Witaj na forum Fabia Club Polska

Mocy przybywaj - nalep taką nalepkę na szybie :) .

Topic created · 32 Posts · 8850 Views
  • [quote="Wrona"][quote="TOMUŚ"][color=#FF00FF][b]Wrona[/b][/color] do twojego słabszego silniczka jest mocno wskazana lepsza benzynka żeby go tak nie męczyć.
    [/quote]

    Czuję się poruszona wypominaniem Smerfetce co posiada pod wypolerowaną maseczką :rozpacz: To nie jej wina, że jest skrzywdzona :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

    (Żarty się mnie dzisiaj trzymają 😄 )[/quote]

    Nie przejmuj się [b]Wrona[/b] nie jest tak źle 😉

    Co do samej ropy to na pewno jest różnica zimą.Otórz jeśli lejemy tanią ropę możemy się naciąć przy rozruchu przy np -15 st.Samochód gaśnie?No właśnie lejąc tanią ropę okazuje się żw jest ona podatna na zamarzanie, tzn wytrąca się z niej parafina która zatyka przewody paliwowe.Słyszałem o przypadkach, że niektórzy dolewają na zbiornik zatankowany ropą do pełna, leją jeden litr benzyny.Ponoć to pomaga (zaznaczam, że tylko słyszałem o takich przypadkach).W tym przypadku na pewno jest różnica na ropie zatankowanej dajmy na to na Tesco, a na Shell-u.

  • Ja praktykuje przy większych mrozach poniżej -15 używanie lepszej ropy tzn ultimate i tym podobne Jak narazie nie mam problemów z silnikiem trochę trzęsie ale to normalne.

  • Podczas wizyty w ASO zapytałem się mistrza serwisu czy mogę tankować paliwo 100 oktanowe. Powiedział, że jeżeli chce skrócić przebieg, itd., bo paliwo to jest za suche, jest stosowane do aut sportowych, to proszę bardzo. Czy to prawda? Bo już sam nie wiem co myśleć 😞 <!-- s:( -->

  • Ja też słyszałem taka opinie, że niszczy silnik.

  • A wiecie czemu "setka" jest sucha :?: <!-- s:?: -->
    Bo się spala w 100% i nic nie zostaje, a takie 95-tki, 98-ósemki pozostawiają ślad po sobie.
    Pytałem się w serwisie audi o tą benzynę to mistrz mi powiedział że mogę lać.

  • TOMUŚ o ile rozumuję to skracasz życie silnikowi 😉 Nie wiem ile w tym prawdy 😉 <!-- s;) -->

  • Oj katuje, katuje... i serca nie ma!

  • [quote="Kandarka"]Oj katuje, katuje... i serca nie ma![/quote]

    Napisz prosze coś więcej co pod twoimi słowami się kryje

  • Ja w tym temacie wiem jedno.Jeśli chodzi o paliwa to wszyscy zaopatrują się w tym samym składzie.Różnica jest tylko taka że różne stacje stosują różne dodatki do paliwa a co za tym idzie paliwa są różnej jakości.Jeśli zaś chodzi o paliwo o liczbie oktanowej 100 to jestem pewien tylko co do paliwa na stacji Shell, która ściąga to paliwo od naszych zachodnich sąsiadów.

    Na wszystkie pytania w temacie znajdziecie odpowiedź w tym obszernym artykule:
    http://autokult.pl/2011/06/02/liczba-oktanowa-a-moc-silnika<!-- m -->

  • Witam. Jakie paliwo polecacie do silnika 1.2 tsi 105KM? 95 czy 98 oktanowe?

  • [quote="jarek79pl"]Witam. Jakie paliwo polecacie do silnika 1.2 tsi 105KM? 95 czy 98 oktanowe?[/quote]

    98, albo jakieś z wyższej półki tak zwane premium 🙂 <!-- s:) -->

  • Właśnie to chciałem wiedzieć bo w czwartek odbieram auto z salonu.

Log in to reply