Witaj na forum Fabia Club Polska

Wymiana głowicy...

Temat utworzony · 9 Posty · 2807 Wyświetlenia
  • dziś piękny dzionek i coś mi się silnik telepać zaczął - niedawno jestem po serwisie olejowym po 15kkm i zgłaszałem, że na wolnych obrotach coś nim trzepnie od czasu do czasu i coś zrobili bo na chwilę pomogło - niestety tylko na chwilę... dziś miałem trochę więcej czasu i postanowiłem odwiedzić inne aso, niż to, w którym coś zrobili, ale nie do końca bo po kilku dniach powróciło... po podłączeniu kompa okazało się, że jeden cylinder nie pali, w związku z czym należy wymienić głowicę... jednocześnie zaśmiali się z serwisu, który mnie odesłał z kwitkiem, bo na serwisie olejowym to jak najbardziej powinno wyjść wszystko, ale olali sprawę - tym samym ASO Śliwka Zabrze ma u mnie krechę... serwis, który ma się za to wziąć Lellek Plus w Gliwicach - cieszę się jedynie, że to na gwarancji będzie robione... nie wiem, czy diagnoza jest słuszna - może ktoś z Was spotkał się z czymś takim kiedyś... mnie powiedzieli dzisiaj, że to ich drugi przypadek, że w tym silniku taka usterka i że najpewniej spowodowana jest jakimś słabszym elementem...

  • No nic cieszyc sie tylko ze to na gwarancji zrobia.

  • [quote="Zygus"]No nic cieszyc sie tylko ze to na gwarancji zrobia.[/quote]

    Właśnie.
    Szczęście w nieszczęściu. 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Ja to bym obstawiał, ale uszkodzenie wtryskiwacza w tą głowicę to coś nie bardzo..., a czy masz jakiś wyciek oleju lub płynu na zewnątrz, lub czy mieszają Ci powyższe płyny.

  • wycieku żadnego nie mam - stoję w garażu, więc byłoby widać od razu... a co do mieszania się płynów - jak najlepiej to sprawdzić?

    prawda to, że w przypadku takiego uszkodzenia, paść mogą także sonda lambda oraz katalizator?

  • Sprawdz czy w płynie chłodniczym nie masz oczek oleju, a w silniku czy gwałtownie nie przybyło Ci oleju. Sonda i katalizator mogą się uszkodzić to jest fakt.

  • tez mam ten silnik co Ty Lestek .. ale jak narazie cisza .. rzeczywiscie moga to byc odosobnione przypadki .. ale to co mowia chlopaki .. dobrze ze na gwarancji 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="MirekS"]Sprawdz czy w płynie chłodniczym nie masz oczek oleju, a w silniku czy gwałtownie nie przybyło Ci oleju. Sonda i katalizator mogą się uszkodzić to jest fakt.[/quote]

    sprawdzałem wszystko i jest ok...

    silnikiem dalej rzuca, więcej pali, ehh.... dzisiaj dzwonili do mnie z serwisu, że mogę fabkę podstawić w środę, chyba, że chcę autko zastępcze, to w czwartek...

  • [b]Lestek[/b] ja to bym jeszcze skonsultował z trzecim serwisem lub jakimś warsztatem, w dalszym ciągu nie wierzę, że głowica mogła się uszkodzić.