Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki tył

Topic created · 237 Posts · 123514 Views
  • Mam pytanie czy do głośników hertz esk 165, które chciałbym zamontować z tyłu potrzebne są dystanse?
    jeśli tak to jakie?

  • Witam. Ja tez zastanawiam sie nad zalozeniem głośników do tyłu. Pytalem sie w serwisie wiec mnie chlopaki zadziwili. Moje auto ma jeszcze poł roku gwarancji i dlatego chcialme zalozyc w serwisie ale chyba poczekam. Panowie powiedzieli , ze w wersji STYLe nei ma poprowadzonej instalacji do tylnych drzwi. Powiedzieli , ze montaż glośnikow to kwota 168żł /sztuke + 500 zł montazu. Nie znam sie na cenach ale jak dla mnei to jakas masakra. Moze ktos poradzic jakie glosniczki kupic do tylu, zeby nie bawic sie w wycinanie tapicerki?? W mojej fabii jest radio dance wiec chyba beda to glosniki 40 watowe, ale jakiej marki i rozmiaru nie wiem. Wie ktos moze, ile jakis elektryk wezmie prywatnie za pociagniecie kabla i podloczenie do tyłu. Dzieki wielki

  • a jakie glosniczki doklatnie tam wchodza do radia dance??

  • Na mój gust tam są 13 cm. Najlepiej będzie jak sobie zdemontujesz tapicerkę (plastiki) i tam są otwory na głośniki i zmierz je (ich średnicę) . Potem idziesz i kupujesz głośniki o takiej średnicy.

  • Jak ktoś wyżej napisał chyba są 16. Przód i Tył.

  • do Fabii II jest fajny zestaw - 4 głośniki do tyłu w miejsca fabryczne oczywiście, i jest tam wszystko co potrzebne aby głośniczki sobie zamontować, i myślę że spokojnie można by to zrobić samemu

    nr tego zestawu to ABA700002, a cena to około 420zł w ASO, nie wiem czy można to dorwać gdzieś taniej, ale raczej wątpię.

    to jakiś opis u sąsiadów: http://shop.autosport-kucera.cz/products/sada-zadnich-reproduktoru-fabia-ii-roomster/<!-- m -->

  • a w F2 są 16

  • [quote="ukach"]a w F2 są 16[/quote]
    tak, w F2 są 165 głośniczki z tyłu w drzwiach + wysoko tonowe małe

  • przynjamniej juz rozmiar wiem. A kupowal ktos glosniki do tyłu do radia dance?? jakas marka albo link z neta ma ktos??

  • ja właśnie założyłem na tył hertz DCX-165. Weszły bez dystansów.

  • http://allegro.pl/hertz-dcx-165-glosniki-16-5-cm-wysylka-ozl-i1705955529.html<!-- m -->

    cos takiego tak??
    Kolego mowisz ze bez ingerencji w boczne tylne drzwi normalnie wchodza tak??

  • domyślam się, że montujecie to w Fabii II. Także zapewne, jest też w tych drzwiach z tyłu miejsce na taki głośnik + miejsce na wysokotonowy. Także polecam wam zakupić zestaw odseparowany, tzn. głośnik mid-bass w drzwi (ten większy) i wysokotonowy zamontować w miejscu gdzie powinien być. Dużo lepszy komfort słuchania muzyki

  • Tak. a na przód dałem kicks ale już dystanse były potrzebne.

  • A czy w Fabii Hatchback, 1.4 Fresh+(w dowodzie mam Comfort - 2003) była już instalacja na twittery w tylnych drzwiach ?

    • Rozebrałem dzisiaj tylne drzwi do uszczelnienia i niestety instalacji nie znalazłem. Ale osłonie są puszczone kable między słupkiem a drzwiami, mam tam dwie kostki, żółta i niebieska i tak sie zastanawiam, po co one tam są, skoro elektryki w tylnych drzwiach nie mam (oprócz centralnego) ?
  • Ja u siebie nie mam więc podejrzewam, że też [b]mari0[/b] nie będziesz miał. Warto jednak sprawdzić bo zdarzają się różne rzeczy.

  • Fakt, sprawdziłem, nie ma 😞 <!-- s:( -->

  • chce podłączyć głośniki z tyłu w fabii II pod radio swing, mam z przodu 4 głosniki a z tyłu nie ma

  • [b]staff[/b], temat był poruszany - jak nie masz głośników to nie bedzie kabli, nalezy je pociągnąć.
    przebij się od 1-szej strony tego tematu

    poza tym zapraszam do odwiedzenia [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=6758]TEGO[/url] tematu.

  • Jeżeli chodzi o głośniki tył i instalację to najlepiej ją sprawdzić przy kostkach podłączonych do radia.
    Ja również w skodzinie rozbierałem tylne drzwi, a tu wystarczy spojrzeć za radio.
    Jeżeli z kostki wychodzą tylko 4 przewody, tzn ze masz instalację pociągniętą tylko na przód.

  • Witam kolegów i koleżanki. Przeczytałem cały temat i zgłupiałem. Jakie głośniki wchodzą na tył do Fabii 1 HB? 100mm? Jesli tak to jaka być powinna być ich głebokość, bo przykładałem moje dziesiątki i niestety są jakby za głębokie, bo zachaczają o napinacz pasów. Wydaje mi się, że nawet nie dam rady ich przykręcić. Konkretniej mam taki model głośników: Magnat edition 102 (http://allegro.pl/magnat-edition-102-160w-fv23-pl-gw-24-m-k-ce-i1943387366.html). Głębokość montażowa wg aukcji to 46mm. Za duża? Pomóżcie 😞 <!-- s:( -->

Log in to reply