Witaj na forum Fabia Club Polska

Wymiana silnika

Temat utworzony · 4 Posty · 1030 Wyświetlenia
  • Witam,

    Mam do was takie pytanie, gdyż coraz bardziej mam takie odczucie ze chciałbym aby moja Fabia została już u mnie do emerytury 🙂 <!-- s:) -->. Jako że mam takie marzenie aby ją lekko tuningować ale tylko optycznie.

    Choć pytanie jak w temacie jest takie.
    Mam najsłabszą jednostke wolnossącą, czy da rade na miejsce po pewnych modyfikacjach jak sądze włożyć mocniejszy silnik benzynowy zamiast MPI np: włożyć ten 16V 101konny?
    Czy coś takiego jest możliwe, i czy jest opłacalne?

  • Wszystko da radę przy odpowiedniej wiedzy i środkach finansowych. Przede wszystkim wiąże się z tym nie tylko wymiana silnika ale i skrzyni biegów, wiązki elektrycznej, jednostki sterującej. Co prawda skrzynia mogła by zostać ale ma inne przełożenia i mogłaby okazać się zbyt krótką skrzynią (lepsze przyspieszenie lecz zmniejszona prędkość). Z doświadczenia wiem że jeśli chcesz pozostawić 1,4 16V w serii bez uturbiania to nie warto się w to bawić. Pomyśl lepiej nad kupnem nowego auta - gotowego egzemplarza z tym silnikiem lub zizla z 1,9 TDI i tam łatwo idzie podnieść moc.

    Ja bawiłem się w podniesienie mocy z 85KM na 102KM i działa (była chwilowa przerwa) - przyrost niewielki a efekty są.

  • Własnie chciałbym uniknąć kupna nowego auta no chyba że trafiłą by się okazja...

    Co do diezla to nie jestem nadal przekonany ewentualne koszty napraw, częsci itp...
    Co się tyczy silnika 16V to nie chciałbym mu podnosić mocy, chodzi o sam fakt wsadzenia takiego silnika zamiast 1,4 MPI.
    A co do przyspieszenia to nawet bym to wolał niż wiekszą prędkość 🙂 <!-- s:) -->

  • Jeśli chcesz koniecznie robić podmiankę zamiast zmianę całego auta, proponuję przeglądać allegro, niedawno widziałem dwie fabki całe nieuszkodzone angliki 100-konne benzyna i diesla. Najlepiej taką kupić i się pobawić w przekładkę, wszystkie części będziesz miał, a całość kupisz taniej niż pojedynczo.