Witaj na forum Fabia Club Polska

Maxi-dot w Fabii II po 2010

Topic created · 186 Posts · 54019 Views
  • podawane kwoty rzędu 5000 zł bądź komunikaty, że się czegoś nie da zrobić też słyszałem...kwestia znalezienia kompetentnych ludzi w ASO i wszystko się da...ja Wieliczkę mogę polecić, dokładali mi halogeny i światła do jazdy dziennej, koszt był akceptowalny (całość ok. 800 zł jeśli dobrze pamiętam); z maxidotem też wyszło całkiem ok, bo zamknąłem się w 600 zł z częściami i montażem, wiązek i czujników żadnych nie musiałem dokładać, wszystko p&p poza kodowaniem rzecz jasna, teraz liczę na to, że montaż tempomatu przebiegnie bez problemów, w sobotę 31.08 jestem umówiony, wiązkę podłączyłem samemu (tutaj jest już konieczna ingerencja), manetkę kupiłem od razu z funkcją kompa i tempomatu, zamontowałem samemu (bardzo prosta sprawa), BCM kupiłem za 150 zł z wysyłką, w moim przypadku nie miałem możliwości domówienia tych opcji w salonie, ponieważ kupowałem auto z drugiej ręki, ale cena była na tyle atrakcyjna, że zrekompensowała mi i tak wszelkie poniesione wydatki 😉 <!-- s;) --> podsumowując i tak wychodzi taniej dokładać te rzeczy niż brać w salonie

  • [quote="vesatis"][quote="TOMUŚ"]ale to jeszcze nic; jak pytałem się o halogeny to mi koleś powiedział że mi je może zrobić tak jak to powinno być i wychodziło to między 5000 a 7000 zł z wymianą całej przedniej wiązki elektrycznej. To sobie podarowałem i to zrobie nieco inaczej 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    bzdura na kółkach, montowałem halogeny u siebie, a moim śladem montował granit w tm samym aso i wyszło 854+200 z groszem za halogeny,a to było przecież ASO, więc da się to zamontować taniej - szczegóły są w wątku o montażu halogenów, w razie czego służę listą części

    wracając do tematu: poszukam tego modułu BCM, tematu nie uważam za zamknięty, najwyżej będę w plecy kilkaset zł

    aaa i jeszcze jedno: łatwo się mówi trzeba było dopłacić za to i tamto, w Classicu nie było możliwości dokupienia maxi-dota i innych ciekawych rzeczy, a wyższa wersja kosztowała znacznie więcej, więc sami wiecie, zupełnie nie rozumiem czemu temat retrofittingu wywołuje takie dziwne reakcje[/quote]

    Wiesz ale wtedy bym to miał zrobione tak jak w fabryce; oryginalne peszle , wszystkie kable w jednej wiązce itp.

  • [quote="granit"]BCM kupiłem za 150 zł z wysyłką, w moim przypadku nie miałem możliwości domówienia tych opcji w salonie, ponieważ kupowałem auto z drugiej ręki, ale cena była na tyle atrakcyjna, że zrekompensowała mi i tak wszelkie poniesione wydatki 😉 <!-- s;) --> podsumowując i tak wychodzi taniej dokładać te rzeczy niż brać w salonie[/quote]

    dałbyś radę wpisać tu numery części: licznika, manetki i modułu? oraz wersję jaką posiadasz i rocznik, to ważne, bo ominie mnie kupa szukania jeśli się okaże, że mamy to samo

    tomuś: wszystkie kable będą razem, jak widziałeś na zdjęciu wklejonym przeze mnie są spinki i kable w zestawie 🙂

  • licznik 5J0 920 940C lub z końcówką 940F od rs-ki. Mam też numer 5J0 920 840E - to sobie musisz sprawdzić który ci będzie pasował.
    BCM 6R7 937 087M ten ci powinien starczyć . Podobno te już od 6R7 937 085D już obsługują maxika ale nie obsługują tempomatu i doświetlania zakrętów.

