Witaj na forum Fabia Club Polska

Dziwne zachowanie po odkręceniu korka oleju

Temat utworzony · 7 Posty · 2124 Wyświetlenia
  • Witam. Jestem nowy na forum i nie znam sie an fabi'ach. Auto mamuśki, wiec sporadycznie nim jeżdże ale dziś wsiadłem i po odpaleniu zaniepokoiła mnie głośna praca silnika gdzie wcześniej jakoś ciszej chodził, lukam pod maske i cos jakby tyrkotało, odkręciłem korek wlewu oleju i standardowo zmieniła sie praca silnika, obroty spadły, ale po zakręceniu zgasła :szok: :?: <!-- s:?: --> To jest normalny objaw w fabiach Igen 1.2 12V 64PS?
    P.S. silnik rozgrzany, strzała na baczność, u mnie w BMW nigdy coś takiego nie miało miejsca
    Pozdrawiam i licze na waszą :help:

  • Jeśli możesz to podaj przebieg swojej fabki.
    Jeśli chodzi o odkręcenie korka to u mnie nigdy coś takiego nie miało miejsca. :looka: <!-- s:looka: -->

  • 45tys km z 2004roku, 1 rej w 2005. No i ja nigdy sie z tym nie spotkałem, silnik chodzi troche głośniej ale nie ma straty mocy (nie ma z czego :wstyd: <!-- s:wstyd: --> ) normalnie sie wkręca itp. Podejrzane to. A moze mieć coś do tego jazda jak emeryt? Z rok temu max 172km/h a teraz ledwo 160km/h

  • Dziwne. Też o takim objawie slysze pierwszy raz. ( że zgasła) Jeśli chodzi o głosna prace to być może jest to zawór podciśnienia ( nie wiem czy my go mamy) Znam taki przypadek z Astry gdzie po wyjeciu bagnetu słychać było krótki syk i natychmiast cichła praca silnika. Po włozeniu bagnetu na miejsce zaczynał terkotać jak traktor. To był własnie uszkodzony zawór podciśnienia. Spadku mocy tez nie było jak w twoim przypadku.

  • Stosunkowo mały masz przebieg więc faktycznie może być nieco zamulona.
    Jeśli chodzi o terkot to może być słychać rozrząd, ale przy tak niewielkim przebiegu ? U mnie tez bardzo terkocze, ale ja mam 117 tys.
    Nic innego nie przychodzi mi do głowy. 😕 <!-- s:/ -->
    A jak wygląda sprawa z filtrami i świecami ?? Myślę tutaj o filtrze powietrza.

  • Hmy filtr chyba był wymieniany w marcu na przęglądzie a świece w ogóle, musze sie ojca zapytać bo on jeździ na przeglądy. A jak coś to jakie świece założyć?

  • Mogą być NGK lub Brisk - bez większej różnicy. Modelu nie pamiętam bo ja jeżdżę na innych, ale w sklepie bez problemu pomogą ci dobrać.