Witaj na forum Fabia Club Polska

Silnik gaśnie, śmierdzi paliwem, niskie obroty

Temat utworzony · 1 Posty · 980 Wyświetlenia
  • Witam klubowiczów. Jestem forumowiczem z zaprzyjaźnionego fabiaclub.pl. Dziś jednak serwery odmówiły posłuszeństwa (podobnie jak moja fabka) i wylądowałem tutaj. Mam nadzieję, że tutaj uzyskam równie fachową pomoc. Wyszukiwarka forum niestety nie pomogła.

    Problem jest taki:
    Przy podjeżdżaniu pod dom silnik stracił moc, obroty drastycznie spadły, silnik zgasł. Po odpaleniu, zgasł znowu. Dodałem mu trochę gazu i nic. Postanowiłem zostawić go na poboczu 100m od domu.
    W aucie i na zewnątrz okropny swąd paliwa/spalenizny. Postanowiłem auta nie ruszać do przyjazdu mechanika. Po około 2 godzinach mechanik przyjechał, wsiadł i udało mu się zapalić samochód. Przy dodawaniu gazu auto miało strasznie nierówne obroty (niskie do tego). Przy puszczeniu gazu spadały do ok 500-600obr/min. Czuć było wyraźny smród niespalonego paliwa. Mechanik poprosił żebym zjechał do warsztatu. Wsiadłem w auto i zjechałem. Jako, że mam z górki ok. 2 kilometry nie dawałem m prawie wcale gazu i jechałem na luzie. W czasie drogi obroty na luzie ustabilizowały się do 1000 obr/min. Gdy podjechałem pod warsztat auto zgasło i nie udało się ponownie zapalić. Znowu smród spalenizny/benzyny. Auto do poniedziałku będzie na warsztacie, bo mają tam straszny młyn.
    Do tego czasu robię rozpoznanie u Was. Proszę o pomoc i ew. pytania. Z góry dzięki.