Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Stuki gdy jest mokro

Temat utworzony · 4 Posty · 927 Wyświetlenia
  • Witam.
    Mam problem z przednim zawiasem w Roomsterze. Wystarczy że popada, zaliczę kałużę i pojawiają sie stuki z lewej strony zawiesznenia. Jak jest sucho to absolutna cisza. Auto na gwarancji. W ASO grzebali dwa dni, guzik znaleźli, wymienili łożyska kolumn McPersona bo ponoć były "PRZYTARTE" ( w 1,5 rocznym aucie z przebiegiem 13 000 km użytkowanym delikatnie!!!) wczoraj popadało a tu stuk, stuk, stuk. Popołudniu miałem jechac do nich ale przestało padać i oczywiscie cisza. Co to może być za cholerstwo? Do końca gwarancji niedługo, pozatym nie mam zamiaru co tydzień auta zostawiać na 2-3 dni.

  • Ja tak mam w f1 ,ale to dochodzi z tyłu z tym że to jest ewidentnie wina spręzyn bynajmniej tak mi się wydaje.

  • [quote="slawek196812"]Ja tak mam w f1 ,ale to dochodzi z tyłu z tym że to jest ewidentnie wina spręzyn bynajmniej tak mi się wydaje.[/quote]

    Witam chciałem zapytac w jaki sposób to jest wina sprężyn czym tu sie kierowac zeby taka usterke usunac bo jak jest mokro to te stuki troszeczke denereują

  • Powiem tak jak dla mnie to może zostać tak jak jest,nie wiem co może być przyczyną tego stanu rzeczy ,myślę że jak sie robi mokro musza sie delikatnie przesuwać wiadomo mokro nie ma już takiego tarcia i są delikatne ślizgi,ale zuważyłem że te stuki pojawiają sie przez jakiś czas od momentu ruszenia ,a pózniej spokój.