Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z obrotami

Temat utworzony · 2 Posty · 519 Wyświetlenia
  • Witam posiadam Fabie 2004r 1,2 6v AWY przebieg 102kkm i mam mały problem, mianowicie ogólnie spalanie wynosi w granicach w mieście 8,2-10l w trasie 7,5-8l. Następny trochę bardziej denerwujący, podczas uruchamiania na zimnym silniku, gdy np stoi na dworze bo generalnie od nowości stawiam go w garażu podziemnym gdzie jest dobra temperatura to nie ma takiego problemu, po odpaleniu i dodaniu obroty przygasają i silnik telepie jakby chciał uciec, po jakieś minucie lub kilku większych dodaniach gazu ten 'efekt' ustaje, oraz gdy silnik jest lekko ciepły lub temperatura jest coś koło +15 odpala od razu, a gdy się rozgrzeje silnik musi chwilkę pokręcić i wtedy odpala i towarzyszy temu bardzo duże drgania silnika. Niedawno był wymieniony czujnik temperatury cieczy chłodzącej, lecz gdy go teraz odłączyłem na rozgrzanym silniku to silnik wydawał jakieś dziwne dźwięki i również chciał uciec z komory i przy dodaniu gazu przygasał, czy to może oznaczać że czujnik jest uszkodzony ?

    Jeszcze po dzisiejszej trasie nie wiem czy po prostu ten silnik jest tak słaby, ale w ogóle nie idzie czy sprzęgło się kończy, ponieważ przy wyprzedzaniu na 4 biegu do 5 tyś poczułem smród tylko że nie był to specyficzny zapach palonego sprzęgła co to mogło być ?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Tomek

  • Generalnie, jeśli chodzi o obroty... używał kolega wcześniej opcji SZUKAJ na forum? 🙂 <!-- s:) --> jest co najmniej kilka takich wątków. Może w którymś już jest odpowiedź?