Witaj na forum Fabia Club Polska

Którą trasą do Bieszczad + nocleg

Temat utworzony · 11 Posty · 1828 Wyświetlenia
  • witam
    wybieram się na początku m-ca kwietnia nad Solinę
    docelowo Chrewt i tu proszę o pomoc i info
    przerwa 16 lat co sie pozmieniało ?

    1. którą trasę wybrać ( trasa Bytom - Polana - Chrewt )
    • przez Kraków ,
    • czy płacić za A4 - może bokiem ,
    • jak wyglada A4 od Balic do Bochni ,
    • którędy dalej ,
    • jak droga do Brzesko
    • czy pchać sie do Tarnowa czy już w dół
    • czy omijać Jasło , Krosno , Sanok - jechać bokiem
    1. szukam noclegu w okolicy Solina , Polańczyk , Polana , Chrewt
    • w terminie 6-7-8 kwietnia
    • zalezy mi na pokoju 2 i 3 osobowym 3 dorosłe osoby + 2 dzieci + parking

    z góry dziękuje za wszelką pomoc i info

  • Cześć!

    Może się wypowiem temacie.
    Od 1980 roku jeżdżę co roku na wakacje letnie (nie mam tam rodziny a tylko tam lubię wypoczywać i wiele się na ten temat złożyło) do wsi Rajskie to jest między Polańczykiem/Wołkowyją/Bukowcem a Chreftem.
    Byłem i w zeszłym roku, jw lipcu.
    Jeżdżę z Bytomia A4 ( od Balic jest dalej A4 do Szarowa więc nigdzie nie zjeżdżasz) potem na Tarnów a za Tarnowem zjeżdżam w Pilźnie (obwodnica) na Krosno (Sanok, Lesko) i w tym kierunku jadę w zeszłe wakacje nie było z tym problemu ale może się wypowiedzą najbliżsi tej trasy. Most między Rajskim a Chreftem już działa.
    Jeżeli nocleg i nie musisz mieć większych uciech ale dach nad głową i święty spokój oczywiście też są inne wygody to polecam ośrodek do którego jeżdżę na wakacje (jest całoroczny) w Rajskim (wieś przed Chreftem przypomnę) oferta http://www.rajskieow.pl<!-- w -->, tylko że tam tylko domki ale okolica palce lizać.
    A o noclegi nie powinieneś mieć problemu, kwater tam pod dostatkiem, poszukaj jeśli wolisz nie jechać w ciemno.

    A w temacie przerwa czym była spowodowana i gdzie byłeś wtedy w Bieszczadach? Może się spotkaliśmy a nie wiemy, ja 16 lat temu byłem w sierpniu w Rajskim?

    Jak coś to pytaj ja mam też wtyki w tych rejonach a i sam coś nie coś wiem i mogę pomóc. wkońcu 32 lata w tym okręgu robią swoje!

  • Młody, kiedy dokładniej planujesz jechać? Może jakiegoś spota walniemy? 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [b]Tofik[/b], wszystko pisze czytaj 😉 <!-- s;) -->

    [b]zaber[/b], dzięki znajde nr do Ciebie i sie odezwe , ostatnio pędze jak światło , brak czasu , czemu doba nie ma 60 h ?

    • zależy mi na czasie podróży jak najszybciej dojechać wiec wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane !!!
  • W tym roku na wakacje też chcę pojechać nad to jezioro 😉 <!-- s;) --> Ale zależy mi na spokoju i odpoczynku.
    W Polańczyku i Solinie jest za dużo ludzi jak dla mnie. Może jest jakaś spokojna miejscowość w pobliżu?

    [b]DJ MŁODY[/b] - tak apropo drogi w Bieszczady:

    http://www.eurorap.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=93&Itemid=90#PL-RI-Mapa1_0_2008-2010

    Ja będę się starać omijać czarne odcinki, bo wiem z doświadczenia, że na tej drodze są kamikadze (zwłaszcza tam gdzie jest nowy asfalt).

  • Jeśli ktoś chce mieć święty spokój, naprawdę gwiaździste niebo nocą, szum rzeki i bez tabunu turystów to polecam wieś Rajskie.
    Tylko tutaj polecam patrząc od strony (Polańczyka) to wybieram Rajskie po prawej stronie (prawa strona wsi) jest bardziej malownicze, wciśnięte między Otryt i Tołstę widok bez cenny!

    A co do czarnych odcinków na tej trasie - jeżdżę nimi na wakacje co roku (Bytom/Rajskie) i odpukać jest ok.
    Tyle że ja się nigdzie nie spieszę i nie szaleję na drodze. Odpukać na razie dojeżdżam.

    A i w temacie czasu, czy się spieszę czy nie i tak 6 godzin pęka. Nię pędze jak pisałem, sikanie kilka razy, McDonald (przy BP) w Krośnie i robi się po 6 godznin w każdą stronę.

    A jeśłi byście się zdecydowali na wakację w tym ośrodku to ja mam rezerwację na termin: 4 do 18 sierpień, może się trafimy przypadkowo ale by była okazja na co nie co!

  • Sorki, Młody, nie doczytałem 😕 😛 <!-- s:P -->
    wcześniej czyli w Wlk. Czwartek nie dałoby może rady? 🙂

  • Niestety dzisiejszy [url=http://kontakt24.tvn.pl/temat,czworo-rannych-krajowa-4-zablokowana,38196.html?categoryId=2]wypadek[/url] potwierdza czarny kolor krajowej 4 😞 <!-- s:( -->

  • no najlepiej to nie wyglądało, choć, że znam tę drogę, to jest prosta niewielka, by sobie buta przycisnąć do końca...

  • [b]zaber[/b], wielkie dzięki , domek zarezerwowany , relacja jak wróce :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Nie ma sprawy.
    Miłego pobytu i oby pogoda dopisała.
    Jak jakieś pytania odnośnie tego miejsca, "atrakcji" to służe pomocą.