Witaj na forum Fabia Club Polska

Ogrzewanie Fabia diesel 1.4 TDI 80KM 07r. EUR4

Temat utworzony · 9 Posty · 1934 Wyświetlenia
  • Sprawdziłem szukajkę i nie wyskoczył mi temat odnośnie elektrycznego dogrzewacza wnętrza,
    W passacie B6 taki dogrzewacz zgłasza się poczas scanowania VCDS

    Adres 7D: Dogrzew.wnętrza Plik etykiet: 1K0-963-235.lbl
    Oznaczenie elementu SW: 1K0 963 235 E HW: 1K0 963 235 E
    Komponent: PTC-Element 0404
    Weryfikacja: 00800000 Numer seryjny:
    Kod serwisu: WSC 00000 000 00000
    VCID: 2D5B796BB40A1F1

    Zmierzam do tego że mam autko sprowadzone z Włoch z termotroniciem sil. 1.4TDI 80KM BNV 2007r. kombi i obawiam się czy ogrzewanie będzie wydajne przy - 15 C
    ostatnie auta grzały bardzo ładnie bo przy -20 dawało komfort kierowcy po około 8km tzn. można było zdjąć kurtkę,
    kolega który posiadał auto w ubogiej wersji musiał sobie założyć taki dogrzewacz bo wnetrze dość długo nagrzewało się a jazda po mieście na krótkich odcinkach to temp. 90 C nie do uzyskania no i spalanie większe

    chciałem zamieścić foto takiego dogrzewacza ale po zmianach na forum jeszcze nie widzę opcji, jeżeli ktoś może skopiować foto to proszę o zamieszczenie w poście bo po jakimś czasie link z aukcji nie będzie działał

    http://moto.allegro.pl/nagrzewnica-elektryczna-vw-polo-ibiza-fabia-6q0-i2644696085.html<!-- m -->

  • Nie bardzo wiadomo o co ci w tym poscie chodzi. Ja mam 1,4 TDI 55 KW z roku 2005 i tam ten podgrzewacz jest. Nie da sie go osobno wlaczyc czy wylaczyc, moze dlatego nie ma go w softwarze. Jestem teraz w delegacji i mam tylko laptop, ale w domu mam na PC schemat elektryczny, jak nie zapomne to sprawdze jaki bezpiecznik jest za to ogrzewanie odpowiedzialny. Jako ciekawostke moge dodac ze w firmowym warsztacie jakis niedouczony pseudoelektryk mi wmawial, ze takie ogrzewanie to tylko w klasie lux, jak np. Audi czy Mercedesach. Zgroza - i oni chca zeby u nich serwisowac nasze ukochane autka!

    P.S.

    Wlasnie zobaczylem ze w dziale zrob to sam jest link do schematow elektrycznych, zladuj sobie i sprawdz sam.

  • Marku dogrzewaczem steruje ten moduł który jest opisany w moim poscie i w Golfie V, Touranie, Passacie zgłasza się podczas scanowania a w Skodzie sądzę że również powinien się zgłaszać o ile nie zastosowano innego rozwiązania,

    sprawdziłem w dziale zrób sam i nie widzę wątku, podeślij link 😉 <!-- s;) -->

  • w mojej byłej F1 ( 1.9 tdi ) było takie ogrzewanie. działało to TYLKO w momencie przekręcenia pokrętła ogrzewania na max. - czerwone pole. tylko wtedy działało. i nie było z tym urządzeniem żadnej komunikacji przez podany kanał.

  • posiadam fabie 1.4 tdi 80km i wydaje mi się ze nie mam dogrzewacza . Według spisu bezpieczników 3 bezpiecznik na akumulatorze 60 amperowy jest od tego.W książce skoda fabia II jest informacja o tym elemencie.Nazywa się element grzejny PTC .Co do sterowania napisane jest na stronie 244 ogrzewanie załącz sie gdy pokrętło ustawione jest na max.Jednostka sterująca reguluje je trójstopniowo w zależności od teperatury i napiecia akumulatora. Komunikacja CAN-busem ze sterownikiem klimatyzacji i przez bramke sieciową Gateway z sterownikiem silnika .Z rysunku wynika że znajduje się pod narzewnica układu chłodzenia .

  • S27 - na "zrob to sam" pierwszy temat to schematy elektryczne. Nie mialem na mysli bezposredniego linku na temat PTC heatera, musisz te schematy pod tym katem przejrzec. Ja mam taki fajny lopatologiczny ilustrowany opis ogrzewania w Fabii 1 po angielsku. Jest on w formacie pdf, ale nie mam pojecia jak go zamiescic na forum. File ma 2.03 MB. Jak mi ktos powie jak zamiescic, to jestem pewien ze ten opis wielu kolegom moze sie przydac.
    Probuje tak: dodaj zalacznik - klikam na file - pisze w komentarzu opis i wysylam. I nic! Co jest nie tak?

    Zmniejszylem file do 1,8MB i tez nic.

  • jako załacznik to chyba tylko obrazki....
    Marek - sprobuj z serwera zewnętrznego : wrzuta, albo chomik.
    wtedy w swoim poście możesz wkleić linka do pliku.

  • Na wrzucie tez nie da sie zamiescic pdf. Ja nie chce zakladac konta na chomiku, wiec nie bedzie tego opisu.

  • Obawy moje potwierdzają się przy temp. zewnętrznej około ,,0 C" i delikatnej jeździe po odcinku 4 km w autku jest chłodno a silnik nie uzyskuje 90C,
    Autko trzymam pod chmurką i codzienne skrobanie - rozmrażanie szyb w okresie zimowym może zadecydować o sprzedaży auta, żona miała kilka lat temu Peugeota 206 1.4HDI który po przejechaniu 2km miał 90C przy zewnętrznej około -10