Witaj na forum Fabia Club Polska

Odcięcie paliwa przy 3tyś obrotów

Temat utworzony · 1 Posty · 801 Wyświetlenia
  • Mam fabie I 16v 75km, nagle podczas jazdy na niskich obrotach stojąc w korku auto mi zgasło po jakiś 20-30min jazdy. Od tego momentu zaczęła się dziwna rzecz dziać. Na każdym biegu na benzynie czy LPG przy 3tyś obrotów odcinany mam zapłon - w 90% przypadkach. Czasem uda się przekroczyć magiczną barierę. Co może być powodem tego? Ogólnie auto jeździło po górach, aczkolwiek w żaden raczej sposób nie było katowane na wysokich obrotach czy też biegach. Ciekawi mnie skąd się taka bariera wzięła bo na mocy auto nic nie straciło a jak uda się jakoś przekroczyć tą granicę to auto mknie tak jak wcześniej. Druga sprawa, to że auto odpala się nie od pierwszego przekręcenia i trza mu troszkę paliwka podrzucić.
    Zatankował Gaz na stacji no name (nie było innego wyjścia 😕 ), i dopiero po 170km wystąpił problem z check enginem (norma po takich tankowaniach ze cewka ktoraś nie pali, aczkolwiek zawsze zlewałem ten błąd bo i tak auto przy check enginie dobrze śmigało), a zaczęło odcinać gaz po jakiś 80-100km od zatankowania.