Witaj na forum Fabia Club Polska

Skrzypienie

Temat utworzony · 13 Posty · 5157 Wyświetlenia
  • Tez macie taki wynalazek?

  • Tez to mam jak odpale samochod po staniu calonocnym pod chumrka w wiekszym mrozie...ale jak jest cieplo to wtedy wszytsko jest OK.

  • dobrze że ktos poruszył ten temat, ba ja mam tak samo, ale nie wiedziałem jak określić ten dźwięk. 8). Jednak fabia to przewidywalny samochód 😛 <!-- s:P -->

  • Rowniez mam tak samo. Mi pomoglo poglosnienie radia 😄 <!-- s:D -->

  • A u mnie nie skrzypi zawieszenie 🙂 <!-- s:) --> , trza zdemontować gumy na stabilizatorze i nasmarować je od środka i cisza. Dziś rano miałem wielką próbę na skrzypienie o 6 rano było -25 stopni. Za to niestety poskrzypuje mi decha pośrodku i lewy przedni słupek :-(.

  • [quote="lysyy"][quote="MirekS"] poskrzypuje mi decha pośrodku i lewy przedni słupek :-(.[/quote]

    na srodku skrzypi Ci taki plastikowy słupek pod deska za kratka nawiewu. mozna go spokojnie wyciac i po skrzypieniu. a co do slupka to nie wiem.[/quote]
    Zdemontowałem kratkę i próbowałem to wyciąć brzeszczotem niestety bezskutecznie, za to dłoń sobie uszkodziłem :? i spasowałem.

  • tuleje stabilizatora 🙂 <!-- s:) -->

  • Mi tez skrzypi czasami nawet podczas postoju 😄 <!-- s:D --> hehe jw. "ten typ tak ma"

  • ja tez musze chyb apodjechac, zwlaszcza ze nei skasowali mi po ostatnim przegladzie informacji o wymianie oleju, ciekawe czy go wogole wymienili???

  • [quote="zygus"]ja tez musze chyb apodjechac, zwlaszcza ze nei skasowali mi po ostatnim przegladzie informacji o wymianie oleju, ciekawe czy go wogole wymienili???[/quote]

    Sprawdź na bagnecie jaki masz kolor oleju i już będziesz wiedział 😎

  • No wlasnie sprawdzalem i jak za pierwszym razem wyciagnalem to byla ledwo kropelka na samym koncu bagnetu, pozniej jeszcze raz wlozylem, jak by zamieszalem i wyciagnalem i bylo sporo juz wtedy. A kolor ja wiem taki jakis rudawy. To dobrez czy zle??

  • [quote="MirekS"][quote="lysyy"][quote="MirekS"] poskrzypuje mi decha pośrodku i lewy przedni słupek :-(.[/quote]

    na srodku skrzypi Ci taki plastikowy słupek pod deska za kratka nawiewu. mozna go spokojnie wyciac i po skrzypieniu. a co do slupka to nie wiem.[/quote]
    Zdemontowałem kratkę i próbowałem to wyciąć brzeszczotem niestety bezskutecznie, za to dłoń sobie uszkodziłem :? i spasowałem.[/quote]

    W mojej Fabce też skrzypia ta deska. Gdy zgłosiłem to w serwisie, to usłyszałem że koszt usunięcia skrzypienia - ok. 300 zł :krzeslem: Kierowniczek powiedział cytat: "może lepiej zgłośnić radio?" :mur: <!-- s:mur: --> [b]Baran[/b] jeden.
    Moje pytanie w jaki sposób zdemontować środkowy nawiew i pozbyć się tego cholernego trzeszczenia.
    Pozdr

  • [quote="adamoniutek"]
    Moje pytanie w jaki sposób zdemontować środkowy nawiew i pozbyć się tego cholernego trzeszczenia.
    Pozdr[/quote]

    Zdemontujesz podwarzając go dwoma płaskimi śrubokrętami, co do trzeszczenia centralnie po środku jakieś chyba około 10 cm powyżej jest kołek trzeba go przeciąć brzeszczotem. Ja to u siebie robiłem lecz nie do końca bo paskudnie rozciąłem dłoń i dałem sobie siana i tak jest do dziś, czasami mi skrzypnie w lecie na upale jak się wnętrze rozgrzje do wysokiej temperatury.