Witaj na forum Fabia Club Polska

Centlany zamek i tylnia klapa

Temat utworzony · 4 Posty · 1256 Wyświetlenia
  • Witam , Mam fabię z 2001 r centralny zamek otwierany z kluczyka od strony pasażera działa bez problemu ,natomiast od kierowcy jest problem .Po włożeniu kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy a diody migają dalej ,przy zamykaniu jest tak samo i jeszcze tylnia klapa raz mogą ją otworzyć bez problemu a innym razem tylko ze środka samochodu dodam że zauwarzyłem wspólny mianownik dla tych usterek ,że jeśli zadziała mi centralny zamek prawidłowo to równierz tylnia klapa się otwiera .Może miał ktoś taki przypadek ,będe wdzięczny za wszystkie sugestie myślałem że to może mikrostyk ale chyba to zły trop .Pozdrawiam

  • Witam. Ja miałem taki sam problem. Czesciowo rozwiazal sie sam, samo sie naprawilo. Rowniez mialem tak ze zamyakly mi sie tylko drzwi kierowcy a pozostale nie i klapa bagaznika tez nie dzialala z zewnatrz. Nie wiem co esie stało ale naprawilo sie samo jak dostało wiekszych mrozów. Pewnie to przypadek. teraz centralny zamyka i otwiera wszystkie drzwi i klape bagażnika bez zarzutu. pozostał i tylko problem z tym ze centralny zamyka sie sam przy trzanieciu dwiami od kierowcy i czasie jazdy czasami tez sie zmyka. Pytalem rówznych znajowmych i wniosek jest raczej taki ze cos jest luzne w drziach od kierowcy. Przestalo mi tez dzialac syglalizowanie dzwiekowe jak zapala sie rezerwa paliwa i jak wyjme kluczyk ze stacyjki a zostawi zapalone swiatla. I jeszcze jeden problem jaki mi pozostal to ze w radiu ucieka mi zasieg, podobno to wina anteny.
    Musze wkoncu postawic samochod elektrykowi zeby to ponaprawiac

  • Mam problem w ten sam desen.. Tez musze zamykac o strony pasażera wszystko sie jako tako zamyka ale jak podejde pod bagaznik i spróbuje go otworzyc to wszystko sie otwiera.. nawet szyby :zdziwko: A gdy go odpale i ruszam kierownica na postoju to na zmiane zamyka sie i otwiera.. byłem juz u elektryka kilka razy i rozkłada rece. wymienial juz moduły i zamki i to samo.. teraz zgania wszystko na niefabryczny alarm.. jestem załamany 😞 <!-- s:( -->

  • witam mam ten sam problem, bylem u elektryka i powiedzial mi ze w zamku od kierowcy są jakies mikro czujniju w zapadkach i czesto one szwankują, nalezy poprostu wymienic element, jaki nie powiem bo nie pamietam ale wiem jedno jest to drogie:( pozdrawiam