Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Ofiara ostatniej tegorocznej "szklanki"

Topic created · 6 Posts · 9062 Views
 • Witam. Pod koniec lutego wpadłem w poślizg i skosiłem prawą stroną przydrożny słupek betonowy. Zderzak, błotnik, lampa i maska były do wymiany. Dodatkowo lakierownie i 3000 zł zniknęło z konta. Fachman robił całą robotę przez 3 tygodnie (szczerze nie polecam - Police, dokładny adres na privie), ale od momentu oddania coś mi ociera o koło przy skręcie w lewo. Tyle co mogłem zobaczyć, to widzę, że żaden plastik z nadkola nie wystaje tak, by to było przyczyną tegoż ocierania. Do owego "fachmana" boję się auto oddać na reklamację, bo to znowu może potrwać, a mi auto jest codziennie potrzebne (80 km dziennie z jednej pracy do drugiej i do domu).
  Macie jakieś pomysły, albo doświadczenia tego rodzaju?

 • Wygląda, że coś jest uszkodzone w zawieszeniu, wygląda, iż koło też musiało dostać. Proponuję zacząć od zrobienia geometrii powinno wtedy wyjść co jest "uciągnięte".

 • z doswiadczenia obstawiam amortyzator 😛 <!-- s:P --> ja iedys wydzwonil w dziure ;/ i skrzywilo mi amora lekko i "aż" łącznik stabilizatora 😮 wymienilem lacznik amor zostal i od tego czasu cos mi ociera przy skrecie

  ale tak jak pisze Mirek 🙂 zrob geometrie i Ci wyjdzie 🙂

 • Tak uczynię. Dzięki za podpowiedzi.

 • [quote="wroni"]z doswiadczenia obstawiam amortyzator 😛 <!-- s:P --> ja iedys wydzwonil w dziure ;/ i skrzywilo mi amora lekko i "aż" łącznik stabilizatora 😮 wymienilem lacznik amor zostal i od tego czasu cos mi ociera przy skrecie

  ale tak jak pisze Mirek 🙂 zrob geometrie i Ci wyjdzie 🙂 [/quote]

  Obawiam się, że masz całego macpersona skrzywionego, ja tak miałem kiedyś w favoritce którą kupiłem, jednak dało się tak ustawić zbieżność, że nic nie ocierało przy skręcie, nie cięło opon i szła równo. Jednak co się gość umordował to jego zajęło mu to coś 2h.

 • Najchętniej to bym ją sprzedał, ale nie z takimi tarciami. Trzeba to zrobić.

  [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 28-03-2012, 15:11[/i] ][/size]
  Wymieniłem opony i przy tej okazji zrobili mi geometrię kół. Okazało się, że wszystko jest ok. A gość który to robił jedynie stwierdził, że kąty mogą być popieprzone. Hmm, nasłuchuje czy coś trze i jeszcze nic nie słychać.

Log in to reply