnięta.

  • błąd 17989 wskazuje na potrzebe adaptacji przepustnicy.