Witaj na forum Fabia Club Polska

WSKAŹNIK TEMPERATURY SILNIKA

Temat utworzony · 3 Posty · 2130 Wyświetlenia
  • Mi tez sie wieszala. Gdzies w necie znalazlem ze moze pomoc przeczyszczenie stykow czujnika, wiec postanowilem sprobowac. Czujnik znajduje sie pod oslona silnika w prawym gornym rogu. Zdjelem wiec oslone. Dostalem sie do czujnika i odlaczylem kabelki. Tak przy okazji chcialem jeszcze zobaczyc ten czujnik wiec chcialem go wyjac;) jak wyjmowalem to chlupnelo na mnie plynem chlodzacym wiec wsadzilem czujnik szybciutko na miejsce;) trtoszke siebie i czujnik pozalewalem. Ale na szczescie plyn nie byl goracy 😄 Po tym wszystkim podlaczylem czujnik, poskrecalem oslonke i postanowilem sie przejechac aby rozgrzac silnik i zobaczyc jak wskazowka zareaguje. Ku mojemu milemu zdziwieniu wskazowka sie podnosila normalnie i w koncu doszla do polowy wskaznika. Od razu sie ucieszylem. Warto bylo sie pochlapac plynem chlodzacym :rotfl: Jak na razie wszystko dziala bez zarzutow. Moja rada to proba przeczyszczenia stykow czujnika 🆒 <!-- s🆒 -->

  • [b]Frano[/b] to jest temat do działu elektrycznego 🙂 <!-- s:) --> więc przenoszę.

  • Swego czasu mi się popsuł i albo pokazywał że jest połowa temp. albo wskazówka leżała zupełnie (termostat działał bo olej sie nagrzewał do prawidłowych wartości). Awaria czujnika ,spowodowała cholendarne spalanie-widocznie komp brał dane o temp. płynu i podawał większe dawki paliwa. Wszystko wróciło do normy po wymianie czujnika na nowy.