Witaj na forum Fabia Club Polska

Zadbaj o swój pojazd

Topic created · 22 Posts · 38730 Views
  • Jeżeli to bedzie możliwe to chciałbym , aby te porady były w jednym pliku – wszystko. Wszelkie uwagi/sugestie proszę pisać na pw ewntualnie na maila. Myślę, że sporo uwag tam zamieściłem, ale chyba nie wszystko. Proszę o Wasze zainteresowanie i pisanie do mnie co jeszcze tam brakuje lub co skasować. Resztę co mi i Wam przyjdzie na myśl i będzie związane z tym tematem będę dopisywał wmiarę na bieżąco.

    Chciałbym, żeby nasze fabie były mniej awaryjne i mniej kosztowne, oraz żeby były zadbane. Biorąc pod uwagę bezmyślny sposób niszczenia tej czy innej rzeczy postanowiłem ten temat założyć, żeby inni mieli pojęcie jak to czy tamto zrobią.
    Pozdrawiam.

    [url=http://www.4shared.com/file/123018851/4ce43d87/ZADBAJ_04082009.html][img]http://dc162.4shared.com/img/123018851/4ce43d87/ZADBAJ_04082009.pdf[/img][/url]

    P.S. Piszcie co brakuje, albo co jest złe.

  • Tomuś, jak to można ściągnąć?

  • Ważną rzecz zauważyłeś [b]luku[/b] a więc tak Tobie wyśle to na maila.
    A ten kto będzie to chciał to proszę pisać na maila ( @) lub pw ze swoim mailem.

  • Drodzy Klubowicze, dzięki uprzejmości TOMUSIA posiadam już ten zacny poradnik u siebie na meilu. Jest to garść bardzo pożytecznych porad, zachęcam nawet najwytrawniejszych kierowców do zapoznania się z nimi.

    Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki TOMUŚ! :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • nie ma za co po to tu jesteśmy 🙂 żebyśmy sobie radzili i pomagali 🙂 <!-- s:) -->

  • Link zaktualizowany - plik na serwerze publicznym.

  • Bardzo fajny poradnik, przejrzyj go tylko pod kątem literówek czy też błędów, mnie osobiście rzuciło się w oczy:

    6.2) parkowania w miejscach, w których są materiały łatwopalne [b]ze[/b] względu na dużą ciepłotę katalizatora (ok. 300 °C ) [i]-> brakuje "ze"[/i]

    6.3)[b] a[/b] nawet nie wolno malować osłony farbami podkładowymi nawierzchniowymi oraz środkami antykorozyjnymi dla podwozi. [i]-> z tym "A" na początku trochę wygląda jak wyrwane kontekstu [/i]

    1. zmywaj sól zimową, oraz [b]nie chciane[/b] rzeczy od ptaków to niszczy blachę bardzo. [i]-> piszemy razem[/i]

    Gratuluje pomysłu i oby się rozwijał dalej :padam: <!-- s:padam: -->

  • [b]TOMUŚ[/b], gratuluje checi i zapalu.
    Mam jednak powazne zastrzezenia do bledow stylistycznych, interpunkcji i tzw. "literowek", ktorych jest mnostwo. Popraw to prosze bo ciezko sie to czyta.
    Podaje przyklad wyrazenia - "nie uzywaj jazd typu ecodriving". Powstaje pytanie co autor mial na mysli ?? Jesli negujesz ecodriving to powinienes przytoczyc konkretne fakty, ktore przemawiaja przeciw tej technice - dlaczego ecodriving niszczy silnik ? Skad wogole taki wniosek ? Jesli jest to tylko Twoja opinia to zachowalbym ja dla siebie, a jesli koniecznie chcesz wyrazic swoja opinie w powyzszej kwestii, napisz tylko, ze nie preferujesz ecodrivingu (mam nadzieje, ze wiesz do czego zmierzam ?).
    Kolejny przyklad dziwnie sformulowanego zwrotu "jeżeli masz pył lub inny brud osadzone na wycieraczce to najpierw oczyśd przed użyciem wycieraczki, ponieważ się szyba rysuje". Moim skromnym zdaniem pliczek nalezy porzadnie poprawic, jesli chcesz, aby osoby czytajace te rady, wyciagnely jakies wnioski.

  • [b]Renegade [/b] chciałem się kulturalnie wyrazić odchodach (g :cenzura: nach) od ptaków żeby to dobrze świadczyło o mnie 🙂 <!-- s:) -->
    [b]wolfmk[/b] poprawiam mój wynalazek 😄

  • czy jest jeszcze mozliwosc sciagniecia tego pliku z info o dbanie o fabie?

  • Jasne że można ściągnąć 😄 . Jeżeli Ci się nie uda ściągnąć to odezwij się do mnie . W pw napisz swego @ (meila). Postaram się coś z tym zrobić. 🙂 <!-- s:) -->
    Pozdrowienia i dzięki za zainteresowanie moim produktem. 🙂

  • Chciałem się zapytać co ma wspólnego jazda na rezerwie paliwa z trwałością katalizatora?
    Czy chodzi tylko o to, żeby nie zabrakło paliwa?

  • Ja sobie to tak tłumaczę że zawsze jakieś drobinki farby czy jakiś różnego rodzaju syf może się tam dostać . Z biegiem czasu ten katalizator się zatka. Zatkany katalizator to jest masakra. Nie wiem czy to jest dobra teoria , ale tak to sobie tłumaczę.

  • mam Maca nie otwiera mi plików exe
    mail: <a href="mailto:ponad@ponad.pl">ponad@ponad.pl</a><!-- e -->
    będę wdzięczny, bo jestem posiadaczem Skody Fabii od 4 dni 🙂

  • ad.instalacji elektrycznej można dodać że korzystnie jest wyrobić sobie nawyk wyłączania silnika w ostatniej kolejności: tj. światła, radio, nawiewy inne urządzenia a dopiero na końcu silnik. Powoduje to że aku jest do końca ładowany a nie dojony przez niewyłączone radio czy światła.

  • [b]TOMUŚ[/b], szacun za włożony wysiłek, ale wybacz, dawno się tak dobrze nie bawiłem. Totalny bezsens, można dyskutować z co drugim pktem, ale to moja opinia i przepraszam Cię, jeśli poczujesz się urażony.

  • Dzięki 🙂 . Nie jestem urażony 😉 ale chcę wiedzieć co według Ciebie jest nie tak w tym projekcie 🙂 . Chce zrobic to tak żeby jak największa liczba użytkowników forum była z niego zadowolona 🙂 . Wiem że wszystkim nie dogodzę 🙂 <!-- s:) -->
    Jak ten projekt zaakceptowały władze naszego forum to on nie jest tak zły jak to piszesz 🙂
    Pozdrawiam.

  • [quote="bogo78"]Totalny bezsens[/quote] podpisuje się pod tym... szkoda czasu na czytanie tego.

  • Jakby nie mieszkające u mnie kapusie to bym podobnie miał auto umyte. A te kapusie donoszą do straży miejskiej lub na policję że się myje auto pod blokiem.

    Ja też wole sobie sam auto umyć z gąbeczki i kaecherkiem spłukać brud po czym nawoskować ręcznie go.

Log in to reply