  • mi wyszlo tak:
    manetka 40zł do kompa i tempomatu
    programowanie w ASO - 80pln
    licznik maxi dot 150pln
    instalacja tempomatu - 39 pln

    tylko kodowanie robilem w ASO
    reszte sam wiec koszty nieduze

    ma ktos moze rozpisane poszczegulne piny we wtyczce icznika ten 32 pin??????

    pisal ktos wczesniej o sterowaniu radia w manetce czy jest taka opcja?

  • [quote="vesatis"][quote="granit"]BCM kupiłem za 150 zł z wysyłką, w moim przypadku nie miałem możliwości domówienia tych opcji w salonie, ponieważ kupowałem auto z drugiej ręki, ale cena była na tyle atrakcyjna, że zrekompensowała mi i tak wszelkie poniesione wydatki 😉 <!-- s;) --> podsumowując i tak wychodzi taniej dokładać te rzeczy niż brać w salonie[/quote]

    dałbyś radę wpisać tu numery części: licznika, manetki i modułu? oraz wersję jaką posiadasz i rocznik, to ważne, bo ominie mnie kupa szukania jeśli się okaże, że mamy to samo

    tomuś: wszystkie kable będą razem, jak widziałeś na zdjęciu wklejonym przeze mnie są spinki i kable w zestawie 🙂 [/quote]
    nr licznika Ci nie podam, ale wystarczy, że będzie od benzyny i nie od RS-ki, nr manetki wpiszę Ci jutro wieczorem, moduł zakładam w sobotę, więc dam znać czy śmiga, moduł mam z końcówką 087M i jest on od Ibizy, moja fabka to wersja active z 2010 r doposażona fabrycznie w climatic, el. szyby przód, c. zamek

  • [color=#0000FF][b]Granit[/b][/color] czemu nie może być od RS-ki? Rs-ka to też benzyna (1.4TSI 180 KM)

  • powiedzcie mi jak zrobic kluczyk z fbryznym pilotem.

    mam juz dopasowany odpala samochod ale nie dziala pilot

  • od RSki wygląda ten licznik trochę inaczej i ja bym nie ryzykował... co do tempomatu niestety ASO poległo, ponieważ mój bcm jest od ibizy i nie dostali zgody on-line na adaptację części (tak przynajmniej zrozumiałem)... generalnie ten bcm od ibizy działa po podpięciu, kwestia tylko aktywacji tempomatu w sposób nie on-line czyli jakimś programem nie autoryzowanym Skody

  • [quote="pershing"]powiedzcie mi jak zrobic kluczyk z fbryznym pilotem.

    mam juz dopasowany odpala samochod ale nie dziala pilot[/quote]

    Musisz sprawdzić czy twój bcm obsługuje pilota ,bo są takie wersje bcm-u które nie obsługują pilotów.

  • [quote="pershing"]
    pisal ktos wczesniej o sterowaniu radia w manetce czy jest taka opcja?[/quote]
    tak, działa to z automatu...tzn. wybierasz na Maxidocie opcję bodajże music i śmiga...wyświetla nazwy utworów, a Ty przyciskami na prawej manetce możesz przerzucać góra-dół\

    Nr manetki, którą mam u siebie:
    6Q0 953 503 EJ, pierścień 279.948 25.01.10 A04 E; 26191333

  • [quote="TOMUŚ"][quote="pershing"]powiedzcie mi jak zrobic kluczyk z fbryznym pilotem.

    mam juz dopasowany odpala samochod ale nie dziala pilot[/quote]

    Musisz sprawdzić czy twój bcm obsługuje pilota ,bo są takie wersje bcm-u które nie obsługują pilotów.[/quote]

    BCM ? to jest modul komfortu czy centralnej elektroniki?
    Modul komfortu obsluguje bo wymieniłem na taki z obsluga modul elektroniki rowniez mam wymieniony

    mam tez problem ze wskaznikiem paliwa po zmianie modułu elektroniki pokazuje wskazania paliwa odwrotnie
    tzn kiedy jest paliwo na max to pokazuje minimum i swieci sie rezerwa i odwrotnie tzn kiedy nie mam paliwa to pokazuje ze jest na max.

