Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Kontrolka oleju - temat zbiorczy

Topic created · 132 Posts · 47436 Views
  • Tylko jeśli to występuje od 1800 obr. w górę to może siada pompa ciśnienia oleju, a stan oleju jest prawidłowy? Tak wogule to ile to auto ma przejechane, może silnik się kończy.

  • Sądząc po silniku to jeszcze powinien jeździć trochę, no chyba że przebieg już jest b. duży.

  • przebieg to 89k,poziom oleju prawidłowy, sory że tak póżno ale nie m,iałem dostępu do kompa

  • Witam,
    od pewnego czasu przed rozruchem silnika (obojętnie czy jest rozgrzany czy zimny) zapala mi się na pomarańczowo (najpierw oczywiście świeci na czerwono) kontrolka ciśnienia oleju. Miga 5 czy 6 razy, gaśnie (wtedy odpalam silnik) i już jest normalnie, znaczy kontrolka już nie świeci. Z reguły pewnie nie zwróciłbym na to uwagi, ale uruchamiałem silnik zwykle po tym jak zgaśnie poduszka powietrzna, a tu coś nowego. Problem pojawił się po wymianie oleju (Castrol edge 5w30) i filtra oleju (Filtron), po drodze była jeszcze wymiana rozrządu po 90 kkm (zestaw SKF), paska wielorowkowego z napinaczem (SKF) i wszystkich filtrów (Filtron). Nie wiem czy to ważne, ale w miedzy czasie podczas odpalania padł mi akumulator (duuuuży mróz) i odpalałem na kable od taksiarza (20 PLN 😉 <!-- s;) --> ), spalił mi się bezpiecznik od radia (przypomniałem sobie podczas pisania posta), może też padł jakiś bezpiecznik? Pozdrawiam i proszę o pomoc. Aha auto to Fabia II 1.4 Tdi 70 KM 2008.

  • Witam

    Mam dość banalne pytanie - w którym momencie kontrolka oleju powinna gasnąć? Właśnie zwróciłem uwagę, że u mnie gaśnie wraz z innymi kontrolkami po załączeniu zapłonu. Na takie rzeczy nieczęsto się zwraca uwagę, ale odnoszę wrażenie że we wszystkich samochodach jakimi miałem okazję jeździć następowało to dopiero po uruchomieniu silnika. Podejrzewałbym uszkodzony czujnik, ale w takim wypadku powinna chyba świecić się nieustannie, a nie gasnąć przedwcześnie.

  • OK, dziękuję za informację. 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam
    mam takie pytanie czy dokupić tą wtyczkę co się znajduje na czujniku ciśnienia oleju?
    bo jak ją ściągałem to przez przypadek z niej wyrwał się ten kabelek i chciałem się dowiedzieć czy wtyczkę można wogle samą wymienić.

  • Można dokupić. Pytaj w aso albo kolegę KOLEś .

  • Witajcie

    Mam problem z mrugającą kontrolką od oleju. Silnik jest świeżo po remoncie ( 1.2 12v) wszystko poskładane jak w książce, nigdzie olej nie cieknie więc nie jest to raczej problem silnikiem. Kontrolka zapala się gdzy mam ok 1500-2000 obrotów. Podłączyłem Fabiochę wczoraj do kompa i pokazywało, że olej ma -60 stopni.
    Czujnik wymieniłem wraz z remontem tak więc stawiam bardziej na wiązkę. Jak ją poprawnie sprawdzić ( ale tak krok po kroku bo z elektryką się nie za bardzo lubię 😛 <!-- s:P --> )

  • Witam
    Więc i ja zapytam a mianowicie, od jakiegoś czasu mruga sobie kontrolka ciśnienia oleju.
    Spoko miska w dół, rewizja pompy i ssaka dodatkowo wymiana oleju wraz z filtrami i co jest jeszcze gorzej.
    Wcześniej to czasami gasła a teraz to napierdziela prawie nontoper.
    I teraz moje pytanie, w którym miejscu znajduje się czujnik ciśnienia oleju.
    Przypomnę że pacjent to F2 1.6 TDI 75 osłów z 10 roku.

    Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

    Pozdro

    SKAY

  • [quote="skay"]Witam
    Więc i ja zapytam a mianowicie, od jakiegoś czasu mruga sobie kontrolka ciśnienia oleju.
    Spoko miska w dół, rewizja pompy i ssaka dodatkowo wymiana oleju wraz z filtrami i co jest jeszcze gorzej.
    Wcześniej to czasami gasła a teraz to napierdziela prawie nontoper.
    I teraz moje pytanie, w którym miejscu znajduje się czujnik ciśnienia oleju.
    Przypomnę że pacjent to F2 1.6 TDI 75 osłów z 10 roku.

    Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

    Pozdro

    SKAY[/quote]

    Sprawdź sobie czy przewód z czujnika co ide na licznik nie zwiera do masy gdzieś. Bo objawy mogą być takie same 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="TOMUŚ"][quote="skay"]Witam
    Więc i ja zapytam a mianowicie, od jakiegoś czasu mruga sobie kontrolka ciśnienia oleju.
    Spoko miska w dół, rewizja pompy i ssaka dodatkowo wymiana oleju wraz z filtrami i co jest jeszcze gorzej.
    Wcześniej to czasami gasła a teraz to napierdziela prawie nontoper.
    I teraz moje pytanie, w którym miejscu znajduje się czujnik ciśnienia oleju.
    Przypomnę że pacjent to F2 1.6 TDI 75 osłów z 10 roku.

    Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

    Pozdro

    SKAY[/quote]

    Sprawdź sobie czy przewód z czujnika co ide na licznik nie zwiera do masy gdzieś. Bo objawy mogą być takie same 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    🙂
    No i po wymianie czujnika problem zniknął

Log in to reply