Witaj na forum Fabia Club Polska

Układ paliwowy 1.2 12v problem

Temat utworzony · 9 Posty · 1488 Wyświetlenia
  • Mam fabke 1.2 12v +gaz i tu mam problem a mianowicie podczas pracy na gazie nic sie nie dzieje spalanie spoko jazda beznajmniejszego szarpania natomiast na PB powyzej 2000obr zaczyna go dlawic i szarpac lalem juz jakies srodki do czyszczenia ukladu i dalej nic w czym moze byc problem dodam ze pokazuje mi bład uboga/bogata mieszanka. Drug problem to jest taki ze jak jezdze po miescie i jak go zgasze to nie chce zapalic wskakuja obroy 1000 i odrazu gasnie na gazie zapali odrazu moze mi powiedziec co to moze byc?

  • Witaj
    Jak czesto uzupelniasz paliwo w zbiorniku ? Jaki jest zwykle jego poziom ? Ile benzyny zużywasz miesięcznie ?
    Czy stosujesz dodatki przciw starzeniu się benzyny ?
    Prawdopodobnie jest to zanieczyszczenie układu paliwowego, bledy sa spowodowane zacinaniem sie i niedrożnością wtryskiwaczy.
    M.

  • zazwyczaj mam pełny bak zadko kiedy schodze do pusta i raz na miesiac wlewam uszlachenacz.

  • Za dużo paliwa , lepiej mniej paliwa w częsciej zmieniać.
    Jakiż to tajemniczy uszlachetniacz dolewasz do benzyny ???????
    Wypal benzynę do rezerwy, nalej świeżego paliwa, nie wlewaj wiecej jak 1/4 do 1/2 zbiornika.
    Wskazane jest utrzymywać ok 1/4 zbiornika i czesciej uzupełniać swieżą benzyna.
    M.

  • Do sprawdzenia cewki częsty problem w 1.2.

  • Nie dodawaj żadnych środków do benzyny i czasami nie jeździj na rezerwie jak kolega pisze u góry w dodatku zimą.Sprawdz świecę i wyczyść dokładnie przepustnice.A jak tu kolega mówi co do cewki to też ma rację.Pozdrawiam.
    Ps jeszcze do filtra pow zajrzyj.

  • Świece i cewki ok ,nie palił by ładnie na gazie,obstawiam pompe paliwa,oraz filtr paliwa,ale jeżeli gaśnie to nie podaje paliwa,iskra jest

  • A masz rację! Nie doczytałem mój błąd ,przepraszam.

  • Problemem była pompa paliwa chodziła ale nie dawała ciśnienia na wolnych obrotach miała 0,8bara a na 3tys max 2,1bara więc trzeba było ja wymienic i problem z głowy. A co do świec to co roku zmieniam przy zmianie oleju.