Witaj na forum Fabia Club Polska

1.9 TDI ATD Olej przed intercoolerem

Temat utworzony · 3 Posty · 1242 Wyświetlenia
  • Witam, dziś pod samochodem zabaczyłem że rura idąca od turbo do intercoolera jest dość mocno zaolejona na łączeniu przy intercoolerze czy to normalne???

    Auto nie bierze oleju, nie ma spadków mocy, turbo nie gwiżdże, a mimo to olej dość mocno poci się na owym łączeniu. Samochód studzony po ostrej jeźzie i nie katowany na zimnym silniku, olej zgodny z normą - syntetyk, przebieg ok 165.000 - prośba o porady czy to normalne czy może początek końca turbo...

  • Spokojnie podejdz pod temat, widoczne pocenie na połączeniach przewodów doładowania to standard, zawsze jest troszeczkę oleju, to jest diesel i jeżeli ubytku oleju nie daje się zauważyć to Ok ale zwróć uwagę czy przypadkiem ubytek nie jest uzupełniany ON poprzez lejące wtryski - wówczas już nie OK !!! ale ten objaw jest widzialny podczas przyśpieszania i porannego odpalenia czarnym dymem

    Miałem w swoim życiu sporo TDI itp. po umyciu sil. pojawia się po jakimś czasie zapocenie, zawsze jadąc w trasie przy rozgrzanym silniku staram się przedmuchać układ doładowania i nie dziwi mnie w pierwszej chwili puszczenie warkoczyka za autem zwłaszcza po jeżdzie w mieście na krótkich odcinkach.

  • Dziękuje za odpowiedź 🙂 <!-- s:) -->

    Moje auto wogóle nie puszcza dymka ani rano przy odpalaniu, ani tez na rozgrzanym silniku więc teoretycznie mnie uspokoiłeś 😛