Witaj na forum Fabia Club Polska

Maxi-dot w Fabii II po 2010

Topic created · 186 Posts · 54019 Views
  • Licznik jest odpowiedzialny za immobilizer. Wymiana licznika będzie się więc wiązać z koniecznością ogarnięcia tego tematu. ASO ten temat ogarnęłoby na pewno kompleksowo, ale w wypadku dostarczenia im używanego licznika może być problem, tak jak Tomek napisał.\

    Do obsługi kierownicy multifunkcyjnej to zdaje się, że potrzebny jest dodatkowy sterownik.

    Na koniec warto sobie odpowiedzieć na pytanie: czy osiągnięty efekt końcowy warty jest tego zachodu oraz nakładów finansowych... w odniesieniu do rynkowej wartości samochodu, która w związku z wykonanymi modyfikacjami nie ulegnie znaczącej zmianie 8-) <!-- s8-) -->

  • Muszę potwierdzić że faktycznie nakłady finansowe nie wrócą się, tak ogólnie to zależy mi najbardziej na halogenach lecz licznik był by też fajny jeśli dało by go w przyzwoitych pieniążkach. Aktualnie mam licznik alla nokia 3310, ciekawe czy po dołożeniu manetki byłby komputer w nim ?

    BCM mam 086 ;/ musiałbym postarać się o 087 jeśli tempomat wchodził by w grę.

  • [quote="defik"]Muszę potwierdzić że faktycznie nakłady finansowe nie wrócą się, tak ogólnie to zależy mi najbardziej na halogenach lecz licznik był by też fajny jeśli dało by go w przyzwoitych pieniążkach. Aktualnie mam licznik alla nokia 3310, ciekawe czy po dołożeniu manetki byłby komputer w nim ?

    BCM mam 086 ;/ musiałbym postarać się o 087 jeśli tempomat wchodził by w grę.[/quote]
    [b]defik[/b], na tym liczniku który posiadasz na 90% jest możliwość włączenia funkcjonalności komputera pokładowego 🙂 Teoretycznie nie musisz nawet zmieniać manetek by to włączyć, tyle tylko że nie będziesz mógł zmieniać prezentowanych informacji 😉 Nie będzie to tak ładnie prezentowane jak na wyświetlaczu Maxi-Dot (nie będziesz też mieć takich info jak np. temperatura oleju), ale podstawowe informacje takie jak spalanie średnie, chwilowe, czas jazdy itp będą dostępne na wyświetlaczu a'la Nokia 3310 🙂 <!-- s:) -->

    Ja u siebie dokładnie taką modyfikację wykonałem - włączyłem funkcjonalność MFA na klasycznych zegarach oraz dołożyłem tempomat. Wszystko działa i jest OK 🙂 Tempomat kupowałem u Czechów, trafiłem akurat na dobrą cenę. Można [url=http://allegro.pl/nowa-tasma-tempomat-skoda-fabia-2-roomster-vw-polo-i6209488537.html#thumb/5]kupić na Allegro zestaw[/url], ale musiałbyś dopytać sprzedawcę czy na pewno daje do tego wiązkę tempomatu (u mnie przewody niezbędne do obsługi przycisków TRIP były położone fabrycznie - potrzebna byłą tylko wiązka do tempomatu, która w fabrycznym zestawie od Czechów się znajdowała 😉 ) A jeśli przypadkiem nie masz niedaleko do Radomia to rozważyłbym ofertę montażu tego tempomatu za 150 zł 😉

  • [quote="defik"]Muszę potwierdzić że faktycznie nakłady finansowe nie wrócą się, tak ogólnie to zależy mi najbardziej na halogenach lecz licznik był by też fajny jeśli dało by go w przyzwoitych pieniążkach. Aktualnie mam licznik alla nokia 3310, ciekawe czy po dołożeniu manetki byłby komputer w nim ?

    BCM mam 086 ;/ musiałbym postarać się o 087 jeśli tempomat wchodził by w grę.[/quote]

    Ja to wszystko przechodziłem 😄 <!-- s:D -->
    Liczy się też ta literka po tym 086 czy 087.
    Jedna rzecz co jest w maxiku to wskaźnik temperatury płynu chłodniczego w postaci analogowej 🙂 oraz analogowy wskaźnik benzyny 🙂

  • Ogólnie ten analogowy wskaźnik paliwa jak dla mnie lepszy 😄 Bynajmniej widzę ile jest 🙂 Old School 😄 <!-- s:D -->

  • Cześć.
    Tak 🙂 <!-- s:) -->
    Trzeba brać też pod uwagę numer licznika. Z gorszych wersji to może być problem zakodować to. Wszystko wychodzi jak się podepniesz komputerem.

Log in to reply