Witaj na forum Fabia Club Polska

Przeglądy serwisowe

Topic created · 254 Posts · 109589 Views
  • Wygrzebałem rachunek z przebiegu 15 tyś km.Zapłaciłem 245 zł bez rabatów.
    -uszczelka korka oleju :0,64zł
    -filtr oleju:26,36zł
    -olej silnikowy 4l.Mobil 5W50:138,00zł
    Fltru pyłkowego i silnika nie wymieniałem ponieważ były czyste.Wymieniają je co 30tyś.Chyba że sa już zasyfione.

  • [quote="abenek"]-smar do hamulców:5,32zł
    [/quote]

    I Ty masz jeszcze jakiś hamulec :?: :?: :?: <!-- s:?: --> :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  • Mam nasmarowany 😄 😄 😄

  • No to teraz masz chyba "najkrótszą" drogę hamowania wśród klubowych fabek :mrgreen:

  • staje w miejscu :mrgreen: i nie piszczy :mrgreen:

  • dzisiaj bylem w Auto-Wimar wymienic olej i filtr oleju poniewaz przejechalem 3 tys km. Koszt to 260 zl
    199 zl olej
    22 zl filtr
    i 38 zl robocizna

    • wyregulowanie zamkow w klapie bagaznika i drzwiach kierowcy

    Czas trwanie calej operacji 1.5 godz tyle ile byle mowione na poczatku przez servis. Ogolnie obsluga mila i znajaca sie na zeczy.

  • ja także byłem zmuszony jechać do ASO :kwasny: <!-- s:kwasny: --> niestety 1 roczek i kredycik który mnie zobowązuje do robienia przeglądów w ASO

    a wiec miałem do wyboru ASO w Zabrzu ten nowe koło Reala trasa Bytom- Gliwice tzw Śliwki
    ora Ruda Śląska Partner wybrałem Rude ( tam kupiłem , itd )

    a teraz troche reflekcji z tego cudu :rotfl:

    Koszt 320,00zł przy tzw roku jazdy lub 15 tys /km u mnie aż 3750 na liczniku

    co zrobili :
    wymienili olej na pół-syntetyk Castrol GTX Magnatec 10/40W 3,5 litra koszt 122,50zł
    wymienili filt oleju koszt 33,57zł
    wymienili podkładka miedziana koszt 0,98zł
    a gdzie śróba - nie policzyli ???
    dolali płynu chłodzącego aż 0,200 koszt 3,78

    tzw umyli auto : zrobili łaciatą krowe z autka :przestraszony:

    tzw : przegląd 15 tys / roczny 160,00zł :orany: czemu ta kwote im zapłaciłem niewiem :znudzony:

    ogólnie okropna siara
    żeby nie był zmuszony aby zrobic przegląd czytaj ASO
    i ubezpieczyć autko na nastęony rok
    to wieszcie mi nigdy z takich partaczy bym nie korżystał

  • No niestety Ruda Śl. nie cieszy się dobrą opinią. Nie jesteś pierwszym, który się na nich skarży.

  • no to może na przeglądy w ASO będzie trzeba pojechac do Ostravy przykładowo - nie jest to daleko od nas, a być może tam się do tego przykładają... znam kilka osób, które tak robią i są zadowolone :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

  • co do ASO z Rudy to czytałem nawet artykuł w interi spr Octavi II ( klimatyzacji ) pan z taxii
    wcale sie nie dziwie wystarczy pozanć kier serwisu z reszta pozostali panowie serwisu :kwasny: <!-- s:kwasny: -->
    nie chce opisywać jakie przygody z nimi miałem i jak podchodza do klienta

    narazie zbieram kwity a póżniej im pokaże a ku ku 😉

    a co do czech to słyszałem ze sam serwis jest owiele tańszy - szkoda ze Vódka jest juz w takiej samej cenie co u nas tak szło załatwić 2 spr razem :hyhy:

  • [quote="MŁODY"] u mnie aż 3750 na liczniku

    [/quote]

    pozostaje tylko pozazdrościć tego przebiegu - zastanawiam się, ile u mnie będzie po roku, skoro po nie całych 2 miesiącach jest już 3800... aż się boję nieuchronnie zbliżającego się wielkimi krokami przeglądu - gdzie by tu pojechać,hmmm :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • [quote="PIO69"]Ale browar tańszy i Kobietki niczego sobie....................... 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    odpowiem tylko :]

    a nastepnym razem zaryzykuje w Zabrzu , dzwoniłem tam i sadze ze idzie sie dogadac ( szkodz ze tam nie pojechałem )
    a czas pokarze jak bedzie

  • [b]Młody[/b], a cóż Ty masz za kredyt który Cię zobowiązuje do serwisu w ASO, kredyt zobowiązuje ale do obowiązkowego auto casco.
    Źle zrobiłeś, że przy prawie nowym silniku zgodziłeś się na olej pół syntetyczny.

