Witaj na forum Fabia Club Polska

Piszczący pedał sprzęgła...

Temat utworzony · 16 Posty · 2106 Wyświetlenia
  • Witam...
    W mojej Fabce 1.2 12V piszczy pedał sprzęgła, ale to chyba było od początku jak go kupiłem. Czasem to trochę drażni.
    Sąsiad ma też Fabię 1.4 16V i u niego po wymianie sprzęgła ma to samo. Piszczy.
    Czy to normalne jest.??? :suchy: <!-- s:suchy: -->
    ...prubowałem smarować pedał sprzęgła ale to nic nie dało...

    ...acha... w dni wilgotne lub zimniejsze problem sporo ustępuje ale troszkę mniej słychać...????

  • Mam to samo jak jest gorąco i jade długo w korku i cały czas operuje 1 sprzęgło 1 sprzęgło i nie wiem jak to skrzypienie usunąć

  • Na poczatku myslalem ze to sprzeglo sie konczy ale skoro sasiad wymienil i dalej skrzeczy to musi byc cos innego.
    TOM16V moze jakas tulejka jest zakonczona guma i poprostu po rozgrzaniu skrzeczy. Sam juz nie wiem...

  • to piszczenie dobiega z okolic pedału czy z pod maski?

  • zdono
    Wydaje mi się ze bardziej z pod maski. A raczej na pewno. Mogę tylko podkreślić ze u sąsiada jest identycznie czyli też z pod maski.
    Czy to o czymś świadczy...???????
    No sprzęgło nie może być bo jak wcześniej pisałem sąsiad wymienił i to samo 😕 <!-- s:/ -->

  • u mnie też tak piszczy, ale ewidentnie jak wciskam pedał. Nie zgłębiałem tego tematu jeszcze, chyba się gdzieś coś wytarło przy pedale, tak sądze.

  • ...no tak...., ale co by tam miało się wytrzeć...
    Jutro wejdę pod samochód i zobacze co tam się dzieje o ile coś zobaczę bo to pewnie coś w środku się dzieje. Mam nadzieje że takie skrzeczenie to nic poważnego. 😐 <!-- s:| -->

  • pod autem nic nie zobaczysz.. 😉 <!-- s;) -->
    Jeśli słychać piszczenie z pod maski to ja bym wywalił aku i obudowę filtra powietrza dla lepszego dostępu i nasłuchiwał w okolicach wysprzęglika.

  • zdono...
    myślisz że to coś poważnego ? 😞 <!-- s:( -->
    jutro więc biorę sie do roboty. Cholera co to może być ? :looka:

  • jeszcze nie wiem, ale u mnie piszczenie jest ewidentnie spod pedału, więc raczej nie jest to uskodzenie mechaniczne sprzęgła.

  • Mam ten sam problem i wg mnie na pedale sprzęgła jest sprężyna która powoduje właśnie taki efekt.

  • Witajcie....
    Dziś w nocy sprawdziłem wszystko. Piszczenie jest podobnie jak u ,,zdono,, gdzieś pod pedałem i moim zdaniem dochodzi gdzieś ze środka. Wysprzęglik jest ok.
    Na razie poddaje się i wydaje mi się, ze to co piszczy to trzeba by było wszystko rozkręcać .
    Nie wiem co to może piszczyć napewno coś w środku.

  • ... a może żeczywiście to ta sprężyna... ale żeby smarowanko niepomagało ...???

  • [quote="mariomario"]Dziś w nocy sprawdziłem wszystko. Piszczenie jest podobnie jak u ,,zdono,, gdzieś pod pedałem i moim zdaniem dochodzi gdzieś ze środka.[/quote]
    Ale... u mnie nic nie piszczy 😛 Ja tylko podpowiadałem co to może być 😉 <!-- s;) -->

  • OJ Sorkiiii zdono... 🙂 <!-- s:) -->
    Sorki za pomyłkę. Ale tak jak pisałem wcześniej, trzeba chyba wszystko rozbierać zeby zobaczyć co się dzieje.
    zdono mam pytanko... 😐
    Dałem już temat na forum ale nikt nieodpisuje. Powiedz mi co z tymi silnikami 1.2 TSI czy zostały już poprawione czy też jeszcze nie ???? Bo wiem ze 1.4 poprawiali i narazie testują.... :looka:

  • Czyli mechanik przy wymianie nie przesmarował styku łapy z wysprzęglikiem i łożyskiem wyciskowym. 😉 <!-- s;) -->
    Zerowa to awaria - nie ma się czym martwić. Rozwiązanie nie jest trywialne w przypadku łożyska wyciskowego, bo trzeba ściągać skrzynię. Jeżeli chodzi o wysprzęglik - wystarczy nawalić smaru w zagłębienie w łapie, w które wetknięty jest trzpień/bolec wysprzęglika. Proste.