Witaj na forum Fabia Club Polska

ASO Skoda - przegląd za 1 zł

Topic created · 52 Posts · 29461 Views
  • Przegląd odfajkowany.Dziś taki odbyłem.
    Wynik:
    Układ wydechowy korozja, ale ok;
    Zawieszenie, przód wymiana gum na stabilizatorze;
    Układ hamulcowy, prawy bęben szybciej bierze przy hamowaniu;
    Układ olejowy, ok;
    Układ chłodzenia, ok;
    Opony, ok;
    Zasilanie, ok;
    Spryskiwacze, ok;
    Układ kierowniczy, ok;
    Wycieraczki, ok, tylne pióro do wymiany;
    Światła, wymiana żarówki tył, regulacja.

    Nie wiem po co regulacja jak świecą dobrze i nikogo nie rażą.
    :!: <!-- s:!: -->

  • Niebawem wybije mi pierwsze 1500 km. Myslicie, że dobrze byłoby podjechać na przegląd czy lepiej się nie wygłupiać?

  • Przy twoim małym przebiegu to by była raczej siara tam jechać 🙂 . Ja bym se to odpuścił 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="TOMUŚ"]Przy twoim małym przebiegu to by była raczej siara tam jechać 🙂 . Ja bym se to odpuścił 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Kolega ma rację troszkę głupio z tym przebiegiem.Co chcesz sprawdzać jak jeszcze dobrze go nie zacząłeś używać?

  • Ja złożyłem wniosek na stronie Skody i oddwonili na drugi dzień.

    Wynik:
    Układ wydechowy - plecionka będzie do wymiany, ale ok
    Zawieszenie, tył wymiana gumy na belce (parcieje);
    Układ hamulcowy, ok;
    Układ olejowy, ok;
    Układ chłodzenia, ok;
    Opony, ok;
    Zasilanie, ok;
    Spryskiwacze, ok;
    Układ kierowniczy, ok;
    Wycieraczki, ok, tylne pióro do wymiany;
    Światła, wymiana żarówek kierunkowskazów

    Dostałem ramki pod rejestracje do tego.

  • [quote="Vlido"] Dostałem ramki pod rejestracje do tego.[/quote]

    To napisz który serwis był tak hojny że dał ramki 😄 . Weźniemy mu to na plus w stosunku serwis - klient 🙂 <!-- s:) -->

    Z mojej przedniej schodzi farba napis i nie ma chętnego na wymianę 😕 . Ale w zanadrzu mam rameczki klubowe w piwnicy 😄

  • Ten przegląd to tylko okresowy? Bo zrobiłem tydzień temu, ale podjechałbym zobaczyć, może oni znajdą przyczynę moich stuków?

  • [quote="TOMUŚ"]To napisz który serwis był tak hojny że dał ramki 😄 . Weźniemy mu to na plus w stosunku serwis - klient 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    ASO Lellek w Gliwicach na ul. Portowej

  • No to trza się przejechać z ciekawości 🙂 <!-- s:) -->
    Ciekawe czy mi się czegoś doszukają jak wszystko jest nówka 😄

  • [quote="Vlido"][quote="TOMUŚ"]To napisz który serwis był tak hojny że dał ramki 😄 . Weźniemy mu to na plus w stosunku serwis - klient 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    ASO Lellek w Gliwicach na ul. Portowej[/quote]

    Tez mam od nich rameczki 🙂 . Ale ta przednia to już trochę się zmasakrowała (chodzi mi o napis) . Coraz mniej jego zostaje 😕

  • Przegląd wiosenny zaliczony 😉 <!-- s;) -->

    Układ wydechowy - OK
    Zawieszenie - OK
    Układ hamulcowy - wymiana -> Płyn
    Układ olejowy - nieszczelność <- w poniedziałek jadę na reklamacje do mechanika który wymieniał mi simering na wale.. :cenzura: :cenzura:
    Układ chłodzenia - OK
    Opony - OK
    Zasilanie - OK
    Spryskiwacze - OK przód, tył - BRAK 😛
    Układ kierowniczy - OK
    Wycieraczki - Brak wycieraczki tył 😛
    Światła - OK

    Czyli ogólnie jest [b][u]OK[/u][/b] 😄

    PS. Bardzo miła obsługa 😉

  • Także byłem, do wymiany mam simering wału od strony skrzyni 😞 <!-- s:( --> zdziwiła mnie jedna rzecz, napisali, że mam uszkodzony mechanizm wycieraczki tył- nie działa a wycieraczka działa.... czy jest możliwość, że chodziło im o obracający się razem z wycieraczką spryskiwacz? Bo pewnie o to bardziej chodzi.