  • [quote="granit"][quote="pershing"]
    pisal ktos wczesniej o sterowaniu radia w manetce czy jest taka opcja?[/quote]
    tak, działa to z automatu...tzn. wybierasz na Maxidocie opcję bodajże music i śmiga...wyświetla nazwy utworów, a Ty przyciskami na prawej manetce możesz przerzucać góra-dół\

    Nr manetki, którą mam u siebie:
    6Q0 953 503 EJ, pierścień 279.948 25.01.10 A04 E; 26191333[/quote]

    mam manetke do obslugi kompa i tempomatu ale ma inne grafiki a numeru nie pamietam jaki byl na nim. w opcjach maxidota nie mam opcji music . co dalej z tym tematem mozna zrobic?

  • [quote="TOMUŚ"][quote="pershing"]powiedzcie mi jak zrobic kluczyk z fbryznym pilotem.

    mam juz dopasowany odpala samochod ale nie dziala pilot[/quote]

    Musisz sprawdzić czy twój bcm obsługuje pilota ,bo są takie wersje bcm-u które nie obsługują pilotów.[/quote]

    gdzie to moge sprawdzic

  • Musisz sprawdzić vagiem co ci bcm obsługuje

  • Hej, ja też się zastanawiam się czy warto wymieniać, więc pozwoliłem sobie odświeżyć temat.
    [quote="TOMUŚ"]licznik maxik od 840 - 1000 zł[/quote]
    Tomek, gdzie można kupić oryginalny licznik w takiej cenie? Prośba o linki.
    Z góry dzięki.

    Pozdrawiam,
    W

  • [quote="wojgalic"][quote="TOMUŚ"]licznik maxik od 840 - 1000 zł[/quote]
    Tomek, gdzie można kupić oryginalny licznik w takiej cenie? Prośba o linki.
    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam,
    W[/quote]

    Hejka 🙂 <!-- s:) -->
    Na pewno nie w Polsce 😄
    Tu jest link do sklepu http://www.skoda-parts.cz/
    Ceny są atrakcyjne 🙂 bo jak się pytałem w aso to maxik do tsi to koszt 2650 zł :zdziwko: - to strasznie dużo 🙂

  • a jak ze wskaźnikami paliwa i temperatury? w mojej fabii jest elektroniczny wskaźnik paliwa, jeśli chodzi o temperaturę to tylko kolorowe kontrolki. czy po podłączeniu będzie wskazywać prawidłowo wartości, pozostałe informacje z komputera i radia?

  • [quote="TOMUŚ"]Tu jest link do sklepu http://www.skoda-parts.cz/<!-- m -->[/quote]
    Hej,
    Dzięki za linka, ale... albo ja jestem jakiś nie teges... albo w tym sklepie maxika nie ma 😞
    Interesuje mnie dołożenie: columbusa + maxi-dota = navi między zegarami.
    Jak znacie linki do esklepów (sprawdzonych i solidnych) w CZ z columbusem i maxikiem to gorąca prośba o linki.
    Pozdrawiam,
    W

  • [quote="wojgalic"]
    Dzięki za linka, ale... albo ja jestem jakiś nie teges... albo w tym sklepie maxika nie ma 😞 <!-- s:( -->
    Jak znacie linki do esklepów (sprawdzonych i solidnych) w CZ z columbusem i maxikiem to gorąca prośba o linki.
    Pozdrawiam,
    W[/quote]

    Wiesz tam był maxik nawet dwie wersje zwykła i VRs. Musisz tam zadzwonić i się zapytać.
    zobacz tu ale raczej trzeba tam dzwonić http://www.obautodily.cz lub http://www.cc-autodily.cz .
    Zobacz też na http://www.skodaczesci.pl
    Pozdrawiam ,
    Tomek.

Log in to reply