Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Co to za kontrolka ??

Temat utworzony · 6 Posty · 1340 Wyświetlenia
  • Witam
    Chciał bym się was zapytać od czego jest ta kontrolka a mianowicie od nie dawna posiadam fabie 2000 r 1,9 tdi wersja elegance , nad kontrolką świateł długich po naciśnięciu pedału hamulca jest sygnał dzwiękowy i zapala się kontrolka tak jak by żarówki odwróconej do góry nogami z wykrzyknikiem przy odpaleniu silnika tego nie ma tylko dopiero po naciśnięciu tego pedału i świeci się cały czas.
    A może posiada ktoś z was instrukcję w języku polskim w pdf-ie ??
    Będę wdzięczny za porady.
    Pozdrawiam

  • Hmm w F1 kontrolka miedzy światłami dotyczyła tylnej kanapy z tego co mi wiadomo.... Tzn jeśli fotele są złożone, lub nie do końca rozłożone tak jak powinny to pojawia się kontrolka pomiędzy mijania, a długimi, ale mogę się mylić, więc jeśli ktoś ma inną wiedzę to proszę mnie poprawić 🙂 <!-- s:) -->

  • Właśnie rozkminiłem co to oznacza a mianowicie " brak lampy " tylko że jak żona patrzyła to obydwa światła stopu się świeciły a podejrzewam że coś nie tak z dodatkowym trzecim światłem stopu a na to nie zwróciła uwagi.

  • Jest to kontrolka która informuje kierowcę o tym, że ma spaloną żarówkę.
    W Twoim przypadku masz przepaloną jedną z żarówek świateł STOP.

  • [quote="Ares"]podejrzewam że coś nie tak z dodatkowym trzecim światłem stopu[/quote]

    Możliwe, że III światło STOPu nie łączy i dlatego masz zapaloną żarówkę

  • No i okazało sie o co biega z tym trzecim światłem stopu.
    Niestety naprawa jak dla mnie jest zbyt kosztowna gdyz po wizycie u elektryka okazało się że jest uszkodzona jakaś " kaseta " i jedyne rozwiązanie to wymiana jej, lecz koszt kołuje około 400 zł za sama kasete pod warunkiem że się ją dostanie.
    Światło oczywiście zostalo zrobione i działa lecz podejrzewam że po prostu elektryk podlaczy je pod światła stopu boczne .