Witaj na forum Fabia Club Polska

Przeskoczył łańcuch 1.2 HTP

Topic created · 34 Posts · 3190 Views
  • Panowie,,,,,

    Nieopłaca się go remontować....
    Koszty przewyższają kupna silnika. Zakupiłem silnik o przebiegu około 70 tysięcy za 2200 zł.
    Przyczyną przeskoczenia łańcucha było to,że całkowicie nie miał smarowania napinacz. Poprostu zatarło go i na dodatek olej w tym samochodzie był wymieniany może dwa razy, ten drugi raz to ja go zmieniałem, po 98 tys km. Silnik dziś właśnie oglądałem to jak by do niego smoły nalał, taki zarąbany.
    Rozmawiałem z mechanikiem i rzeczywiście problem przeskakiwania łańcuchów skończył się całkowicie pod koniec 2004 roku. U mnie załatwił silnik olej i napinacz który był smarowany smołą. 😞 <!-- s:( --> I nie ma się co dziwić, że łańcuch przeskoczył.
    Do Poniedziałku mam mieć silnik w samochodzie, dam znać jak wszystko zrobią i będę jezdził.

  • JASNY GWINT !!!!!!!!!

    WSADZIŁ DRUGI SILNIK I COŚ NAPIER...LA. NASTĘPNY SILNIK MOŻNA WSADZIĆ W DU..Ę.
    Narobili się chłopaki jak głupie i znowu du..a. :mur: :mur: <!-- s:mur: -->
    W Poniedziałek ten koleś ma mieć następny silnik, zobaczymy czy będzie dobry. Na szczęście płacę za jeden silnik reszta mnie nie interesuje i dobrze że znam mechanika bo bym bujał sie jak cholera. 😐
    Czekamy do...pewnie Wtorku aż odpalimy brykę .... 😕

  • [quote="TOMUŚ"]Ja bym zrobił remont bo bym wiedział co mam i wiem że nią pojeżdżę kolejne 100000 km. Koszt jest duży ale jak chcesz sobie Fabie zostawić to myślę że się opłaca. Kupisz gdzieś jakiś 1.2 12V w stanie nn i nie wiesz co bedzie dalej , atak wiesz co masz.[/quote]

    i tutaj potwierdzają się moje słowa. remont to remont drogi ale wiesz co masz i wiesz że długo pojeździsz.

    Ja na twoim miejscu bym zrobił tak że jak koleś ci da drugi silnik i bedzie miał wadę/y to bym od niego zażądał bezwzględnego zwrotu pieniędzy i bym troszke dołożył i zrobiłbym remont swojego staruszka . Bo takie kupowanie ciągle innego silnika to prowadzi do kosztów i do wysokiego ryzyka że kupi się jakąś kupke złomu.

    Także rób jak chcesz i nie wierz w te bajki że ten silnik jest nierozbieralny i że części brakuje, bo to nie prawda

  • Sam się zastanawiam czy aby nie trzeba by skontrolować i u mnie tego łańcucha. Mam 1,2HTP 6V i już 155tyś km, autko potrzebne mi będzie do dojazdów do Wrocławia jakieś 2 razy w tygodniu i nie może zawieść. Da się to jakoś samemu sprawdzić czy lepiej to do kogoś zawieść ?

  • lepiej niech skontroluje to dobry mechanik. U mnie kotrolowała to Skoda ASO jakieś ponad półtora roku temu i powiedzieli ze wszystko OK.
    I wystarczyło półtora rku i proszę silnik do wymiany. Ale z tego co się orientuję to 8V jest bezkolizyjny...
    ...Apropo... czekam czekam i czekam na ten silnik i podobnierz ma jutro być...
    Ciągnie się to jak flaki z olejem... :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • przepraszam za pomyłkę 6V 😄 <!-- s:D -->

  • Panowie !!!!!!

    Mam od gościa silnik jeszcze niezapłaciłem i czy można jakoś sprawdzić aktualny przebieg tego silnika ????

  • Tego raczej/na pewno nie sprawdzisz. Jedynie co możesz to na słuch go sprawdzić czy ci nie wsadził jakiego z dużym przebiegiem. Bo taki z dużym przebiegiem to słychać jak już gorzej pracuje.

  • TOMUŚ...
    Może ty wiesz jak to było, ....
    Czy poprawiali coś z tym rozrządem z 2005 rocznika czyli BME
    Bo teraz czytałem i jakaś firma która ma części zamienne czyli rozrząd, wprowadziła dłuższy wślizg przy kole zębatym i dłuższy napinacz.
    Ktoś pisał ze Skoda poprawiła to właśnie od 2005 roku ale czy na pewno...???? :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • Ja wiem że ten htp jest w rapidce jako mpi i ma już poprawione błędy (rozrząd i kompresja)
    Gdzieś to czytałem co oni poprawili . Wiem że było takie zdjęcie a w nim artykuł. Nie umie sobie przypomnieć gdzie to było :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • Czyli jednak coś poprawiali...
    Pisałem już wcześniej ,że teraz jakaś firma sprzedaje kpl. rozrząd z tzn. poprawkami.
    Dłuższy ślizg i zmiana w napinaczu . Czy coś ci wiadomo na ten temat ????

  • Na wszystkich forach opisują że w silniku BME jest wszystko poprawione względem rozrządu. Jaka prawda nie wiem... :suchy: <!-- s:suchy: -->
    a u mnie BME i proszę rozj...ło silnik. I coraz bardziej się zastanawiam czy olej mógł być przyczyną problemu ???? 😕 C:\Documents and Settings\M\Pulpit\VW POLO 1_2 12V PRZESKAKUJACY ROZRZAD!!! Techniczne (archiwum) - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf -.mht

  • No i po kłopocie, wymieniony na następny...
    Żeczywiście, ten silnik inaczej pracuje. Zero wycieków, wszystkie filtry powymieniane, nowy olej, kompresja idealna, mechanik mówił żeby go niesprzedawać bo to szkoda zachodu. W zasadzie wszystko porobione. Opony nowe, dążki kierownicze nowe, pouszczelniane dzwi, poprostu nie ma się do czego przyczepić., w dodatku naprawdę zadbany.
    Co wy na to
    acha ....pierwszy raz w życiu coś takiego widział żeby w tym silniku urwało dwa cylindry i uszkodziło tłok świecą. Poprostu masakra.

  • acha ...Całkowity koszt 3400 zł. :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->
    Suer...Wakacje poszły się jeb....ć... :mur:
    Pozdrawiam

Log in to reply