Witaj na forum Fabia Club Polska

Kontrolki, zapchany filtr cząstek ?

Temat utworzony · 3 Posty · 3009 Wyświetlenia
  • Witam. Mam fabię 1.6 tdi 2010. dwa tygodnie temu zaczęło się mruganie kontrolki świec żarowych. było to przed feriami więc zadzwoniłem do serwisu i gość mi powiedział że to pewnie stopy. kontrolka przestała mrugać. po powrocie z ferii (1000 km autostradą) po tygodniu zapaliła się kontrolka filtra cząstek. autem jeździ moja żona do pracy po mieście pewnie nie ma jak się wypalić. wczoraj biorę ją na wypalanie wrzucam 4 i zaczynam przejazd a ona mi po 2 kilometrach zwalnia. spadają obroty swieci się teraz kontrolka świec i silnika. I oczywiście chyba tryb awaryjny bo strasznie mułowata się zrobiła. co to może być ? Od momentu zapalenia się jego kontrolki filtra cząstek przejechane z 50 km. Jaka może być diagnoza jutro serwis oczywiście, ale może ktoś miał coś podobnego?

  • Żeby wypalić filtr cząstek stałych należy przejechać z niewielką prędkością np. 80 km/h ale na niskim biegu w zakresie prędkości obrotowej silnika 2.5 do 3.5 tys tak z 10km.
    Natomiast jest już powszechnie wiadomo, że jazda po mieście z filtrem cząstek stałych to śmierć dla niego i wielotysięczne koszty.
    Proponuję likwidację DPF-a inaczej problem będzie powracał, a wraz z nim niemałe koszty.

  • Przydalo by sie sprawdzic bledy w komputerze. Moze czujnik cisnienia spalin przy okazji padl iroznie swirowac bedzie. Wlasnie kuzyn u mnie mysli kupic Fabie z 1.6 tdi na cr z filtrem dpf, ale wlasnie nad tym dpf dumamy i chyba pierwsze co pojdzie do to do usuniecia 🙂 <!-- s:) -->