Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] swap silnika

Temat utworzony · 2 Posty · 970 Wyświetlenia
  • [b]witam[/b],

    jak juz pisałem na ShoutBox'sie moje auto doznało kontuzji... czekam teraz tak naprawde na diagnoze mechanika co jest z nim nie tak.
    [b]Podejrzenie[/b]: pompa wody
    [b]Objawy[/b]: skacząca temp płynu chłodzącego przy prednosci ponad 80km/h (termostat nowy)
    2 dni trzaski w okolicy paska rozrządu
    [b]Co sie stało wczoraj?[/b] po 40km zagotowany płyn, mega klekot silnika, dym w okolicy zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego, i "szkyrtanie podczas palenia auta.

    Jak mechanik zdiagnozuje coś poważniejszego niż pompa wody, coś co będzie kosztować więcej niż kompleny rozrzad + pompa wody czyli koszt w graniach do 1000pln

    to

    zmieniam silnik na taki sam tyle że z innego auta (sprawny).
    Już nawet mam jeden na oku. Tylko teraz pytanie ile może kosztować taki swap silnika.
    Wyjęcie starego i włożenie takiego samego w jego miejsce

    Z góry dzięki za odpowiedz,

    P.S Jak ktos zna osobę która się tego może podjąc w okolicach Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice to proszę o namiary

  • WItaj,
    Myślę, że swap czy naprawa starego silnika to wyjdzie na jedno jeżeli chodzi o kasę . 😐 Pamiętaj o tym że nie wiesz w jakim stanie kupisz inny silnik. Wiele osób tak miało że kupiło inny silnik , pojeździło trochę i silnik do naprawy był 😞 . Zastanów sie czy Ci się opłaca kupować inny silnik ; czy nie lepiej zrobić stary i się cieszyć dalej. Przynajmniej wiesz co masz. 🙂 <!-- s:) -->
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ten mechanik Ci sprawdzał chłodnicę i uszczelkę pod głowicą? Wydaje mi się że jeżeli Ci się woda zagotowała to może być przytkana lub zatkana chłodnica i przez to możesz mieć pompę wody do wymiany . 😞
    Weź odpowietrz sobie zbiornik płynu wyrównawczego od układu chłodzenia bo może masz tylko zapowietrzony i stąd te skoki temperatury. 🙂
    Powiem tak z własnego doświadczenia wyciągnięcie silnika w cinquecento to koszt 200 zł 😐 w nie autoryzowanej stacji fiata. To sobie policz co się opłaci.
    Jak chcesz to mogę zapodać namiary na tą stację na pw lub maila 🙂 i się możesz zapytać, co i jak. Wydaje mi się że powinni się zgodzić, bo to jest kasa 😄
    Szczerze mówiąc to jest baaarrrdzo ciężka sprawa jak się silnik rozkraczy.
    Pozdrawiam.