  • [quote="MŁODY"]
    a nastepnym razem zaryzykuje w Zabrzu , dzwoniłem tam i sadze ze idzie sie dogadac ( szkodz ze tam nie pojechałem )
    a czas pokarze jak bedzie[/quote]

    hmm, być może do czasu mojego przeglądu coś się w Zabrzu zmieni - tak jak obsługa sprzedaży rewelacyjna, tak serwis pozostawia bardzo wiele do życzenia i rzucił cień ogromny na całą przyjemność z odbioru nowego samochodu...

    teraz testuję Tarnowskie Góry - byłem już kilka razy i można powiedzieć, że jest narazie ok... zobaczymy jak będzie dalej...

  • ha ha ha coś na temat tego nazwiska wiem miałe okozje pracować z kilku osobami o tym nazwisku - krewnymi
    a teraz jest juz chyba inaczej jest to NOMA a oni sprzedaja lepszejsze marki wiec chyba nie pozwolą sobie na dziadostwo ale niech klubowicze sie wypowiedza
    może sie myle do Tarnowskich Gór
    jakos nie chce mi sie tam jeżdzic
    chyba ze Zabrze okaże sie do dupy wtedy :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

    a tak poważnie to wcale sie tym chłopakom na serwisie nie dziwie zarabiaja grosze a cały dzień maja zapiepszać jak sie cos u NAS nie zmieni to wszedzie chyba bedzie trąciło dziadostwem :zdegustowany:

  • [quote="MŁODY"]a tak poważnie to wcale sie tym chłopakom na serwisie nie dziwie zarabiaja grosze a cały dzień maja zapiepszać [/quote]

    To prawda z pewnych źródeł wiem ile dostaje "mistrz", a jest to mało 😞 <!-- s:( --> , a mechanik niestety jeszcze mniej także nie ma się co dziwić jakości usług.

  • A ja dzisiaj zrobiłem serwis olejowy 45.000 km
    Koszt w Rybniku to 250 zł: 50 przegląd + 165 olej +35 filtr.

  • [quote="kros"]A ja dzisiaj zrobiłem serwis olejowy 45.000 km
    Koszt w Rybniku to 250 zł: 50 przegląd + 165 olej +35 filtr.[/quote]

    No to tanioszka, mi w kraku powiedzieli ok 400zl jak sie pytalem. Ale pewnei robocizna sobie wiecej licza 😛 <!-- s:P -->
    Zastanawiam sie czy kupowac swoj olej, czy nie??
    Jak kupie 4l a wleja mi 3.5 to zostanei mi 0.5l. Czy te 0.5 litra bede mogl dolac przy nastepnym serwisie, mozna tak mieszac z kilku butelek??

  • W Rybniku jest tak, że np. 3 litry leją z dużej beczki (osobna poz. na fv) do tego sprzedają Ci butelkę 1 litr, z której dolewają do silnika tą końcówkę np 0,5 litra i resztę dostajesz spowrotem.
    Jak dzisiaj przyjechałem to gościu mnie pytał czy mam butelkę ze sobą butelkę do dolania, więc raczej można tak mieszać-no bo w zasadzei to czemu by nie nie można było?. Ale ja nie miałem ze sobą. A uzbierał mi się już prawie literek. Będę miał na ewentualne dolewki, bo spodziewam się, że prędzej czy później taka konieczność nastąpi. Albo faktycznie zużyję przy następnym przeglądzie.

  • [quote="Zygus"]No to tanioszka, mi w kraku powiedzieli ok 400zl [/quote]

    :przestraszony: :szok: <!-- s:szok: -->

    [quote="Zygus"]Zastanawiam sie czy kupowac swoj olej, czy nie??[/quote]

    Ja kupuję w makro, najtaniej 🙂

    [quote="Zygus"]Jak kupie 4l a wleja mi 3.5 to zostanei mi 0.5l. [/quote]

    Chyba Ci nie zostanie bo w interze leją tyle co należy, a na fakturze i tak masz 4 litry.

    [quote="Zygus"]Czy te 0.5 litra bede mogl dolac przy nastepnym serwisie, mozna tak mieszac z kilku butelek??[/quote]

    Bez problemu 🙂

Log in to reply