Witaj na forum Fabia Club Polska

Przytłumione stuki...

Temat utworzony · 4 Posty · 799 Wyświetlenia
  • Witam,

    Od jakiegoś czasu mam problem ze stukaniem (takie przytłumione) chyba w tylnej części auta. Na delikatnych nierównościach pojawia się dźwięk w stylu tuk tuk tuk... Nie mam pojęcia od czego to może być. Na ucho wydaje mi się że to jest tył...

    Macie jakiś pomysł ?

  • Plastiki za fotelami tylnymi?
    Jaka wersja nadwoziowa?
    Jeśli kombi to może być roleta.

    Damian

  • Najprawdopodobniej może to być urwany lub wyciągnięty wieszak wydechu lub w zawieszeniu tuleje wahaczy-wszystko zależy przy jakich nierównościach...wzdłużne czy poprzeczne. Jeśli przy tych pierwszych to może to być tuleja wahacza lub np. odbój amortyzatora. Jeśli poprzeczne to raczej by stawiał na tuleje lub łącznik stabilizatora. Ale sprawdź wpierw proste rzeczy...wieszaki od wydechu.

  • [quote="bloku"]Najprawdopodobniej może to być urwany lub wyciągnięty wieszak wydechu lub w zawieszeniu tuleje wahaczy-wszystko zależy przy jakich nierównościach...wzdłużne czy poprzeczne. Jeśli przy tych pierwszych to może to być tuleja wahacza lub np. odbój amortyzatora. Jeśli poprzeczne to raczej by stawiał na tuleje lub łącznik stabilizatora. Ale sprawdź wpierw proste rzeczy...wieszaki od wydechu.[/quote]

    Rozwalone 2 amory tył...
    Stukają plastikowe osłony.
    Z 2 amorów wyleciał olej - widać gołym okiem, że rozwalone są na maksa.
    Koszt amorów to jakieś 150 zł - orientujecie się ile mech. może wziąć za wymianę ?