Witaj na forum Fabia Club Polska

Komputer pokładowy fabia 1 jak podłaczyc

Temat utworzony · 2 Posty · 1100 Wyświetlenia
  • Witajcie posiadam fabie 1.2 w sedanie z 2006r i chce miec komputer pokładowy
    pytania moje dotyczą swery strikte technicznej
    1 zegary muszą byc z kompem pokładowym ,czy mój zegar jednak wyswietli informacje po czym to poznać
    2 manetke wycieraczek podmieniam,czy do niej dochodzą jakieś dodatkowe przewody
    3 jeżeli wymieniam zegary przebieg mi się zmienia ,czy jest on zapisany w bsi ,i zegary nie mają na to wpływu
    4.po wymianie zegarów auto odpali ?, gdzie jest transponder imobilajzera
    5 dokładany czujnik temperatury ,wychodzące od niego przewody wpina się do wtyczki zielonej od zegarów
    jeżeli ktos ma wiedze na ten temat to poprosze o uzupełnienie moich wątpliwości

  • [quote="adzik840"]Witajcie posiadam fabie 1.2 w sedanie z 2006r i chce miec komputer pokładowy
    pytania moje dotyczą swery strikte technicznej
    1 zegary muszą byc z kompem pokładowym ,czy mój zegar jednak wyswietli informacje po czym to poznać
    2 manetke wycieraczek podmieniam,czy do niej dochodzą jakieś dodatkowe przewody
    3 jeżeli wymieniam zegary przebieg mi się zmienia ,czy jest on zapisany w bsi ,i zegary nie mają na to wpływu
    4.po wymianie zegarów auto odpali ?, gdzie jest transponder imobilajzera
    5 dokładany czujnik temperatury ,wychodzące od niego przewody wpina się do wtyczki zielonej od zegarów
    jeżeli ktos ma wiedze na ten temat to poprosze o uzupełnienie moich wątpliwości[/quote]

    Ad.1 zegary muszą być z komputerem pokładowym. Twoje obecne nic nie pokażą. Zegary z kompem poznasz po wyświetlaczu lewym. W liczniku bez komputera cyfry zegara zajmują całą jego powierzchnię. Są duże. Jeśli licznik ma obsługiwać komputer pokładowy to cyfry zegara są mniejsze.
    Ad.2 do nowej manetki trzeba dołożyć piny
    Ad.3 nowy licznik ma zapisany przebieg. jeśli chcesz mieć Swój to trzeba to zmienić odpowiednim progrmem
    Ad4 nie odpali. immo jest w liczniku
    Ad 5. Z czujnika temperatury jeden kabelek idzie do masy a drugi do PINu 31 w T32a (zielona wtyczka)

    Polecam temat:
    http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=25&t=16964<!-- m -->