Witaj na forum Fabia Club Polska

Skrzynia biegów

Topic created · 23 Posts · 4485 Views
  • Tym razem moja Skoda daje mi kompa w tyłek od skrzyni biegów 😕 <!-- s:/ -->. Problem polega na tym że czasem nie wchodzi mi 3 biegi i podczas jazdy go potrafi wybić (ale nie zawsze).
    Także rozglądam się za jakąś używaną skrzynią biegów chyba że macie jakieś inne rozwiązanie ?

  • Pamiętam, że w F mojej mamy były identyczne objawy... nie pamiętam niestety czy skończyło się na regulacji czy wymianie wybieraka w ASO ale na pewno nie na wymianie skrzyni 😉 <!-- s;) -->

  • U mnie w podpisie masz namiary na Irka - skontaktuj się.

  • Dzięki za namiary 🙂 <!-- s:) --> to jest rzut beretem od mojej pracy. Jutro może mi się uda podjechać tam przed pracą

  • Niestety czeka mnie wymiana skrzyni. wymiana wysprzęglika nic nie dała, regulacja nic nie da. I teraz moje pytanie odnośnie kupna skrzyni czy szukać po oznaczeniu jak moje"FDM"? rozmawiałem z kolesiem który handluje skrzyniami i powiedział żeby nie patrzyć na to, że każda podejdzie

  • [b]Szukaj wg kodu.[/b]
    Każda skrzynia wygląda tak samo i na pewno będzie pasować ALE co na to silnik ? Każda skrzynia ma inne przełożenia.
    Ja bym aż takiego "tuningu" nie robił.

  • gdzie wymienić w Krakowie skrzynie w miarę tanio 🙂 <!-- s:) -->? poszukiwanie trwa niestety problem jest ze znalezieniem FDM i myślę nad kupieniem skrzyni z innym oznaczeniem do 1.4 16v 75Km

  • [quote="kapi"][b]Szukaj wg kodu.[/b]
    Każda skrzynia wygląda tak samo i na pewno będzie pasować ALE co na to silnik ? Każda skrzynia ma inne przełożenia.
    Ja bym aż takiego "tuningu" nie robił.[/quote]

    Nie wymyslaj 🙂 <!-- s:) --> Dla silnika nie ma to, aż takiego znaczenia.

  • [quote="nowynh"]gdzie wymienić w Krakowie skrzynie w miarę tanio 🙂 <!-- s:) -->? poszukiwanie trwa niestety problem jest ze znalezieniem FDM i myślę nad kupieniem skrzyni z innym oznaczeniem do 1.4 16v 75Km[/quote]

    Jakbys potrzebowal bebechy do tej skrzyni to mam sprawne - tylko nie mam obudowy.

    Szukaj skrzyni o oznaczeniu GRZ 🙂 pzdr
    Jakbys byl w okolicach 3miasta to zapraszam.

  • A GRZ bedzie pasowac ? Bo taka moge kupic

  • [quote="nowynh"]A GRZ bedzie pasowac ? Bo taka moge kupic[/quote]
    bedzie 🙂 <!-- s:) -->
    sprawdz na naklejce w swoim aucie jaka miales zalozona skrzynie fabrycznie.
    z tego co kojarze to obudowy sa 02t i wszystkie z tym powinny pasowac, ale moge sie mylic.
    grz byla wsadzana m.in. do silnika bby.

    jak kupisz i chcesz miec pewnosc, ze skrzynia bedzie ok, to mozesz wyslac do mnie, a ja Tobie zrobie rewizje i jak bedziesz chcial zmienie kpl. lozysk i uszczelniaczy - wtedy taka skrzynia pojezdzi z 80tys km bez problemu 🙂

  • Hej

    Przy redukcji biegów na trzeci ciężko czasem wchodzi, co może się dziać? Olej w skrzyni? Czy cos innego?

  • albo syf w skrzyni, albo malo oleju, albo synchronizator pada 😞 <!-- s:( -->
    to tak z grubsza, ale przyczyna moze byc zupelnie inna 😛 ciezko trafnie diagnozowac po takich objawach.
    wymien olej i sprawdz czy bedzie poprawa.

  • synchronizator pada ??

    Hm jutro podjadę do mechanika bo planuję wymianę rozrządu. Powiem mu o objawach, niech sprawdzi. Mam nadzieje, że to nie jest nic poważnego. 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="fabiasdi03"]synchronizator pada ??

    Hm jutro podjadę do mechanika bo planuję wymianę rozrządu. Powiem mu o objawach, niech sprawdzi. Mam nadzieje, że to nie jest nic poważnego. 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    oby nie bylo powazne 😕

  • Myślisz że może być?

  • [quote="fabiasdi03"]Myślisz że może być?[/quote]
    ciezko dokonac trafnej diagnozy przez internet. ciezko sprawdzic stan synchronizatora bez rewizji skrzyni 😛 zacznij od oleju. 🙂 <!-- s:) -->

  • To już sprawdzi mechanik 😁

  • [quote="fabiasdi03"]To już sprawdzi mechanik 😁[/quote]
    po co piszesz tutaj skoro i tak wieziesz auto do mechanika? ... zeby udawac madrego w warsztacie? 😛 <!-- s:P -->

  • Przepraszam Cię ale jestem dziewczyną i z czystej ciekawości chciałabym wiedzieć co to może być. Coś w tym dziwnego? Jak dam auto do mechanika to mi powie co to jest. Wtedy mogę tutaj napisać i komuś z podobnym problem ta informacja się przyda.

    Nie wymądrzam się. 😕 Od czegoś te forum chyba jest, nie? :oczy3: <!-- s:oczy3: -->

Log in to reply