Witaj na forum Fabia Club Polska

HALOGENY.. JAKIE ZAROWKI?

Temat utworzony · 7 Posty · 762 Wyświetlenia
  • Witam. Na wstepie pozdrawiam wszytkich .. jestem nowym uzytkownikiem fabi oraz tego forum 😉 <!-- s;) -->)

    Mam fabie prod. 2004 , lecz pierwsza rej. 2005. Mam zamiar wymienic zarowki w halogenach, lecz niewiem jakie tam występuja?! Hmm ktos odpowie.. ze moge rozebrac i sprawdzic.. mam taki zamiar ale w sklepie sa kosmiczne ceny wole przez allegro zakupic a co z tym idzie nie bede rozbieral..sprawdzal typu zrowek a nastepnie skladal ponownie..
    Dołączam do postu zdjecie zderzaka... to pwenie pomoze.. czekam na odpowiedz.. z góry dziekuje 😉 ) ps. Jesli wymieniam zwykłe zarowki na LED.. musze zakupic jakis przetwornik?:) Jestem szarym gornikiem a nie elektrykiem wiec prosze o zrozumienie;p Pozdrawiam Wojtek;)

  • Dołączam się do tematu tylko do wersji F1 2003 i mniej

  • hmm.. ojj widze ze to forum tu kuleje..24 h czekac na odpopwiedz..juz nie wspomne podpowiedz ktora pomoże 😛 <!-- s:P -->

  • Witajcie 🙂 <!-- s:) -->

    W halogenach według książki "sam naprawiam" to powinny być H3 55W/12V (ona jest z kabelkiem).
    Zalecam do zajrzenia do instrukcji obsługi tam też powinno być napisane co i jak.

  • Tak jak napisał mój poprzednik żarówka "H3" [b][u]55W[/u][/b](z kabelkiem)

    Na allegro jest dużo ofert z żarówkami 100W, a sprzedawcy zachęcają do kupna pisząc, że jest dużo mocniejsze światło. Zgadza się ale tylko przez pierwsze kilka minut, do momentu wypalenia się odbłyśnika. Taka żarówka produkuję dużo więcej ciepła przez co halogen cię wypala. Takich [b]NIE POLECAM![/b]

  • ZDONO.. dziekuje za podpowiedz;) Widze ze kolega krajan..mieszkam w Pawlowicach..pozdrawiam;p

  • a poza tym takie mocne żarówki niszczą instalację elektryczną . Dochodzi do skruszenia się kostek elektrycznych i topienia się przewodów z powodu nadmiernego ciepła i prądu które one pobierają. [color=#4080FF][b]Też ich nie polecam[/b][/color]

    Do Pawłowic tez nie mam daleko 🙂 <!-- s:) -->