  • Wiesz u mnie powiedzieli że drążki są do wymiany a po podjechaniu do mechanika, wyciągnięciu ich okazało się że są dobre 🙂 <!-- s:) -->

  • Chyba wrócę do starej metody czyli robienie wszystkiego samemu 😞 <!-- s:( --> nie mam totalnie na to czasu ale widzę, że inaczej się nie da. Gdzie się nie pojedzie "sami specjaliści" ....

  • Układ wydechowy: tłumik końcowy i środkowy korozja. Zalecana wymiana tłumików (wymienię dopiero jak będą dziurawe)
    Zawieszenie: OK
    Układ hamulcowy: OK
    Układ olejowy: nieszczelność układu, do weryfikacji wycieki oleju z silnika (jestem już umówiony z mechanikiem)
    Układ chłodzenia: Płyn chłodniczy -31*C. O co tutaj i chodzi??
    Opony: OK
    Zasilanie: OK, Zalecane ładowanie akumulatora
    Spryskiwacze: Zatarta dysza tylnego spryskiwacza. Ciekawe tylko czemu ona psika?
    Układ kierowniczy: Źle zamontowane tylne tuleje przednich wahaczy (mechanik twierdzi że są ok, bo są mocowane na 4, a nie jak stare na 2) ??
    Wycieraczki: Wymienić pióra (od września wycieraczki..)
    Światła: OK

  • [quote="szymon189"]Układ chłodzenia: Płyn chłodniczy -31*C. O co tutaj i chodzi??[/quote]

    Temperatura zamarzania płynu. Wydaje się być ok, nie wiem czemu zwrócili na to uwagę.

  • [quote="szymon189"]Układ wydechowy: tłumik końcowy i środkowy korozja. Zalecana wymiana tłumików (wymienię dopiero jak będą dziurawe)
    Zawieszenie: OK
    Układ hamulcowy: OK
    Układ olejowy: nieszczelność układu, do weryfikacji wycieki oleju z silnika (jestem już umówiony z mechanikiem)
    Układ chłodzenia: Płyn chłodniczy -31*C. O co tutaj i chodzi??
    Opony: OK
    Zasilanie: OK, Zalecane ładowanie akumulatora
    Spryskiwacze: Zatarta dysza tylnego spryskiwacza. Ciekawe tylko czemu ona psika?
    Układ kierowniczy: Źle zamontowane tylne tuleje przednich wahaczy (mechanik twierdzi że są ok, bo są mocowane na 4, a nie jak stare na 2) ??
    Wycieraczki: Wymienić pióra (od września wycieraczki..)
    Światła: OK[/quote]

    Oni tak piszą przy jakiej temperaturze zamarza 🙂 . Tłumik wymieniam jak uleci i ciągne go po ziemi 😄 <!-- s:D --> . Dysza może się obraca razem z wycieraczką a powinna stać w miejscu. Jak nie masz ori wycieraczek to licz że na wycieraczka będzie jeździł rok i pójdą na hasiok. Miałem wiele wycieraczek (firm) i tak wychodzi na to że co roku zmienić

  • [quote="TOMUŚ"]Oni tak piszą przy jakiej temperaturze zamarza 🙂 . Tłumik wymieniam jak uleci i ciągne go po ziemi 😄 <!-- s:D --> . Dysza może się obraca razem z wycieraczką a powinna stać w miejscu. Jak nie masz ori wycieraczek to licz że na wycieraczka będzie jeździł rok i pójdą na hasiok. Miałem wiele wycieraczek (firm) i tak wychodzi na to że co roku zmienić[/quote]

    Mi napisali tylko że jest OK.

  • Umówiłem się na przyszły wtorek. Kolejek wielkich nie ma, a zobaczymy, może się dowiem czegoś ciekawego 🙂 <!-- s:) -->.

  • No i warto było pojechać. Wszystko było OK poza dwoma zastrzeżeniami:

    • tuleje wahaczy do wymiany
    • tylne łożyska za jakiś czas będą prawdopodobnie do wymiany.
Log in to reply