Witaj na forum Fabia Club Polska

Darmowy internet od Aero2

Temat utworzony · 8 Posty · 1880 Wyświetlenia
  • Podzielę się informacją, gdyż może nie każdy wie.

    Jest możliwość posiadania darmowego internetu bezprzewodowego, od sieci Aero2. Wystarczy wypełnić odpowiedni druk z ich strony www : http://aero2.pl/bdi.html<!-- m --> , wpłacić depozyt za wydanie karty SIM - 20 zł i poczekać ok 4 tygodni na wyrobienie.

    Dzisiaj otrzymałem kartę, wszystko chodzi (na modemie Huawei E173, koszt to 50 zł na Allegro).

    Prędkość nie jest imponująca, ale te 300kb to zawsze coś 🙂 Do przeglądania stron www wystarcza, a 4megowa MP3 ściąga się ok 1,5 minuty.

    Po roku od wydania karty zwiększają prędkość.

  • Skoro jest darmowy to po co ten zapis w regulaminie?

    7.2. Każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia.

  • muszą jakoś życie korzystającym utrudnić jak wykonywanie tej darmowej usługi zostało na nich narzucone..

    Ustawiasz auto wznawianie i masz z głowy. Tym bym się wogóle nie przejmował.

    Ja odbiorę sobie kartę tylko tak aby mieć i potestować. Mam Orange Free 4gb za 20zł i mi wystarcza do mobilności.

  • [quote="MARKO"]Skoro jest darmowy to po co ten zapis w regulaminie?

    7.2. Każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia.[/quote]

    Ustawiasz w Win 7 automatyczne wznawianie połączenia i nawet nie zauważysz tego rozłączenia.

    Rozłączająpo 60 minutach, żebyś zrezygnował z zostawiania na noc do ściągania torrentów.

  • [quote]6.8. Korzystający zobowiązany jest zwrócić użyczoną mu Kartę SIM w terminie 30 dni od Daty
    Wygaśnięcia Bezpłatnego Dostępu do Internet [/quote]

    Ciekawe jak długo potrwa ta akcja 🙂 <!-- s:) -->

  • Nie prędko. Solorz zgodnie z prawem musi ofertować bezpłatny, w ramach otrzymanej koncesji na częstotliwość.

    Z tego co wyczytałem, to oni ciągle inwestują w infrastrukturę, w Gliwicach np w ciągu tego roku postawiono 4 nowe nadajniki. A w przyszłym roku chcą zwiększyć prędkość do 512kb.

  • http://jdtech.pl/2011/12/aero2-36-miesiecy-liczymy-od-dzis.html<!-- m -->
    3 letni czas darmówiki na 900Mhz zaczał się liczyć od grudnia.
    W maju albo grudniu tego roku będzie 512kbit/s

    Wziąłem karte dla siebie i siostry.
    Sprawdziłem na telefonach z androidem (Galaxy Lite tzw Spica) i Nokia Navigator.
    Moja siostra używa tego na codzień w centrum Warszawy. Za modem robi narazie moja stara Nokia 6210 Navigator i spisuję się wyśmienicie.
    Dla niej taka darmówka do przeglądania plotka itp nadaję się idealnie. Poza tym spokojnie może korzystać z Skype ponieważ nie ma miesięcznego limitu transferu.

    Ja uważam, że choć prędkość downloadu jest wkurzająca to do przeglądania jakiś stronek typu forum jest spoko.
    Ostatnio włączyłem sobie Aero2(jako modem 6710 Navigator;)) na jeden dzień zamiast UPC 25Mb/s i chyba tylko youtube musiałem sobie darować. Na reszcie stron które odwiedziłem nie odczuwałem jakiegoś strasznego dyskomfortu 😉

  • Też sobie to zamawiam, przetestuję jak to u mnie działa, ale z opinii raczej nie ma narzekań.
    Więc jak dostanę kartę i przetestuję (na początek za modem posłuży telefonik, bo dwa leżą nieużywane). I pozostanie problem jak rozwiązać neostradę i telefon z TP-sy, aby jak najmniej stracić, bo telefon w TP-sie podtrzymuję tylko dla internetu.