Witaj na forum Fabia Club Polska

Śląsk i okolice

Topic created · 83 Posts · 40355 Views
  • dzieki wielkie

  • [quote="kapi"]Warsztat u Wojtka w Halembie: 6O9 536 O76 - posiada seriws klimy, komp warsztatowy i jest dobry 🆗 :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->[/quote]

    Potwierdzam, jest dobry.
    Dzisiaj byłem po odbiór samochodu, wszystko wykonane jak należy i co najważniejsze bez ściemy.
    Wymieniałem tuleje, czujnik cofania i regulacja wycieraczki (przy okazji 🙂 ), za całość nie zapłaciłem dużo, z czego jestem bardzo zadowolony.
    Mechanik uczciwy i konkretny z czystym sumieniem polecam. Mój poprzedni mechanik wymięka. Żałuje tylko że wcześniej nie posłuchałem Irka i nie oddałem od razu samochodu do Wojtka.

  • musze do niego podjechac bo cos z kllima mi nie halo 😕 <!-- s:/ --> dam i ja znac jak juz bedzie PO

  • Wojtas, jaki masz dźwięk z klimy przy włączonym AC? tak ci syczy / brzęczy czy coś w tym stylu? Bo ja też mam taki problem, a szukam kogoś od klimy... 😕 <!-- s:/ -->

  • u mnie okazalo sie ze nie dzialala prawidlowo poniewaz za rzadko ja odpalalem .. po upewnieniu sie w serwisie klimy (nie w rudzie) ze uklad jest szczelny i sprawny po przejechaniu ok 50 km wszzystko wrocilo do normy ... przy okazji zapodalem nowy filtr weglowy i leci juz chlodek 🙂 <!-- s:) -->

    [b]Tofik[/b] moze to buczy wiatrak bo sie konczy :?: albo lozysko w sprezarce

  • nie sądzę... Jak włączam AC to właśnie [b]WTEDY[/b] syczy i być może coś nie tak właśnie z butelką... długo zajęła naprawa? I jak cenowo naprawa się prezentowała :?: <!-- s:?: -->

  • u mnie nie bylo co naprawiac .. najpierw pochodzila na postoju jakies 20 min a potem w trasie i zaczelo wszystko dzialac ... jedz najpierw sprawdz czy masz olej i gaz w ukladzie

  • Zrobię, jak mówisz. Odpowiedź dam po naprawie 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Jak Ci syczy, czy brzęczy to pewnie sprężarka.

  • Szukam serwisu w okolicach Rybnika.

  • Podobno Magro jest dobre na brzezińskiej w Rybniku 🙂 . Będę tam we wtorek to ci napiszę co i jak 🙂 . Bo margo na wodzisławskiej nie ma zbyt dobrej opinii 😕 <!-- s:/ -->

  • No właśnie, kiedyś auto było w ASO na Wodzisławskiej i dobrze tego nie wspominam. Czekam na informacje.

  • Tak więc musisz się trochę poczekać

  • Witam - a ja będę testował serwis w Katowicach na al. Roździeńskiego - nie jest to autoryzowany warsztat - a niezależny . Prowadzi go Pan , który ma spore pojęcie o markach VW,Audi, Seat, Skoda . Jest przy stacji Shella.
    Kupiłem niedawno F2 1,4 TDI i niestety pada w niej sprzęgło bo jeździł nią jakiś baran i wykończył je po 55 tyś km.

    Widzę jaki Panuje ruch w tym serwisie i sądzę że ma niezłą rękę - tak słyszałem od klientów którzy poruszają się np Audi Q7 , Allroad itp .
    Komp też ma i to nie jeden 🙂 <!-- s:) -->

    Namiary :

    http://www.mootopartner.pl/

    Resztę opiszę po wizycie.

  • moge dodac od siebie chyba najlepszych specow od grupy VAG w okolicy Sosnowiec / Dabrowa Gornicza - konkretnie Strzemieszyce, firma ARMAX - od kilku lat tam smigalem chociaz mialem w jedna strone 15km (kiedy jeszcze mialem starsze autko) jak i wielu moich dobrych znajomych, wolalem to niz oddawac auto w rece kompletnych idiotow we wszystkich otaczajacych mnie warsztatach

    robia za stosunkowo niska kase, czesci biora albo z intercarsu z dobra znizka (nigdy chinskich podrobek z allegro itp smieci) albo mozna przywiezc swoje - zero problemow

    sa to magicy z kategorii "gdy ASO i inni mechanicy sie poddali" - natychmiastowe diagnozy na typowo "wredne" usterki, szybka i solidna naprawa

    wady ? zwykle trzeba sie zwykle ustawic w kolejce okolo 2 tyg, bo niestety ludzi jest tlum

    super atmosfera, zero sciemy i oszustw - polecam wyprobowac, ja obecnie mam nowke fabie, wiec podjade do nich dopiero za 4 lata, na pewno nie pojade z niczym do partaczy w ASO, kiedy nie bede juz zwiazany gwarancja (aczkolwiek musze doczytac jak jest z gwara na perforacje nadwozia do 12 lat - czy kolejne rzeczy musza byc po 4 latach robione nadal u nich czy to nie wchodzi w ta gwarancje juz)

    jest o nich rowniez troche na dobrymechanik po wpisaniu Armax w Dabrowie Gorniczej

  • Co do Motopartnera - jest ok. wszystko działa, troszkę to trwało .

    Jedyna wada - niestety ceny troszkę za wysokie , ale roboty też nie było mało .

    Robota w Fabii II 1,4 TDI :
    Przełożenie skrzyni biegów + zmiana koła zamachowego + zmiana kompletu sprzęgła z łożyskiem i dociskiem na Valeo ( części ich nie moje ) + olej CASTROL + filtr + kasowanie inspekcji - razem 1460 zł.

    Wydatek nie mały , ale póki co jedzie dobrze .

    Do samego sprzęgła mam małe zastrzeżenia - troszkę jakby miało jakieś opory przy ruszaniu z 1 wszego biegu .

    Sam warsztat - jest ok.

  • Witajcie,

    Czeka mnie [b]wymiana rozrządu wraz z pompą wody plus ewentualnie ustawienia wstępnego kąta wtrysku[/b] w mojej [b]F1 Combi 1,9 SDI z 2003 roku[/b].
    Kogo możecie polecić sprawdzonego w okolicach Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Jaworzno, Katowice ??
    Wiem że tam jakieś kombinacje są z napinaczem (trzeba odpowiednio ustawić) i nie chciałbym żeby mi ktoś zrobił dziadostwo....

    Proszę o opinie. Być może ktoś wymieniał w F1 1,9 SDI rozrząd.

  • Przyłączam się do prośby damiani. Ja bym potrzebował coś w okolicy Katowic lub Bytomia. Pisaliście o Mysłowicach, Gliwicach, Jaworznie. Trochę daleko, bo jakbym musiał zostawić autko u mechanika, to problem z powrotem do domu.

  • Z tych miast co wymieniłeś przy jakich masz trudności w powrocie do domu to Gliwice wypadają nie najgorzej.
    Ale i tak byś musiał z 3 autobusów korzystać 😞 <!-- s:( --> ,a w takim przypadku opłaci kupić bilet dzienny na kzk gop.

    Myślę, że nie będziesz musiał zostawiać swojej Fabii w warsztacie 🙂 . Nie masz nic ciężkiego do naprawy 🙂 .

  • Poszukuję elektryka który ogarnie fabryczne czujniki cofania przy zamontowanym haku. Obecnie czujniki nie działają, być może przez hak (coś przedstawione na kompie?). Okolice Katowic.

Log in to reply