Witaj na forum Fabia Club Polska

Kręci nie pali itd itp...

Temat utworzony · 4 Posty · 1379 Wyświetlenia
  • Witam zaszedłem dzisiaj do samochodu po uruchomieniu zauważyłem że nie ma wspomagania. Po przejechaniu 500 metrów zgasiłem samochód i ponownie uruchomiłem silnik po czym popracował 5 sekund i zgasł. Spróbowałem znowu odpalić i zauważyłem że nie zapaliły się żadne kontrolki na desce rozdzielczej a rozrusznik kręcił lecz silnik nie odpalił.Wyszedłem z samochodu zdjąłem klemę minusową, odczekałem chwile i założyłem. Po wejściu do samochodu przekręciłem kluczyk pompa od wspomagania zaczeła działać jak i pompa paliwowa również lecz na desce rozdzielczej nie pojawiła się żadna kontrolka. Silnik odpalił pochodził około 5 sekund i zgasł. Po ponownym przekręceniu kluczyka silnik nie odpalił, rozrusznik kręcił, kontrolki sie nie pojawiły, oraz żadna pompa juz nie chodziła. Po zdjęciu klemy albo odczekaniu 10 15 minut samochod palił na 5 sekund , pompy działały lecz kontrolek jak nie było tak nie ma i tak w kółko. Niestety brak mi pieniędzy na serwis chciałbym problem rozwiązać sam lub jak najtańszym kosztem więc proszę was o porady. Z góry dziękuję za wszystko. Skoda fabia 1,4 Mpi 2000r. Po za tym wszystko działa światła sygnał.

  • Witam 🙂 <!-- s:) -->
    Sprawdź "słynną wiązkę" . Ona lubi gnić i wtedy dzieją się różne dziwne rzeczy.
    Na forum o tej wiązce jest trochę informacji więc się kapniesz o co biega - wystarczy je przeczytać 🙂

  • [quote="SpeC"]Skoda fabia 1,4 Mpi 2000r.[/quote]

    Obawiam się, że tu może być przyczyna braku wspomagania, masz auto z 2000 roku czyli na starej bardzo awaryjnej pompie wspomagania KOYO, jeśli Ci nie działa wspomaganie mogła zakończyć życie elektronika wew. niej, ewentualnie jeszcze czujnik skrętu.
    Oczywiście wiązkę możesz sprawdzić czy jest odizolowana i nie zgnita, ładowanie, jak i stan naładowania baterii również.

  • Dzięki za porady. Problem rozwiązany padł bezpiecznik. Wymieniłem wszystko działa tylko od poduszki powietrznej się pali kontrolka ale to juź będzie trzeba pod komputer podpiąć ;]