Witaj na forum Fabia Club Polska

Nie do oleju ale do paliwa - dodatki benzyna/LPG

Topic created · 3 Posts · 627 Views
  • jakie jest Wasze zdanie na temat dodatkow do benzyny czy LPG, ktore maja przeczyscic wtryski i uklad paliwowy z brudu, nagarow itp.?

  • mi strasznie trzeslo silnikiem na jalowym. co pare sekund mial sok. mialem jeszcze nieszczelnosc w dolocie wczesniej i zauwazylem ze w kanale glowicy na 3 cylindrze za wtryskiem gdzie powinno byc czysto, bylo sporo nagaru. reszta kanalow byla czysta, co sklonilo mnie to zalania STP. zalalem troche wiecej niz zaleca producent i po 300-400 km byla widoczna roznica, co prawda nie w jezdzie, moze troche poprawila sie reakcja na gaz, ale w pracy silnika. aha, i przestal pojawiac mi sie blad sondy ze zbyt uboga mieszanka.

    w skrocie, polecam.
    [img]http://www.a1motorstores.co.uk/prod_images/00/01/20/STPfuelinj.jpg[/img]

  • Również polecam. Co prawda sprawdzałem na Oplu Astrze 2.0 DTI ale różnica była odczuwalna. Astra mocno dymiła, już od 2,5tys obrotów, dostała więc stp i ciężkiego buta i przestała dymić aż do czerwonego pola. Wlewam do astry raz czasem dwa razy w roku. Jutro wlewam do Fabki, bo na zimnym jakoś tak dziwnie klekoce przy obrotach 1200.
    Ogólnie firma STP sprawdzona i na pewno nie zaszkodzi.
    PS. warto przed zalaniem filtr paliwa zmienić

Log in to reply