Witaj na forum Fabia Club Polska

Skrzypiący układ kierowniczy

Temat utworzony · 5 Posty · 1881 Wyświetlenia
  • Mam małe złe przeczucia co do ostatnio wykrytego problemu :rozpacz: . Otóż w sytuacji kiedy ruszam, lub kiedy ledwo ledwo autko sie toczy, wowczas podczas skręcania kołami (obojętne w którą strone), coś mi skrzypi w przednim zawieszeniu 😞 😕 . Nie jest to stukok, tylko skrzypienie, jakby gumy lub mocno napręzonego metalu - nie wiem :dontgetit: <!-- s:dontgetit: --> . Podczas jazdy nie słuchać tego, tylko w momencie powolnej jazdy lub ruszania.
    Wiecie może co dolega mojej Fabce? :help:

    ehh :dobani:

  • Ja nie mam pojecia co to jest, ale mam to samo (a ponoc mam wszystko ok w zawieszeniu).
    Dolaczam sie do pytania - gdy autko sie ledwo toczy to przy skrecaniu slychac odglos jakby trzeszczaly jakies gumy lub cos podobnego.
    Ostatnio wymienialem poduszki drazka stabilizatora i poduszki wachacza. Problem pozostal.

  • Nasmarujcie gumy na stabilizatorze talkiem.

  • A gdzie mozna dostac taki talk? Ewentualnie czym innym mozna to nasmarowac?

    Jesli chodzi o lozysko amortyzatora to rowniez jest taka mozliwosc bo podobno slychac jakies odglosy podczas skrecania (przypomnialo mi sie, ze slyszalem taka opinie od jednego z mechanikow).

  • [quote="wolfmk"]A gdzie mozna dostac taki talk? Ewentualnie czym innym mozna to nasmarowac?
    [/quote]

    Musisz zapytać pierwszego lepszego wulkanizatora, lub wycygań o niego kapkę jak ja.