Witaj na forum Fabia Club Polska

Trochę porządku. Pomysł na dobrą segregację tematów.

Temat utworzony · 4 Posty · 14045 Wyświetlenia
  • Co prawda jestem Nowy, ale mam pomysł jak to nasze Forum troszkę uporządkować.

    Przydało by się w działach warsztat i tuning potworzyć "PODKATALOGI" żeby łatwiej znaleść rodzaj silnika czy nadwozia którego szukamy.

    W tym celu trzeba by utworzyć podkatalogi dzielone na FABIA I i FABIA II, w nich kolejne podkatalogi z wszystkimi modelami silników które wychodziły w danej generacji fabii (z opisem kodu silnika KW, KM i Nm), dalej kolejno w nich rodzaje nadwozia HCB, Sedan, kombi i dopiero tam wszystkie tematy z problemami.

    Dla przykładu:
    Dział WARSZTAT

    • Warsztat Mechaniczny
      • Fabia I
        • AUB 1.4 16V 74kW, 101KM, 126Nm
          • HCB
          • Sedan
          • Kombi
        • AME 1.4 8V 50kW, 68KM, 120Nm
          • HCB
          • Sedan
          • Kombi
            ............... itd.
      • Fabia II (z Fabią II identycznie jak powyżej z Fabią I)

    Co wy na to?
    I przede wszystkim pytanie do Administratorów czy jest to wykonalne?

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 23-03-2011, 19:23[/i] ][/size]
    nie zrobiło sie drzewko także wklejam PrintScrena:

  • Wykonalne to to jest. Tylko że ja nie widzę w czymś takim sensu, ponieważ w większości przypadków budowa podzespołów nie różni się znacznie od siebie (może poza silnikiem).

    Jak dla mnie za dużo zachodu z tym wszystkim, poza tym jest na forum opcja "szukaj" i jeżeli poszukiwany przez ciebie temat był poruszany, na pewno go znajdziesz bez problemu.

    Pozdrawiam.

  • [b]MARKO[/b], na pewno byłoby przejrzyściej. Byłoby również wszystko uporządkowane, ale czy na pewno ?
    O takie rozwiązanie można by pokusić się na nowym, świeżym forum. Nie wyobrażam sobie natomiast przeglądania i segregowania tematów już znajdujących się w bazie.
    Ilość czasu jaką by musiały poświęcić osoby zajmujące się forum byłaby nieproporcjonalna do osiągniętych korzyści.
    Musimy mieć na uwadze, że w jednym temacie czasem potrafi trwać dyskusja właścicieli różnych silników, a czasem nawet i modeli (F1 i F2).
    Samo moderowanie forum zajęło by mnóstwo czasu z tego względu, iż użytkownicy (zwłaszcza nowi) nie zapoznają się z regulaminem i zasadami obowiązującymi na forum tylko piszą w pierwszym napotkanym temacie, często nawet o zupełnie innym problemie.
    Dziękujemy jednak za pomysł 🙂 <!-- s:) --> Niewykluczone, że jakaś część tej koncepcji zostanie kiedyś wprowadzona w życie.
    Poza tym taki temat świadczy o tym, że chcecie aktywnie uczestniczyć w budowaniu i wyglądzie forum.
    Piszcie śmiało nawet, jeśli macie pomysł na niewielką, kosmetyczną zmianę.

  • Na pewno uporządkowanie tego wg. mojej propozycji zajęło by sporo czasu, ale za to później była by to już kosmetyka (przerzucenie posta w odpowiednie miejsce).
    Można trochę to uprościć, a mianowicie podzielić na : Benzyna i Diesel. W benzynie zrobić podział na 8V, 12V, i 16V. W Dieslu natomiast SDI i TDI.
    Takie podkatalogi mogły by być założone powiedzmy od teraz, i pomału sukcesywnie można by te zabłąkane tematy przenosić. Ich wykładnią był by pierwszy post osoby która założyła temat w którym opisała jakiego modelu (benzyna-Diesel) się to tyczy.

    To oczywiście tylko moja propozycja.

    Wiem że istnieje opcja SZUKAJ i staram się z niej zawsze korzystać, ale mimo wszytko niekiedy przejrzenie wszystkich tematów z postami żeby znaleźć interesującą nas informację zajmuje sporo czasu, gdyż po prostu jest dużo takich tematów w których występuje szukane przez nas słowo.
    Po uporządkowaniu i nawet jeśli ktoś byłby nowy który ma problem z fabką np.1.4 16V (na moim przykładzie bo mam problem z EGR) to wejdzie w warsztat mechaniczny, po czym zobaczy podział na 8V, 12V, 16V to wiadoma że wejdzie w 16V i tam poszuka jak nie znajdzie to dopiero założy temat odnośnie EGR.
    Ponadto wystarczy zablokować dodananie nowych tematów w podkatalogach, a udostępnić dopiero w ostatnim tym który nas interesuje np:16V
    [quote="wolfmk"]ale czy na pewno ? [/quote]
    W tym przypadku to już chyba napewno 🙂 <!-- s:) -->

    Kolejną propozycją żeby szybciej nad tym zapanować jest dadanie pewnych opcji które by się wyświetlały pod Avatarem osoby piszącej post. Można by dodać (ale musiało by to być koniecznością bez której nie można by było stworzyć nowego profilu) z listy rozwijalnej: rodzaj paliwa (PB lub Diese), pojemność (wszystkie wymienione), ilość zaworów (8V, 12V, 16V), moc w kW (wymienić wszystkie występujące w wybranej pojemności i ilości zaworów oraz paliwie, no i można by jeszcze oznaczenie silnika (a to powiedzmy jako opcja).
    Z takim opisem można by bardzo szybko przenieść temat w odpowiednie miejsce.
    [quote="wolfmk"]ale czy na pewno ? [/quote]
    w tym również, ale to co wyżej napisane musiało by istnieć.

    Dobra starczy bo się rozpisałem 😉